Тема. Інтегрований урок у 1 класі «Весна-красна. Веснянковий обряд». (для шкіл з українською мовою навчання)

Раздел Начальные классы
Класс 1 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Тема. Інтегрований урок у 1 класі

«Весна-красна. Веснянковий обряд».


Мета: дати елементарні уявлення про найхарактерніші ознаки весни; вдосконалювати навички читання; виховувати бережливе ставлення до природи та повагу до народних традицій. Обладнання: картинки, кросворд. Тип уроку: інтегрований.

ХІД УРОКУ I Організація учнів до роботи Вже дзвінок нам дав сигнал, Працювати час настав. Тож і ти часу не гай, Працювати починай! II Повідомлення теми і мети уроку - Діти, сьогодні на уроці ми говоритимемо... а от про що саме, вам підкаже загадка. Привітанням журавля Вона пробуджує поля, Небеса і ручаї Та заквітчує гаї. І усякий її зна, Відгадали? Це... (весна). - А може ще хто з вас знає загадку про весну? Вона приходить з ласкою Та зі своєю казкою. Та тільки струсить рукавом - Синіють проліски кругом. -Так, саме сьогодні ми поговоримо про весну, про її обряди. -А яка пора року надворі? -Весна? Що свідчить про те, що це весна? (Веселіше пригріло сонечко. Розтанув сніг. Збільшився день. Співають птахи. Працюють трактори в полі.) - Давайте-розглянемо картинки. - Яка пора року на них зображена? (Діти складають речення за картинками.) - А зараз розгорнемо підручник і прочитаємо текст. Але він незвичайний, там окремі слова замінені малюнками (С. 56). (Діти читають уголос під керівництвом учителя.)

Фізкультхвилинка

«Щебетала пташечка». Учитель Лежать у полі ще сніги, А води весняні шумлять, І сонні будять береги, Біжать, і грають, і дзвенять. Іде весна, іде весна - За нею ллється зелен-спів. То лине вслід юрба гучна Весняних днів, веселих днів. III. Зустріч із Весною та її синами-місяцами - А ось і гості йдуть до нас. (Заходять Сонечко, Весна і місяці.) Сонечко А Весна іде, як фея, В чарах шуму і пісень, Біла-біла, як лілея, В квітах яблунь, і вишень. Скрізь блукає - все вітає, Йде і сіє дрібний ЦВІТ, Обсипає білий цвіт. Весна Я довго йшла сюди, втомилась, Спіткнулась, впала, і розлилось Води відерце, що я несла, І ось у човнику на веслах Прийшла до вас у цей святковий час. Учні Ой, Весна - днем красна! Що ти нам, Весно, принесла? Весна Принесла я вам літечко, Щоб родилося житечко, Ще й озимая пшениця І усякая пашниця, Ще й чарівні квіточки, Щоб квітчались діточки. -А хто ж це прийшов разом із Весною? -Давайте розгадаємо ребуси (назви весняних місяців). -Так, це її сини: Березень, Квітень, Травень. Принесли вони нам корзинку з листочками. Березень Березень сміється й плаче, По доріжці зайчик скаче. Зайчик сонячний, тендітний, До діток дуже привітний. Хоч мороз ще вусом крутить, А зима лякає й лютить, Але зайчик той сильніший Тим, що березню миліший. - А зараз зірвемо листочки з берези і прочитаємо приказки про березень. Квітень Квітень, квітничок, квітарик - Синьоокий наш дударик. Всюди квітнуть первоцвіти, У верби зелені віти, Птахи з вирію вертають, Бджоли інколи літають. Ходить квітень по землі - Вже кінець зимовій млі. - Зірвемо кленові листочки. Травень Травень. Солов'їні співи. Перші грози. Перші зливи. Зацвіли сади повсюди Щиро раді травню люди. - Вербові листочки розкажуть нам приказки про травень. В е с н а. А зараз запрошую вас на лісову галявину. (Відгадування загадок та ознайомлення з квітками.)

  • З-під снігу я пробився,
Бо силу добру маю. Своїм біленьким цвітом Я землю прикрашаю., (Демонстрація підсніжників.)
  • Лиш тільки сонечко з небес
Тепліше трошечки пригріло, Лиш тільки білий сніжок щез, Вони з-під листя та несміле Головки сині виставляють: -Чи вже прийшла весна? - питають. (Демонстрація пролісків.) - А які ще весняні квіти ви знаєте? (Діти називають.) Учитель. - Через красу і ніжність весняних квітів люди їх зривають безжально, тому всі вони знаходяться під охороною держави. В нашій країні створено книгу, до якої занесено всі види квітів, що зникають. Це Червона книга. - Але якщо ви пішли до лісу, то можете зірвати квіточку таким чином, щоб її корінчик залишився в землі. - Краще помилуватися квітами, а, повернувшись додому, намалювати їх. Що ми зараз і зробимо. (Учні розфарбовують підсніжник.) - Про настання весни сповіщають не тільки квіти, але й птахи. Вони прилітають із теплих країв. Перший він приніс весну, Пробудив усе від сну. Заспівав під вікном, А зовуть його.... (шпаком). Робота над картинкою. - Які птахи прилітають першими до нас? (Граки, шпаки, жайворонки) IV. Розгадування кросворда
  1. Пташка, яка закликає у поле сівачів.
  2. Світлова частина доби.
  3. Що розтоплюється у березні?
  4. Завершити вислів: «Весна днем...»
  5. Яка пташка прилітає останньою з теплих країв?Тема. Інтегрований урок у 1 класі «Весна-красна. Веснянковий обряд».(для шкіл з українською мовою навчання)






-Яке слово в нас вийшло? Які релігійні свята святкують навесні? -Колись давно з настанням весни в Україні починався цикл весняних свят, які супроводжувались піснями, іграми, хороводами. Першим таким святом було свято зустрічі Весни, яке відзначалось у день Сорока святих (22 березня), чи у день Теплого Олекси (ЗО березня), а то й на Благовіщення (7 квітня). Усе залежало від того, якою була весна - ранньою чи пізньою. У цей день люди збирались гуртом до схід сонця за селом, запрошуючи, закликаючи весну в гості. Крім дорослих, там були і діти. Ось таку закличку ми і заспіваємо. Прийди, весно, прийди! Прийди, прийди, красна! Принеси нам збіжжя, Принеси нам квітів. Пташок викликаю Із рідного краю: Летіть, соловейки, На нашу земельку! Спішіть, ластівоньки, Пасти корівоньки! - Саме про такий обряд ми сьогодні прочитаємо. V. Робота над текстом 1.Словникова робота Відлік - рахування; коржики - печиво; околиця - віддалена від центру частина села. 2.Читання тексту вчителем 3.Підготовка до читання від лік око лиця розпо чинався звільни тися жайво ронків наспі вуючи 4.Читання тексту учнями мовчки 5.Читання вголос - Що випікали дітям матері? Що принесла весна дітям? 6.Читання «естафетою» VI. Підсумок уроку -Про яку пору року ми говорили з вами на уроці? -А зараз я хочу, щоб ви пригадали, підсумували, що ми вивчили, і записали це на аркуші паперу. (Діти записують.) -Хто знає віршики про весну - розкажіть. (Діти розповідають вірші.) -Урок завершено! Дякую вам!




© 2010-2022