Урок «Кестелік қосу мен азайтуды, көбейту мен бөлуді үйрендік» математика 4 сынып

Раздел Начальные классы
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Акылбекова Елик Аскарбековна

Бастауыш сынып мұғалімі


« Н.Островский атындағы мектеп- лицейі

МДШО» мемлекеттік мекемесі






Сабақ тақырыбы:Кестелік қосу мен азайтуды және көбейту мен бөлуді

үйрендік.

Сабақ мақсаты:1. Кестелік көбейту мен азайту және көбейту мен бөлу

тақырыбы бойынша өткендерін қайталау,тақырып боцынша

жаттығулар және тепсырмалар орындау.

2.Оқушылардың білімдерін, танымдылық дағдыларын , ой-

өрісін, ойлау есте сақтау қаблеттерін , есеп шығару

машығын дамыту.

3.Тәртіптілікке, тиянақтылыққа, ұқыптылыққа, әдептілікке,

тазалыққа баулу.

Сабақ түрі: қайталау

Сабақ әдісі: ауызша, жазбаша, тест, ойын.

Сабақ жабдығы: оқулық, кесте, электронды оқулық.

Сабақ барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушылар назарын сабаққа аудару.

ІІ.Сабақ мақсатымен таныстыру.

ІІІ. Үй тапсырмасын тексеру.

ІV. Негізгі бөлім.

А) Дәптермен жұмыс.

Күнді жазу.

Көркем жазу 641 641=600+40+1

ә) «Сиқырлы сандар» ойыны

А

Б

Г

Д

Е

Ж

З

Й

К

Л

М

Н

Ө

П

Р

С

Т

У

Ү

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

1) 9 13 2 5 8 17 18 2) 2 13 10 18

б) Ауызша сұрақтар:

-Қосу,азайту, көбейту, бөлу амалдарының компоненттерін ата.

-Кез келген санға 0-ді қосқанда не шығады?

-Кез келген саннан 0-ді алса не шығады?

- Кез келген санға 0-ді көбейткенде не шығады?

- Кез келген санға 0-ді бөлкенде не шығады?

- Қосу амалы мен көбейтіу амалы өзара қандай амалдар?

- Қосу амалы және көбейтіу амалының қандай қасиеттерін білесіңдер?

В) Сергіту сәті.

*Ұзындығы 10 метр жіпті әр бөлігі 2 метр болу үшін неше рет қию керек.
*Үш қыз бір сыныпта оқиды. Айгүл, Гүлназ, Айнаш. Айгүл Гүлназдан үлкен, Гүлназ Айнаштан үлкен. Кім сонда үлкені?
*Түйеқұс 2 аяғымен тұрса 1 пұт тартса, 1 аяғымен тұрса неше пұт тартады?
*Бақытжанның 4 ұлы, олардың әрқайсысының туған қарындасы бар. Бақытжанның неше баласы бар?
*Сағат түнгі 10 - да жауын жауып тұрса, 24 сағаттан кейін күннің жарқырап тұруы мүмкін бе?
*Дорбадағы 10 асықты 10 бала алды. Сонда дорбада 1 асық қалды. Ол қалай?
*Марат кешкі сағат 10 - да ұйқыға жатты. Ол сағаттың қоңырауын таңғы 9 - ға қойды. Ол неше сағат ұйықтады?
*Сенбіден кейін 2 күннен кейін қай күн келеді?
*Немере атасынан: "Жасың нешеде? "деп сұрады. Атасы егер өзімнің қазіргі жасымның жартысындай уақыт және тағы бір жыл өмір сүрсем, онда маған 100 жас болар еді. Атасының жасы нешеде?
*Үш тауық үш күнде үш жұмыртқа салады. 12 тауық 12 күнде қанша жұмыртқа салады?
*Дүйсенбіден кейін 3 күннен кейін қай күн келеді?

г) Деңгейлік тапсырмалар.

І-деңгей: 2-жаттығу.

Қосу кестесінің әрбір теңдігінен қосу амалымен байланысты бір теңдік құрастыр. Барлығы неше теңдік жаздың? Неліктен? Небайқадың?

3- жаттығу.

Ондықтан аттап қосу кестесін құрастыр.Оның әрбір теңдігінен азайту амалымен байланысты екі теңдік құрастыр.Барлығы неше теңдік жаздың? Неліктен?

ІІ-деңгей: 3

  1. Урок «Кестелік қосу мен азайтуды,көбейту мен бөлуді үйрендік» математика 4 сыныпУрок «Кестелік қосу мен азайтуды,көбейту мен бөлуді үйрендік» математика 4 сынып47 113 720

х 3 х 4

Урок «Кестелік қосу мен азайтуды,көбейту мен бөлуді үйрендік» математика 4 сыныпУрок «Кестелік қосу мен азайтуды,көбейту мен бөлуді үйрендік» математика 4 сынып

625 5 963 3

Урок «Кестелік қосу мен азайтуды,көбейту мен бөлуді үйрендік» математика 4 сыныпУрок «Кестелік қосу мен азайтуды,көбейту мен бөлуді үйрендік» математика 4 сынып


  1. Асханаға әрқайсысында 5 килограмнан салынған 36 жәшік қызанақ және әрқайсысына 6 килограмнан салынған 21 жәшік қияр әкелінді. Асханаға барлығы қанша килограмм көкөніс әкелінді?

5х36+6х21=306

Жауабы:306 кг көкөніс әкелінді.

ІІІ деңгей:

615:5+615 өрнегі арқылы шығарылатын есеп құрастыр және шығар.

(824:4) х 3+618:3-528+704=1000

д)Тест. (электронды оқулық)

1. 400*2

а)800 ә)900 б)600

2. 9*7

а)54 б)63 в)64

3. 40*4

а) 106 ә) 160 б) 610

4. 5 жүзд. 2 онд. 1 бірліктен құралған қандай сан?

а) 520 ә) 525 б) 521

5. 6 м 5 дм 2 см-ді сантиметрмен өрнекте.

а) 652 см ә) 651 см б) 605 см

6.1 метрдің жартысы қанша сантиметр болады?

а) 60 см ә) 55 см б) 50 см

V. Сабақты бекіту:

а) «Кім жылдам?» ойыны.

Берілген өрнектердің арасынан әр топ өз тапсырмасына сәйкес өрнектерді теріп жазу.

46*2,37+17,102:3, 112:2, 8*7, 534-478, 23*4, 17*2, 915-823, 19+15, 56+36,

490-456.

І топ ІІ топ ІІІ топ

92 34 56

ә)

- 7

Урок «Кестелік қосу мен азайтуды,көбейту мен бөлуді үйрендік» математика 4 сынып

Урок «Кестелік қосу мен азайтуды,көбейту мен бөлуді үйрендік» математика 4 сыныпУрок «Кестелік қосу мен азайтуды,көбейту мен бөлуді үйрендік» математика 4 сыныпУрок «Кестелік қосу мен азайтуды,көбейту мен бөлуді үйрендік» математика 4 сыныпУрок «Кестелік қосу мен азайтуды,көбейту мен бөлуді үйрендік» математика 4 сынып

: 3 х7 х 7

+465

VІ. Үйге тапсырма: І деңгей: 10,11 жат.

ІІ деңгей: амалдарды орындау.

ІІІ деңгей: кері есептер құру, ребус құру.







© 2010-2022