- Преподавателю
- Начальные классы
- Г дыбысы мен әрпі
Г дыбысы мен әрпі
Раздел | Начальные классы |
Класс | - |
Тип | Презентации |
Автор | Омиржанова Д.К. |
Дата | 17.02.2014 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
Фурманов жалпы орта білім беретін мектебі
Диана Қалибекқызы Омиржанова
Бастауыш сынып мұғалімі
Тақырыбы:
«Г» дыбысы мен әрпі
2013-2014 оқу жылы
Сабақтың тақырыбы: «Г» дыбысы мен әрпі
Сабақтың мақсаты:
-
Оқушыларға Г дыбысы мен әрпін таныстыру, сөз ішіндегі Г дыбысының ерекшелігін меңгерту, сөздегі дыбыстық талдау жасату арқылы Г дыбысының дауыссыз екендігін байқату.
-
Балалардың сөйлеу мәнерін, байланыстыра сөйлеу дағдыларын, сөздік қорларын, өз беттерінше жұмыс жасау қабілеттерін дамыту.
-
Отанын, елін, жерін сүюге тәрбиелеу. Ұйымшылдыққа, ұқыптылыққа баулу.
Көрнекілігі: Әріптер кассасы, суреттер, слайд
Әдіс - тәсілі: түсіндіру, сұрақ - жауап, талдау, жинақтау.
Пәнаралық байланыс: Дүниетану
Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі
Психологиялық сәт
2. Үй тапсырмасы: - Балалар , біз өткен сабақта қандай әріппен таныстық?
3.Жаңа сабақ:
Оқушыларға жұмбақ жасыру.
Газда бар, ауада жоқ,
Гүлде бар, жуада жоқ,- бұл қандай әріп. (Г)
-
Ендеше, бүгін біз сендермен Г дыбысымен танысамыз
-
- Ой қозғау
4.Оқулықпен жұмыс:
- Оқушыларға оқулықтағы сөздерді хормен оқыту, мағынасына түсінік беру.
- Слайдтағы сөздерді буынға бөліп, оқыту. Буынға бөліп оқы
5.Сергіту сәті:
6.Дәптермен жұмыс: (Слайд ашу)
- Г дыбысының жазылуын тақтаға жазып көрсету.
- Ауада жазу
- Өз беттерінше дәптермен жұмыс жүргізу.
7.Мәтінмен жұмыс:
- Балалар, көгершін қандай құс?
- оны көргендерің бар ма? Оқулықтағы «Ақ көгершін» өлеңін оқу. (2-3 оқушыға оқытамын, өзім оқып беремін), (слайд ашу).
Осы өлеңді әуенмен айту.
8. Қорытынды: «Сөз ойла, тез ойла» ойыны.
Допты лақтырта отырып оқушыларға Г дыбысына қатысты сөздер айтқызу.
9. Үйге тапсырма:
«Ақ көгершін » өлеңін жаттау.
10.Бағалау:
Сабаққа белсенді, өте жақсы қатысқан оқушыларға -
Жақсы қатысқандарға- смайликтерді беріп, мадақтап, сабақты аяқтау.
: