Тақырыбы: Әріпті өрнек. 7-а

Раздел Начальные классы
Класс 3 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Тақырыбы: Әріпті өрнек. 7-аТақырыбы: Әріпті өрнек. 7-аТақырыбы: Әріпті өрнек. 7-аТақырыбы: Әріпті өрнек. 7-аТақырыбы: Әріпті өрнек. 7-аТақырыбы: Әріпті өрнек. 7-аТақырыбы: Әріпті өрнек. 7-аТақырыбы: Әріпті өрнек. 7-аТақырыбы: Әріпті өрнек. 7-аТақырыбы: Әріпті өрнек. 7-аТақырыбы: Әріпті өрнек. 7-аТақырыбы: Әріпті өрнек. 7-аТақырыбы: Әріпті өрнек. 7-аТақырыбы: Әріпті өрнек. 7-аТақырыбы: Әріпті өрнек. 7-аТақырыбы: Әріпті өрнек. 7-аТақырыбы: Әріпті өрнек. 7-аТақырыбы: Әріпті өрнек. 7-аТақырыбы: Әріпті өрнек. 7-аТақырыбы: Әріпті өрнек. 7-аТақырыбы: Әріпті өрнек. 7-а

Мақсаты: 1 Қосу кестесін азайтудың сәйкес жағдайларында қолданып,7-а өрнегінің мәндерін табуды оқушыларға үйрету.Оқушылардың есептеу дағдыларын қалыптастыру ,есеп шығару білігін жетілдіру.Пайымдау жүргізу және қорытынды жасау білігін дамыту.

2.Оқушылардың ойлау ,есте сақтау қабілеттерін дамыту.Тез ойлау ,шапшаң есептеуге баулу.

3.Оқушыларды бірін-бірі тыңдауға ,ұлттық ойындар арқылы ұлттық сананы дәріптеу,ұйымшылдыққа тәрбиелеу.

Түрі: Шығармашылыққа негізделген кіріктірілген сабақ (математика және ағылшын пәні )

Сабақтың әдісі: сұрақ - жауап ,түсіндіру,ойын,көрнекілік ,талдау.

Сабақтың көрнекілігі: кесте, асықтар,тақиялар,ребус, тапсырма жазылған ойыншықтар , аттар,ту

Пәнаралық байланыс: ағылшын пәні ,музыка,ана тілі.

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі.

А) Сабаққа әзірлік (құралдарын тексеру, түгендеу)

Ә)Психологиялық сәт.

ІІ.Үй тапсырмасын тексеру.

ІІІ.Білімді еске түсіру.

«Бәйге» ойынын ойнату.

ІІІ.Мақсат қою кезеңі.

ІҮ.Жаңа сабақ

1.Ребус шешу (әріпті өрнке ,7-а)

2.7саны киелі сан.Қазақта 7 санына 7 ата,7күн,7қазына, 7жарғы, салт -дәстүрлер ,ырым -тыйымдар бар.

7 санын ағылшынша айту.7-тақ сан.

3.Оқулықпен жұмыс. «Асық» ойыны (асықтың астындағы жасырылған санды табу»

№1 тапсырма.7 санын қосу кестесін қолдануды түсіндіре отырып ,оқушылар кестені ауызша толтырады.

А

А-7

А-7

а

а+7

Ү.Жаңа материалды түсінгенін бекіту.

Дәптермен жұмыс.

Күн ретін жазу.

№2 тапсырма «Тақиялар» ойыны. 10 тақияны ағылшынша санайды ,7 тақияның астындағы тапсырманы орындайды.

7-а

а=7 7-7=0

а=0 7-0-7

№3

  • Екі тапсырманы да оқиық және олардың қайсысы есеп ,қайсысы есеп емес екенін анықтайық.

  • Есепті шығару үшін тапсырма сұрағына жауап беру керек.Сол жақтағы тапсырманың сұрағына жауап беру үшін арифметикалық амал орындау қажет,ал оң жақтағы тапсырманың сұрағына жауап беру үшін амал орындау керек емес, демек ,оң жақтағы тапсырма есеп бола алмайды.Оны есепке айналдыру үшін сұрағын өзгерту керек.Мысалы:қараға қайыңға қарағанда қанша артық 6-4

Пломбир-6

Эскимо-4

Барлығы -? балмұздақ

Ш: 6+4=10 (балмұздақ)

Ж: барлығы 10 балмұздақ.

Сергіту сәті: (ағылшыншы )

Ү. Бекіту.

Шығармашылық тапсырма.

Сол жақтағы сатыда жазылған сандарды қарастырып ,оқушылар ережені тағайындауы тиіс.Соған сүйеніп ,басқа сатылардағы қалдырылып кеткен сандарды табу керек.

«Дүкен» ойыны.Тапсырмаларды орындау арқылы заттар сатып алу

  • Айдос 6 қарындаш және 4қалам сатып алды .Ол барлығы неше зат сатып алды.?

  • Бақшада 4 қияр және 6 қызанақ өсіп тұр.Бақшада барлығы неше қызанақ өсіп тұр?

  • Айнұр 2 дәптер және 8 кітап сатып алды. Ол барлығы неше зат сатып алды.?

  • Орманда 3 саңырауқұлақ және 4құлпынай өсіп тұр.Орманда барлығы неше саңырауқұлақ өсіп тұр?

ҮІ.Сабақты қорытындылау.

-Бүгінгі сабақ ұнады ма?

-Несімен ұнады?

ҮІ.Үйге тапсырма: №4

ҮІІ.Бағалау.


© 2010-2022