Сабақ тақырыбы: Ма (ме), ба (бе), па (пе) шылаулары (4 класс)

Раздел Начальные классы
Класс 4 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақ тақырыбы: Ма (ме), ба (бе), па (пе) шылаулары (4 класс)Сабақ тақырыбы: Ма (ме), ба (бе), па (пе) шылаулары (4 класс)Сабақ тақырыбы: Ма (ме), ба (бе), па (пе) шылаулары (4 класс)Сабақ тақырыбы: Ма (ме), ба (бе), па (пе) шылаулары (4 класс)Сабақ тақырыбы: Ма (ме), ба (бе), па (пе) шылаулары (4 класс)Сабақ тақырыбы: Ма (ме), ба (бе), па (пе) шылаулары (4 класс)Сабақ тақырыбы: Ма (ме), ба (бе), па (пе) шылаулары (4 класс)Сабақ тақырыбы: Ма (ме), ба (бе), па (пе) шылаулары (4 класс)Сабақ тақырыбы: Ма (ме),ба (бе),па (пе) шылаулары.

Сабақ мақсаты:

а) Оқушыларға Ма (ме),ба (бе),па (пе) шылауларының емлесін меңгерту.Жазылу ережесімен таныстыру.

ә) Оқушылардың танымдық, шығармашылық қаблеттерін, ой белсенділіктерін арттырып, өз бетінше жұмыс істеу қаблеттерін дамыту.

б) Қоршаған ортаны қорғауға, құстарға қамқор болуға тәрбиелеу.

Сабақ типі: Жаңа сабақты меңгерту.

Сабақ әдісі: Сұрақ-жауап, түсіндіру, талдау, сәйкестендіру тесті.

Сабақ көрнекілігі: Суреттер, сөйлемдер сызбасы, дөңгелекшелер.

Сабақ барысы:

I Ұйымдастыру бөлімі

  • Оқушылардың назарын сабаққа аудару.

Сәйкестендіру тесті

1.Зат есім Сары, дәмді, көк ала.

2.Етістік Біз, мен, сен.

3.Сын есім Бесінші, алпыс, он.

4.Сан есім гүлдер, Алпамыс, шеге.

5.Есімдік пен,және,үшін.

6.Үстеу күлді,барма,секіріп жүр.

7.Шылау тез,жазда,жоғары

II Өткен сабақты пысықтау.

III Жаңа сабақ.

1.Сөйлемді оқыту.

Құстар ұшып келді ме?

Құстарға ұя жасадың ба? (Шылауды тапқызу)

Ме, ба шылаулары өздері қатысты сөздерге сұраулық мағына үстейді. Ма (ме),ба (бе),па (пе) шылауларының арасына үтір, соңғысынан кейін сұрақ белгісі қойылады.

Мысалы:

Сергіту сәті.

IV Тақырыпты меңгерту.

19-жаттығу (ауызша)

1.Сөйлемдерді көшіріп жаз

2.Шылауларды тап,қандай мағынада жұмсалып тұр?

20-жаттығу

1.Сөйлемдерді көшіріп жаз

2.Шылаулардың астын сыз

Олардың қандай мағынада жұмсалып тұрғанын айт.

Ү.Ой сергітуге арналған «Өре»викторинасы

«Кім жылдам?»ойыны

Берілген сөздердің арасына мағынасына қарай шылау қосып жаз.

Шылау не үшін қолданылып тұрғанын айт.

Өшіргіш қалам

Қыс көктем

Сен мен

Күн түн

Жақсы жаман

Інім сіңілім

Жалғасын тап

Кеше ауылға .......... (бардың ба?)

Жұмбақ пен жаңылтпаштар ................(оқыды ма?)

Інім тауға ......................(келді ма?)

Үйден мысықты ......................(көрдің бе?)

Нанды дүкеннен....................(алдың ба?)

21-жаттығу

Жаңылтпашты оқып, жатқа айт.Шылауларды тап

22-жаттығу

Ма (ме),ба (бе),па (пе) шылауларын қатыстырып, 3-4 сөйлем құрап жаз.

Бекіту

Сызбамен жұмыс

Шартты белгілерді пайдаланып, сөйлем құрау

 - қос сөз

 - біріккен сөз

 - шылау

    -- --

Айгүл Ақтауда да, Көкшетауда да болып қайтты.

 -----   -- --

Қора-қорада да қой жатыр.

 ----   -- --

Ауыл -ауылда да ел жатыр.

--  --  -- --

Орманда жолбарыстар да, түлкілер де бар екен.

«Тез тауып айт»

Зат есімдерді бір-бірлеп оқу. Зат есімдерге етістік пен шылау тіркеп айт.

Бұлт (Бүгін күн бұлттанды ма ?)

Анам (Анам жұмыстан келд ме ?)

Дәптер (Дәптерді сатып алдың ба?)

Ұста (Ұсташылар шебер ме ?)

Суретші (Суретшілер көрмесіне бардың ба?)

Кітапхана (Кітапханадан кітап алдың ба?)

Үйге тапсырма: 23-24 жаттығулар. Ереже жаттау.

Бағалау.


© 2010-2022