- Преподавателю
- Начальные классы
- Урок по изобразительному искусствуВ гостях у сказки. Кукареку!
Урок по изобразительному искусствуВ гостях у сказки. Кукареку!
Раздел | Начальные классы |
Класс | 2 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Христюха С.А. |
Дата | 23.09.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
5
Урок
"В гостях у казки. Кукаріку!" Мета: - закріпити знання про особливості будови тварин; - розвивати образне мислення, творчу уяву, фантазію, - виховувати бажання допомагати дорослим і один одному, - викликати негативне ставлення до ледарів.
Обладнання: ілюстрації до казки , малюнки півника, слайди із зображенням півнів.
Хід уроку I. Організація класу. -Я рада вас бачити на уроці малювання .Ми знову з вами в королівстві казок і будемо пізнавати нове, цікаве, казкове. Ну, що ж, починаємо. Приготувати клас до уроку мені допомогли помічники. Знайомтесь:Фарба,Скляночка,Водичка,Папірець і Олівець. ІІ.Правила безпеки під час уроку. -На початку уроку ми повинні пригадати правила роботи на уроці образотворчого мистецтва.
ФАРБА. Щоб почати малювати, Потрібно серветку мати. Пензлик у воді ти вимивай І об серветку витирай. ПЕНЗЛИК. Король пензлик походжає. Він із ворсинок корону має. Ворсинки в фарбу опускай, але в очі товаришу не влучай! Скляночка.на парті скляночка стоїть У скляночці водичка обережно не крутись, Щоб не потекла у тебе річка. ОЛІВЕЦЬ Олівець-малювець- Гарний хлопець- молодець Дуже любить малювати Все довкола фарбувати. ІІІ.Актуалізація опорних знань . 1.Мозковий штурм. -Діти , як називають тварин, про яких піклуються люди? (свійськими) -Як називають тварин, що самі собі добувають їжу?(дикі) Словникова робота. -До якого жанру образотворчого мистецтва належать картини або твори скульптури, об"єктом зображення яких є тварини? (Анімалістичний жанр) -Як називають художників, які малюють тварин?(анімалістами) ІV. Повідомлення теми і мети уроку. -Сьогодні на уроці ви станете маленькими хужожниками-анімалістами, адже доведеться малювати домашню тваринку. 2. - Щоб дізнатись яку саме , відгадайте загадку: Хто найраніше встає? ( Півень).
- Що ви можете розповісти про нього?Згадайте вірші про півника.
- Де треба було змінити сюжет казки , щоб мишенята змогли їсти пироги?
- Як ви вважаєте , чи; добре вчинив півник щодо мишенят?
- А як би вчинили ви на місці півника!
- Чи завжди ви допомагаєте дорослим, коли вони просять?
- Чи не поводитесь інколи , як мишенята?
- Чого вчить ця казка?
-
Подивіться на малюнок і скажіть, хто зображений на малюнку?
-
Якого він розміру? На які частини умовно можна поділити зображення півня?
-
Якого розміру його тулуб ?На що він схожий?
-
Що намальовано біля нього?
-
Де знаходяться зображення півня на аркуші паперу?
-
Які допоміжні предмети ви бачите на малюнку?
-
Які кольори застосовані для зображення півня? Травки? Квіточків?
VІ.Технологія виконанння малюнка. Показ окремих елементів роботи вчителем.
Фізкультхвилинка (на мелодію української народної пісні «Два півники»).
Два півники, два півники
Горох молотили,
Дві курочки-чубарочки
До млина носили.
Цап меле, цап меле,
Коза насипає,
А маленьке козенятко
На скрипочці грає.
VІІ. Практична діяльність учнів.
- Перш ніж розпочати малювати півня, подумайте як розташувати малюнок:вертикально чи горизонтально.Двома овалами позначте тулуб тваринки і голову.Більший овал - тулуб, менший- голова.
Не забувайте, що наше завдання -створити композицію ,тобто повністю заповнити площину аркуша.
VІІ. Підсумок уроку.
Перегляд і демонстрування дитячих робіт.