Сабақтың тақырыбы Зат есім2 сынып

Раздел Начальные классы
Класс -
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Мерзімі: 04.02.2015 жыл

Пән: қазақ тілі

Сынып: 2 «А»

Мұғалім: Кенжебаева Л.Б.

Сабақтың тақырыбы:

Зат есім

Мақсаты:

Оқушыларға зат есім туралы түсінік беру. Ойларын тиянақтау және күнделікті өмірде қолдана алу. Балалрдың сөз байлығын, сауаттылығын, зат есім туралы ұғымдарын кеңейтіп, жан-жақты шығармашылық қабілеттерін дамуты.

Оқыту нәтижесі:

Оқушылар шығармашылққа, шапшаңдылыққа баулыйды, жауапкершілігі артады.

Түйінді идеялар

Формативті бағалау арқылы оқушылардың оқушылардың белсенділігін арттырып, табандылықпен шешім қабылдауға, оны дәлелдеуге, пәнге деген қызығушылығын арттыра отырып дұрыс, шапшаң ойлау қабілетін дамыту.

Уақыт

Стратегия

Ресурс

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеттері

3 мин



Смайликтер Power Point бағдарламасы Қолдан жасалған көрнекіліктер

1.Ұйымдастыру бөлімі: Оқушылармен амандасу.

Оқушыларға әртүрілі 4 бөлікке бөлінген сурет қиықтары беріледі. Әрбір топтың алдында карточкаларда тапсырмалар берілген. Ол карточкаларда өткен тақырыптарға қатысты сұрақтар, сол сүрақтарға жауапты топ болып орындап, топтың спикеры жауабын айтады. Дұрыс жауап берген топтарға смайлингтер беріледі.

Әр қайсысы қалаған орынға отырады. Суреттер арқылы топтарға бөлінеді.

Топтың алтын ережесін сақтайды


6 мин


Миға шабуыл

2. Кіріспе бөлім:Миға шабуыл

Слайд-шоу арқылы сөзжұбақты шешіп, бүгінгі жаңа сабақтың тақырыбын ашады. Оқушылар осы слайдқа қарап өз жауаптарын жеткізу керек.

Дәптермен жұмыс. К к, Н н әріптерін көркем жазу.

Оқулықпен жұмыс: 318 жаттығудағы мақалда Кім? Не? Сұрақтарына жауап беретін сөздердің астын сызады.

Оқушылар тапсырмаға қарап өз жауаптарын білдіреді.

Әр тапсырманы орындаған сайын топтар бір-бірін Жапондық әдіспен бағалап отырады.

25 мин

Қарлы кесек

3. Негізгі бөлім:

Оқулықта берілген ережені слайд арқылы оқып, мысалдыр келтіру арқылы есте сақтау.

Жеке жұмыс: 319-жаттығуды дәптерде орындау.

Сергіту сәті: «Қарлығаш» бейне роликте ойнайды.

Топтардан бір-бір оқушы тұрып ереже бойынша мысалдар айтады.

Әр оқушы өзі жазады.

Оқушылар қимылдарын қайталайды.


8 мин

Ой толғаныс

4. Қорытындылау бөлімі: Ой толғаныс.

Бүгінгі сабақта алған білімдерін бекіту мақсатында оқушылар бір-біріне кітаптағы тапсырмаларды қалай ұққанын дәлелдеу үшін карточкаға орындайды. 320 жаттығу карточкаларда таратылады. Сол қарточкадағы тапсырманы топ болып жарысып орындайды. Дұрыс, әрі тез орындаған топқа смайликтер беріледі. (тапсырма күрделенеді) жазуға улгермей қалған топтарға арналған тапсырма. Жазған сөздерін көпше түріге аударады

Оқушылар бірінші берілген смайлингтің келесі бетіндегі сұраққа жауап береді



3мин

5.Үйге тапсырма:

Ережені жаттау, 321-жаттығуды орындау.

6.Бағалау Мұғалім сабаққа белсенді қатысқан оқушыларды атап мадақтайды.

Үш шапалақ

Рефлексия: «Екі жұлдыз, бір тілек»

Оқушылар талқылауға қатысады.

Рефлексияда оқушылар екі жұлдызда топтың оқушылары бір-бірін мадақтап, бір тілектерін айтады.



© 2010-2022