Сабақтың тақырыбы: Теңдіктер. Теңсіздіктер. Теңдеулер

Раздел Начальные классы
Класс 2 класс
Тип Презентации
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:
Математика 2 сынып І тоқсан

Күні: 1.09.14

Сабақтың тақырыбы: 0-ден 10-ға дейінгі сандар.

Сабақтың мақсаты: 1.Сандарды, толық ондықтарды, жүздіктерді қайталау. Есептің өтілген түрлерін шығарудағы есептеу дағдыларын жетілдіру. 2. Есептеу білігі мен білімдерін жетілдіру.

3.Тазалыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: қайталау сабақ

Әдіс-тәсілі: сұрақ-жауап, түсіндіру,топтау,жинақтау

Көрнекілігі:тақырыпқа байланысты сызбалар, суреттер. САБАҚТЫҢ БАРЫСЫ

  1. Ұйымдастыру кезеңі

1.Сабақта жұмыс жүргізу үшін қалыпты сыртқы жағдайды қамтамасыз ету.

2.Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.

3.Сабақтың жалпы мақсаты мен оны жүргізу жоспарын ашу.

2. Мақсат қою

3.Оқушы білімін тексеру Ауызша жаттығулар:

  1. 15, 18, 19 сандарының «көршілерін» ата.
  2. Мына сандарды 5-ке арттыр: 1, 5, 6, 7, 9.
  3. Келесі сандарды 6-ға кеміт: 8,10, 12, 13, 15.
ІІ. 4. «Үндемес» ойыны. Мұғалім тақтаға жазылған мысалдарды көрсетіп, оқушылардан жауабын карточкалардың көмегімен көрсетуді сұрайды. 5. 2. Математикалық диктант. Мұғалім 20 көлеміндегі бір таңбалы сандарды қосу және азайтуға берілген мысалдарды оқиды: 9 + 5, 17-9, 12-4, 8 + 6, 14-7, 7 + 5, 6 + 9, 15-8, 18-9, 12-5. Оқушылар тек жауаптарын ғана жазады да, соңынан тексеріледі.

ІІІ. 4. Өткен тақырыптарға байланысты пысықтау сабағы. Окушылар мұғалімнің жетекшілігімен окулықтағы тапсырманы орындайды. №1 тапсырма.Өрнектерді жаз және олардың мәнін тап. 2-кесте бойынша оқушылар өрнектер өтілген түрлері бойынша ауызша да, жазбаша да шығаруға болатын өрнектер кұрастырады. Бұл жаттығудың құндылығы сонда, өрнек құрастыру және шығару бойынша шектеу болмайды. Мұғалім алдымен оқушылардың назарын «болды, қалды» деген есептің мазмұнын анықтайтын негізгі тірек сөздерге аударады. Ары қарай өрнектің мазмұны қандай заттармен (шар, куб,пирамида, т.б.) байланысты екені анықталады. ІV. Содан соң алдын ала есептің шарты, сұрағы болатынын естеріне түсіріп, балалардан есеп құрастыруды сұрау. Бір есеп құрастырылғаннан кейін, балалардың назарын сандық деректерді өзгертуге немесе сұрақты өзгертуге болатынына аудару. Бұл бір кесте бойынша көптеген есептерді құрастыруға мүмкіндік береді.

№4 тапсырма Мәселе есепті оқып, талдату,шығару, кері есеп құрастыру.( ауызша)

№5 тапсырма (дәптерге)

.

V. Сергіту жаттығуы: Қоюланып қара бұлт Төкті жаңбыр себелеп Жапырақты жамылып Бұға қалды көбелек. VI.№3 тапсырма оқушылардың өздеріне орындауларына беріледі

VII. Қорытындылау, жинақтау 7-тапсырма

20-ға дейінгі қосу және азайтудың кестелік жағдайларын сұрау.

VIII. Үй тапсырмасы , бағалау.

Оқушыларға үй жұмысының мақсатын, мазмұнын, орындау тәсілін түсіндіру. № 6


© 2010-2022