Урок по украинскому языку Развитие речи. Описание лисички (2 класс)

Раздел Начальные классы
Класс 2 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Тема : СЛУХАЄМО, ГОВОРИМО, ОПИСУЄМО (ОПИС ЛИСИЧКИ)


Мета: вчити дітей складанню описів; грамотно, логічно і послідов­но формулювати думки та поєднувати їх у зв'язному викладі;

розвивати образність мислення, вміння до­бирати слова, найбільш

вдалі для опису;

виховувати любов до тварин,бережливе ставлення до природи. Обладнання: інтерактивна дошка, презентація, картки-пам'ятки,мішечки, горіхи, шкільне приладдя.
Тип уроку : засвоєння знань

Форма уроку: урок-подорож .

Хід уроку

I. Організаційний момент

Ось дзвінок сигнал нам дав . (1 слайд)

Працювати час настав.

Тож і ми часу негаймо,

Урок скоріше починаймо!


- Щоб урок наш був цікавим і повчальним, треба згадати деякі правила.

Тож девіз нашого уроку:

Сидимо - рівно! (2 слайд)

Пишемо - гарно!

Слухаємо -уважно!

Говоримо - виразно!

Відповідаємо - правильно!

Працюємо - старанно! -Я очікую від вас плідної праці. Сподіваюсь ви будете активні, кмітливі, організовані і виховані. -Відкрийте зошити і запишіть сьогоднішнє число. (3 слайд)


II. Мотивація навчальної діяльності . - Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми всі запрошені в гості до лісової мешканки. Підемо? Щоб туди потрапити ми маємо рухатись ось по такому маршруту: Карта подорожі: (4 слайд) Зупинка «ЗАГАДКОВА» Зупинка «ДЕШИФРУВАЛЬНИКИ» Зупинка «ПОЕТИЧНА» Зупинка «ПОДАРУНКОВА» Зупинка «ТАНЦЮВАЛЬНА» Зупинка «ВИХОВАНОСТІ» Зупинка «ЛІСОВОЇ ХИТРУНКИ»
ІІІ. Повідомлення теми, завдань уроку

  • Ви знаєте, що в гості без подарунку не ходять. То наш подарунок буде - навчитися описувати вроду іменинниці, складати твір - опис.
  • Ну,що? В дорогу?


IV. Робота з мовним матеріалом 1. Зупинка «ЗАГАДКОВА »

-Щоб дізнатися, хто ж нас запросив на своє свято ми мусимо відгадати загадку:

Я руда, низького зросту, ( 5 слайд)

Хитра я і довгохвоста,

На курей я вельми ласа.

-В них таке смачненьке м'ясо.

Вовку - брату я сестричка,

А зовуть мене - ...(лисичка)

  • Які слова вам допомогли правильно відгадати?
  • Молодці, і справді, ми йдемо в гості до Лисички.Запишіть це слово в зошит. (6 слайд)
  • Там будуть і інші гості. А хто саме ми дізнаємось відвідавши зупинку «ДЕШИФРУВАЛЬНИКИ» .
2. Зупинка «ДИШИФРУВАЛЬНИКИ» (7 слайд) -У вас на партах є картки. Попрацюйте в парах, розшифруйте слова, скориставшись стрічкою ключем , яка написана вгорі, і ви дізнаєтеся хто сьогодні разом з нами запрошений у гості. (криптограма) КЛЮЧ: А Б Д Ж Е И І Ї К Л М О Ш Ь 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
11 6 12 1 (МИША)
  1. 7 10 9 1 (БІЛКА)
8 4 1 9 (ЇЖАК) 2 3 4 12 10 1 (БДЖОЛА)


  • Ось ці лісові звірята запрошені до Лисички на день народження.

-Запишіть каліграфічно відгадки у зошит. (8 слайд )


3. Зупинка «ПОЕТИЧНА» (9 слайд ) Зупинившись тут, ми складемо невеличкий віршик:

Ідем в гості до лисички

Подарунки …(невеличкі)

Треба нам підготувати

Щоб було чим ....(ласувати).

  • Звірята вже підготували їй подарунки.
  • Що саме можна дізнатись відвідавши цю зупинку.



4. Зупинка «ПОДАРУНКОВА» (10 слайд )


Гра "Відгадай, чий подарунок"
- Гості принесли з собою теж подарунки. Але , перш , ніж відгадати кому належать ці подарунки, давйте спробуємо їх описати, дібравши до кожного малюнки слова-ознаки.
Горіх (який?)- міцний, великий, смачний, коричневий, овальний. Це - подарунок від білочки.


