- Преподавателю
- Начальные классы
- Әдебиеттік оқу 2 сынып «Қысқа бәрі дайын ба?»
Әдебиеттік оқу 2 сынып «Қысқа бәрі дайын ба?»
Раздел | Начальные классы |
Класс | - |
Тип | Конспекты |
Автор | Ахметова А.С. |
Дата | 27.10.2014 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Ақмола облысы
Бурабай ауданы
Зеленобор мектеп-гимназиясы
Әдебиеттік оқу
2 сынып
«Қысқа бәрі дайын ба?»
Өткізген:бастауыш сынып мұғалімі
Ахметова Алия Сатыбаевна
2014ж.
Сынып: 2 «Ә»
Күні: 19.09.14.
Пәні:Әдебиеттік оқу
Сабақтың тақырыбы:
Қысқа бәрі дайын ба? М.Зверев.
Мақсаты:
Айнала қоршаған орта табиғатын өмірмен байланыстыра түсінуге мүмкіндік жасау. Туған жерге деген сүйіспеншілікке,табиғатты бағалау,аялау,оның әсемдігін сезінуге баулу.
Әдіс - тәсілдер
Тәсілі : жеке, жұппен, топпен
Қолданылатын модульдер: АКТ,СТО, диалогтік оқыту,ЖЕСО,ОҮБ.
Оқыту нәтижесі:
Оқушылар өздігінен топта жұмыс жасау арқылы тарауда өткен тақырыптарға қайталау жасайды. Білім алудың маңыздылығын түсінеді.
Дерек көздер
Оқулықпен жұмыс, ғаламтор мәліметтері, тапсырмалар
Сабақтың барысы :
Уақыты:
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Ұйымдастыру кезеңі:
Сергіту сәті:
Топқа бөлу:
4 мин
«Қара жорға» биінің спорттық түрі
Топқа бөлу жыл мезгілдері бойынша топқа бөлінеді.
«Қара жорға» биінің спорттық түрін билейді
Ітоп-«Қыс»
ІІ топ-«Көктем»
ІІІ топ-«Жаз»
ІҮ топ-«Күз»
Үй жұмысын тексеру:
4 мин
Хат оқу
Құстарға жазған тілек хаттарын оқып,талдау, «Бағдаршам»әдісімен бағаланады.
Қызығушылығын ояту
3 мин
Әр топ флипчартқа өзіне қатысты жыл мезгілі бойынша білгендерін жазады.
Топтастыру.
І топ:Қыс
ІІ топ:Көктем.
ІІІтоп:Жаз
ІҮтоп:Күз
(ойларын ортаға салып,содан соң оны флипчартқа жазады)
Мағынаны тану Сергіту сәті: Би «Балдәурен»
25 мин
Мәтінмен жұмыс.
Хат жазу.
Болжау әдісі
Сөздік жұмысы.
Топтық жұмыс.
Тізбектей оқу.
Жыл құстарына хат жазу.
Әңгімені әрі қарай өрбіту.
Құртақандай торғай да
ел қонбаған жер жетім
Отансыз адам-
өз ұясын қорғайды
Құс қонбаған көл жетім,
жазда шөбіңді шап
Қыста малыңды бақ,
ормансыз бұлбұл
1-топ: Мақалды сызықпен қосып жинастыру
2-топ. Сөзжұмбақ шешу.
-
Ең суық,қаһарлы жыл мезгілі. (қыс)
-
Талдың басында,
Жемі бар қасында.
Там тұр саялы,
Достарға аялы. (ұя)
-
Ала шапан кигені,
Сескенгіш болған соң.
Қыпылықтап жүргені. (сауысқан)
-
Орман дәрігері. (тоқылдақ)
-
Қызыл бұжыр айдары бар,
Қоқиланған айбары бар.
Ауық-ауық азан салып,
Өңеш керген айқайы бар. (қораз)
-
Түнде жортады,
Жарықта қорқады. (жарқанат)
3-топ. Сурет салу «Күзде табиғатта қандай өзгерістер болады»
4-топ. Ұнаған құсты ермексаздан мүсіндеу. (ноутбуктан құстар туралы бейнеролик көрсету)
Ой -толғаныс:
3 мин
Оқушыларға бағалау үшін смайликтер тарату.
Бақылаушы рөліндегі топ жауаптарды бағалайды
Бағалау
3
мин
Топтар бір-бірлерінің жұмыстарын әр түрлі смайликтер арқылы бағалайды.Топтық жұмыстардың жиынтық бағасы қойылады.
Кері байланыс
(рефлексия)
2 мин
Оқушыларға стикерлер таратылып, бүгінгі сабаққа рефлексия жазбаша түрде жасалады
Үй тапсырмасы
1 мин
Өзің білетін жыл құстарының аттарын жазып келу Өзің білетін жыл құстарының аттарын жазып келу