Қасқыр мен түлкіәдебиеттік оқудан қысқа мерзімді сабақ жоспары 2сынып

Раздел Начальные классы
Класс 2 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

«Рудный қаласының №19 орта мектебі » КММ

бастауыш сынып мұғалімі :Ашуханова Анар Кундыбековна

Пәні: Әдебиеттік оқу

Сынып: 2»А»

Сабақ тақырыбы: Қасқыр мен түлкі (ауған ертегісі )

Мақсаты:

Білу керек: Өз ойын жеткізе білу.

Түсіну: Сыбырласу, сөз тасу жақсылыққа жеткізбейтінің түсіну.

Қолдану: Күнделікті өмірде қолдана білу

Талдау: Ертегінің идеясын болжайды.

Жинақтау: ертегіні өмірмен байланыстыру.

Бағалау: Күнделікті өмірден мысалдарды келтіре білу.

Көрнекілік: интербелсенді тақта,презентация, А4, маркер, қалпақ.

Қолданылған модульдер:

«Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер», «Талантты және дарынды балаларға білім беру», «Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету»,

Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау. «Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту», « Білім берудегі басқару және

көшбасшылық»

Стратегиялар,әдістер : «Шаттық шеңбері», «Миға шабуыл», «Джиксо» әдісі, «Ой шақыру» стратегиясы, «Ыстық орындық»

стратегиясы, «Сиқырлы қалпақ» стратегиясы

Уақыты

Кезең

дер

Мазмұны


Мұғалім іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар:

Кіріспе

3 мин

Тұсау кесер

2 мин

7 мин



1мин

  1. Тұлға аралық байланысты орнату.

«Ыстық алақан» музыка әуенімен шығып тұрады.


  1. Топқа бөліну.

Оқушылар бірлесе жұмыс істеу үшін топқа бөлінеді

І топ- «Қасқыр»
ІІ топ - «Түлкі»
ІІІтоп - «Жолбарысы»

ІҮ топ-«Аю»

Топ ұстанымын еске түсіру

  1. Сыныптың білім деңгейін анықтау. Кері байланыс.

  1. «Ыстық орындық» стратегиясы

Орындықты отырған оқушыға сұрақ қояды.

Оқушылар түйінді сөз , қорытынды шығарады.


  1. Оқушыларды сабаққа мотивациялау

«Ой шақыру»

  • Жұмбақ шешу

Ыржаяды, күледі,
Басқан ізді біледі.
Таусылмайтын шабысы,
Жұртқа мәлім жүрісі.
/Түлкі/.

-Тоң мойынды жуан көк,
Желіп, жортып бүкеңдеп,
Несібесі даладан,
Еңбек қылмай жүрер тек.
/Қасқыр/.


Топқа бөлінулерін қадағалайды.

Топ көшбасшысын сайлайды.


  • Тапсырманы орындауын қадағалайды

Стратегияны пайдаланып, дұрыс жұмыс жасау тапсырылады.

Мұғалім жетекші сұрақтар беріп отырады

Сынып болып іс-әрекет жасау. Шеңбер құрып, бір-біріне тілек айтады.

Суреттерді таңдау арқылы топқа бөлінеді. Топ ұстанымын еске түсіру.

Бір-біріне сұрақтар қояды

«Ыстық орындыққа» отырып, сұрақтарға жауап беру арқылы өткен тақырыпты бекітеді. Әр топтан 1 оқушыдан.

Топпен ойланып, жұмбақты шешеді., ойларын ортаға салады.


БАҒАЛАУ ПАРАҒЫ

Оқушының аты жөні. Бағасы

Тапсырманы қабылдауы

Өз ойын толық жеткізе білуі

Дәлелдей алуы

Белсенділігі



Компью

тер


Орындық


Негізгі бөлім.

14 мин


2мин

13мин


Қорытынды

3 мин

6 .Оқулықпен жұмыс.

«Джиксо »стратегиясын қолдану



  1. Сергіту сәті .

интербелсенді тақтадан «Ұлытау»электрон сергіту сәті көрсетіледі.


  1. Топтық жұмыс.

  • Тапсырмалар беру:

«Қасқыр тобы»- ертегіні рөлге бөліп оқу

«Түлкі тобы» ертегі мазмұнына байланысты мақал-мәтел жазу (постер)

«Жолбарыс тобы» Мәтіннен сұрақтар дайындау

«Аю тобы» ертегі кейіпкерлеріне мінездеме беру (постер)

«Сиқырлы қалпақ» стратегиясы

Топтағы балаларды 1,2,3,4 деп санап топқа бөлу


Сергіту сәтін интербелсенді тақтадан көрсету

Топтарға тапсырма беру

Музыка қосады


Балалар топқа бөлініп ,әр топ мәтіннен берілген бөліті оқып, топта талқылап, туған тобына келіп өзінің білгенің ортаға салады.

Қимылдарды қайталайды

Топпен жұмыс жасайды, қорғайды.


Балалар музыка қосылғанда бір-біріне қалпақ береді,музы ка тоқталғанда қай оқушының басында қалпақ болады,сол бала сабақтан алған әсерімен бөліседі.

Топбасшылар өз тобындағы оқушыларды бағалап отырады



Оқулық.



Интербелсенді тақта

А4 формат, маркерлер.

Компью тер, музыка



© 2010-2022