Яблуко (яке ?)- червонобоке, кругле, соковите, велике, солодке. Це - подарунок від їжачка.


Мед (який?) - бджолиний, жовтий, корисний, лікарський, смачний, солодкий. Це - подарунок від бджілки.


Колосок (який ?) - пшеничний, запашний, пахучий, золотистий, хлібний, жовтий. Це подарунок від мишки.


5. Зупинка «ТАНЦЮВАЛЬНА»(11 - 25 слайд)

- Як ви думаєте , що це за зупинка?

  • Шлях неблизький , вже можна й перепочити.

Фізкультхвилинка


6. Зупинка «ВИХОВАНОСТІ» (26 слайд)

  • Так як ми поспішаємо в гості, то обов'язково маємо повторити правила поведінки в гостях:
  • Привітатися з усіма присутніми;
  • не бродити по квартирі, а знаходитись там, куди господар запросив;
  • спокійно, тихо їсти;
  • не смикати за скатертину;
  • не розхитуватись на стільці;
  • коли хочеш скуштувати блюдо, до якого далеко - попроси сусіда подати;
  • по закінченню гостин подякувати господарям.
  • О, я думаю в гостях ми будемо чемними. А ось і хатинка нашої лісової
хитрунки. (27 слайд)




V. Робота над складанням опису лисички.
7. Фізхвилинка для очей - Ми вже довго подорожуємо і наші очі вже втомилися. Давайте знімемо напруження, виконавши гімнастику для очей. ( 28 слайд) 8.Мозковий штурм (29 слайд)

  • З яких частин складається текст?
  • Які бувають тексти?
  • Що таке текст-розповідь ?
  • Що таке текст - міркування ?
  • Що таке текст - опис ?
  • Що можна дібрати до тексту ?





9.Перегляд відео презентації


- А зараз ми повинні зробити подарунок Лисичці. Допоможуть нам у цьо­му відео, запитання і словничок.

- Для того, щоб правильно описати вроду лисички, давайте на неї подивимось. (ВІДЕОПРЕЗЕНТАЦІЯ)


10. Складання твору-опису

а).Нагадування про пам'ятку

- При складанні тексту

  • Не забудь про складові частини тексту.

Кожну частину починай з абзацу.

  • Уникай повторів.

  • Слово « лисичка» можна замінити словами: вона, тваринка, хитрунка, лісова мешканка.

б).Усне складання тексту (30 слайд)

- Яка тварина лисичка?

дика, свійська,хижа

- Де живе тваринка?

у лісі , в хащі, вдома.

  • Яку має шубку?

м'яка, пухнаста, руда, біла.

  • Яка в лисички мордочка?

витягнута, хитра, смілива, добра.

  • Які вуха, очі?

гострі, білі, мов цеглинки, чорні, хитрі

  • Який у неї хвіст?

пухнастий,гарний,швидкий

  • Які вона має звички?

хитра, швидка, гарний плавець,спокійна

  • Який заголовок можна дібрати ?

Лісова хитрунка. Лисичка

в). Пальчикова гімнастика

- Перед тим , як писати , давайте підготуємо наші ручки. Візьміть у руки по 1 горішку.

«Яєчко у гніздечку»

Ми долоньки розітрем,

І гніздечко з рук зів'єм,

Пташка у гніздечко

Покладе яєчко,

Яєчко, яєчко,

Котись по гніздечку.

Котись, не губися,

гляди не розбийся.

г).Письмова робота

Лісова хитрунка

Лисичка - … тварина. Вона живе … .

Хитрунка має … шубку. У лисички … мордочка. Вуха в неї … , очі … . У рудої красуні …хвіст.

Лисичка дуже … та … .

д). Перевірка виконаного завдання. Зачитування творів


VІ. Підсумок уроку

-Що ми сьогодні з вами вчились складати ?

-Що таке твір-опис? - Назвіть ознаки до слова Лисичка (яка?) - хитра, руда, прудка, обережна, спритна, хижа, дика, пухнаста, золотисто-сіра, велика, маленька, м'яка, красива тощо..

VI.Домашнє завдання (31 слайд)


1.Підібрати і записати одну загадку з описом тварини (достатній рівень). 2.Скласти загадку з описом тварини(високий рівень).






© 2010-2022