Математикадан 63+37, 100-37 түріндегі қосу және азайту тақырыбына қмж 2 сынып

Раздел Начальные классы
Класс -
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Қысқа мерзімді жоспарлау

Мұғалімнің аты- жөні: Кусаинова.Г.С.

Күні: 10.01.2015ж Сынып: 2 «А» Пәні: Математика 82-сабақ

Сабақтың тақырыбы:

63 + 37, 100 - 37 түріндегі ауызша есептеу тәсілдері

Мақсаты ауызша есептеудің ерекше жағдайымен - толық жүздікке дейін толықтыру, жүздіктен азайту тәсілмен таныстыру; өтілген есептеу тәсілдерін пысықтау, оларды есеп шығаруда қолдана білуге үйрету.

Оқыту нәтижелері

Ауызша есептеудің толық жүздікке дейін қосу және жүздіктен азайту тәсілдерін біледі. Есептерді шығара білу біліктіліктері дамиды.Топпен жұмыс жасайды.

Ресурстар:

2-сынып математика Ақпаева Ә.Б., Лебедева Л.А.«Алматыкітап» баспасы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті

Әдіс - тәсілдері

Уақыты

Ынтымақтастық атмосфера

сын қалыптас

тыру

Оқушыларды топқа бөлу: Оқушыларды санау арқылы топқа бөлу, әр топ мүшелері топтың ережесі мен қызметін тағайындайды.

Оқушылар 4 топқа бөлінеді, мүшелерін тағайындап, топ ережесін құрады.

Бір - біріне сенім білдіреді, жауапкершілікті сезінеді

3 мин

Қызығушылығын ояту

Үлестірмелі қағаздар тарату

Проблемалық сұрақтар

Әр топ мәліметтерді көре отырып, бүгінгі сабақтың тақырыбы мен оның мақсатын анықтайды.

(СТО миға шабуыл)

Оқу мен оқытудағы жаңа тәсілдер (диалог-ашық сұрақтар)

5 мин

Мағынаны тану

Топтық жұмыс (

Оқулықпен жұмыс

Есепті жеке,жұппен,топпен талқылау, шығару) І топ:№1.Есепте 74+6 90-3 74+10 90-80 90-3 63+7 ІІ топ: №2(а)

ІІІ топ: №2(ә)

IV топ. №3Есепті шығар.

№4,5 тапсырмалар өзіндік жұмыс ретінде беріледі.

15+12+35 (34+26)-14

23+17+45 60-(50+3)

(34+25)-14 60(50+3)

Тақырыпты өз беттерінше жүйелі түсінеді Топ мүшелері қолдауды сезіне отырып, топтың жұмысын бірлесе атқарып, өзара білім алмасады.

Өз бетінше орындайды

СТО - өткен тақырыпты естеріне эпизоттық жады арқылы түсірді

ДЖИКСО

Топта жұптық және топтық жұмыстар орындалып, зерттеушілік әңгіме қалыптасады

Диалог - ашық сұрақтар

(дарынды және талантты балаларды оқыту модулі бойынша деңгейлік тапсырманы орындайды)

32

Бағалау:

Басбармақ арқылы бағалайды

Өзін және (өзгелерге) баға қояды

2 мин

Кері байланыс:

Сабаққа пікіріңіз, ұсынысыңыз.

Сабақ бойы алған білімі туралы ойлана біледі

Шығу парағы арқылы

2 мин

Келесі қадамға тапсырма:

№6, 7. 119-бет

Күнделіктеріне түртіп алады

1 мин

























Қысқа мерзімді жоспарлау

Мұғалімнің аты- жөні: Кусаинова.Г.С.

Күні: 11.01.2015ж Сынып: 2 «А» Пәні: Математика 83-сабақ

Сабақтың тақырыбы:

Өткенді пысықтау

Мақсаты оқушыларға бұрыннан таныс тапсырмаларды орындай отырып,алған білімдерін бекіту. Сондықтан тапсырманың көп бөлігін оқушылар өз беттерінше орындап, бір-бірін тексереді. Кейбір тәсілдерді оқушылардың түсіндіруін талап етуге болады.

Оқыту нәтижелері

Ауызша есептеудің толық жүздікке дейін қосу және жүздіктен азайту тәсілдерін пайдалана отырып тапсырмаларды өз беттерінше орындайды. Есептерді шығара білу біліктіліктері дамиды.Топпен жұмыс жасайды.

Ресурстар:

2-сынып математика

Ақпаева Ә.Б., Лебедева Л.А.«Алматыкітап» баспасы

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті

Әдіс - тәсілдері

Уақыты

Ынтымақтастық атмосфера

сын қалыптас

тыру

Оқушыларды топқа бөлу: Оқушыларды санау арқылы топқа бөлу, әр топ мүшелері топтың ережесі мен қызметін тағайындайды.

Оқушылар 4 топқа бөлінеді, мүшелерін тағайындап, топ ережесін құрады.

Бір - біріне сенім білдіреді, жауапкершілікті сезінеді

3 мин

Қызығушылығын ояту

Тест тапсырмаларын тарату

Проблемалық сұрақтар

Әр топ мәліметтерді көре отырып, бүгінгі сабақтың тақырыбы мен оның мақсатын анықтайды.

(СТО миға шабуыл)

Оқу мен оқытудағы жаңа тәсілдер (диалог-ашық сұрақтар)

5 мин

Мағынаны тану

Топтық жұмыс

Оқулықпен жұмыс

(Есепті жеке,жұппен,топпен талқылау, шығару) Ітоп: №1есептеп,дұрыстығын тексереді ІІ топ: №2(а)Есептерге өрнек құрастыр және жаз (r-m)+ r ІІІ топ: №2(ә) Есептерге өрнек құрастыр және жаз

(23+17)-30=10

IV топ. №4 сурет бойынша теңдеулер құрастыр

№3Есепті шығар.(жұптық тапсырма)

№5 тапсырмалар өзіндік жұмыс ретінде беріледі.

100-(25+35) 8+43+12+17

96-(50+16) 16+32+14+8

(63+17)-147 (63+17)-53

Тақырыпты өз беттерінше жүйелі түсінеді Топ мүшелері қолдауды сезіне отырып, топтың жұмысын бірлесе атқарып, өзара білім алмасады.

Өз бетінше орындайды

СТО - өткен тақырыпты естеріне эпизоттық жады арқылы түсірді

Топта жұптық және топтық жұмыстар орындалып, зерттеушілік әңгіме қалыптасады

Диалог - ашық сұрақтар

(дарынды және талантты балаларды оқыту модулі бойынша деңгейлік тапсырманы орындайды)

32

Бағалау:

Басбармақ арқылы бағалайды

Өзін және (өзгелерге) баға қояды

2 мин

Кері байланыс:

Сабаққа пікіріңіз, ұсынысыңыз.

Сабақ бойы алған білімі туралы ойлана біледі

Шығу парағы арқылы

2 мин

Келесі қадамға тапсырма:

№6. 121-бет

Логикалық тапсырма

Күнделіктеріне түртіп алады

1 мин



© 2010-2022