- Преподавателю
- Начальные классы
- Пәні: ана тілі Тақырыбы: Тасымал. Сен бақытты ұлансың
Пәні: ана тілі Тақырыбы: Тасымал. Сен бақытты ұлансың
Раздел | Начальные классы |
Класс | 1 класс |
Тип | Другие методич. материалы |
Автор | Джаменова В.Ш. |
Дата | 31.01.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
Пәннің аты: ана тілі | Уақыты:22.02.2016ж. | 1-б сынып | Мұғалім: |
Сабақтың атауы | Тасымал. Сен бақытты ұлансың. | ||
Мақсаты | а) Оқушыларға тасымал тақырыбы туралы түсінік беріп , буынмен ұқсастығы мен айырмашылығы туралы түсінік беру ә) Оқушылардың сабақ барысында есте сақтау,ойлау қабілетін,сөздік қорын дамыту б) Оқуға, еңбек етуге, үлкендерге көмектесіп жәрдемдесуге, шынығуға тәрбиелеу. Сабақтың түрі: аралас сабақ Сабақта пайдаланатын көрнекті-құралдар: оқулық, сурет, мақалдар жиынтығы Пайдаланатын әдіс-тәсілдер: сұрақ-жауап, түсіндіру, көрнекілік. | ||
Күтілетін нәтиже | |||
+Психологиялық ахуал | Психологиялық дайындық Біз балдырған баламыз, Құстай қанат қағамыз. Дүниені аралап, Оқып білім аламыз. | Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. | |
Қызығушылықты ояту | I.Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу, сынып бөлмесінің тазалығына көңіл бөлу,сабаққа дайындау. II.Үй тапсырмасын сұрау. «Оқымысты» бала туралы түсінгендерін сұрап білімдерін пысықтау. IІІ. Мақсат қою кезеңі:-Балалар , біз сендермен буын туралы түсіндік , ендігі өтетініміз тасымал. Аты да айтып тұрғандай тасымал жолға сыймай қалғанда тамысалдау. ЕРЕЖЕ. Жазу жолына сыймаған сөз буынға бөлініп тасымалданады.Сөздердің тасымалданбаған бөлігінен соң қысқа сызықша (дефис) қойылады: қа-лам, дәп-тер, кө-гершін.
| Жаңа сабаққа деген қызығушылықтары оянып,ерекше ынтамен кіріседі. | |
Мағынаны тану | Оқулықпен жұмыс: V. Жаңа сабақ. 67-жаттығу 1.Сөздерді буынға бөліп жазыңдар? Қарағай, ұшқыштар, автобус, дөңгелек. 2. Буынға бөлінген сөздерді үлгі бойынша қысқа сызықшамен бөліп жазыңдар Үлгі: қа-ра-ғай,қа-рағай,қара-ғай. Ережені хормен оқу.
| ||
Сергіту сәті | Орманда кірпі келеді, | Ой сергітеді,шашағандары басылады | |
Ой толғаныс | 68-жаттығу 1.Сөздерді оқыңдар. Кезекші, шағала, қарындаш,терезе. 2. Сөздердің бір не бірнеше буынын келесі жазу жолына тасымалдап жазыңдар Үлгі: ке-зек-ші, кезек-ші, ке-зекші VI.Жаңа материалды пысықтау. Өлеңді мәнерлеп оқу. Анаң -күнің, жүрегің, Әкең-өмір тірегің. Сен-бақытты ұлансың, Бәрі саған қуансын! Әжең-асыл ардағың, Атаң-дана қорғаның. Сен-бақытты ұлансың, Бәрі саған қуансын. VII.Бекіту кезеңі:Мақалдар 1. Қыз-қуыршақ Бала-құлыншақ 2.Қыз өссе- елдің көркі Гүл өссе-жердің көркі | ||
Үйге тапсырма | Мәнерлеп оқу 81 бет.
| Күнделіктеріне жазып беремін | |
Бағалау | Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау
| Бағалау парақшасын толтырады. | |
Кері байланыс |
| Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады |