Конспект уроку української мови 3 клас

Раздел Начальные классы
Класс 3 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Тема: Практичне ознайомлення з відмінками іменників

Тип уроку: Відкриття нових знань

Мета уроку:

Навчальна:

  • Ознайомити учнів з поняттям «відмінювання», із системою відмінювання іменників за питаннями.

Розвиваюча:

  • Сприяти розвитку пам'яті, уваги, мислення, спостережливість
    розвивати пам'ять, логічне мислення, увагу, спостережливість;

Виховна:

  • Виховувати старанність , наполегливість, працьовитість

Хід уроку

Етапи уроку

Діяльність вчителя

Діяльність учнів

І. Організаційний момент

Емоційне налаштування на урок

ІІ. Актуалізація знань



  1. Каліграфічна хвилинка «Мандрівка з буквою В»



  1. Словниковий диктант



  1. Повторення вивченого на попередніх уроках

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Мовна вправа «Утвори словосполучення»

ІV. Постановка мети і завдань уроку

V. Пояснення та первинне засвоєння нових знань

1. Відновлення деформованого тексту



2.Пояснення вчителя

3.Ознайомлення з назвами відмінків

VІ. Первинна перевірка розуміння

  1. Відмінювання іменників за таблицею

Фізкультхвилинка

VІІ. Первинне закріплення

  1. Робота з підручником

Фізкультхвилинка (для очей)

  1. Словесний конструктор



  1. Гра «Додай слово»



  1. Словникова робота

VІІІ. Інформація про домашнє завдання, інструкція по його виконанню

ІХ. Рефлексія Інтерактивна гра «Сьогодні на уроці Я»


  • Пролунав дзвінок, розпочинається урок. Який у нас урок?
  • Урок української мови.
  • Наш девіз:
  • Гарно, дружно працювати, мову рідну добре знати.
  • А з настроєм як у вас?
  • Клас

З якою частиною мови ми знайомимось протягом останніх уроків?

Що таке іменник?

Назвіть іменники, які починаються на букву «В»

В вВ в…..

Во Ва ВеВрВв

ву ви вдвз

  • Склади валізу. Запиши тільки ті слова в яких є буква в

кросівки ковдра книга телефон ковзани комп'ютер

Демонструю картинки на слайдах, а учні записують зображене на картинка

Кіт, автобус, Андрійко, річка, м'яч , троянда, поросятко, лисиця, діти

Демонструю картинки перших двох слів

Що ми можемо сказати про іменники, читаючи ці два слова?

  • Що ми можемо сказати про іменники наступних двох слів?

  • Що скажемо про наступні три слова?



  • Що ми можемо сказати про останні два слова?

На слайді залишилась лисичка: «Не втікає наша лисиця… мабуть має завдання для нас?»

Побудуйте словосполучення, змінюючи слово лисиця

Стрибає (хто?)

Хвіст (у кого?)

Дав (кому?)

Побачив (кого?)

Спостерігав (за ким?)

Шубка (на кому?)

Як ви думаєте про що ми дізнаємось на сьогоднішньому уроці?

Сьогодні ми дізнаємось ще про одну властивість іменників - змінювати закінчення. І як ця властивість називається?

На дошці текст, в якому треба відкрити дужки змінивши слово (на слайді фото нашої гімназії)

Нашу (школа) побудували вже давно. Біля (школа) посадили гарний сад. Значну допомогу (школа) надають батьки. Ми пишаємося нашою (школа). У (школа) працюють цікаві гуртки.

  • Що потрібно зробити, щоб речення були зрозумілими?

  • Як змінити слово школа в кожному реченні?

  • Випишіть змінені слова і підкресліть ту частину, яка змінилася.

  • Зробіть висновок про те, як і що вживають для

зв'язку слів у реченні

Іменник у реченні змінюється закінченням, змінна закінчення залежить від питання, яке ми ставимо до іменника.

Змінювання закінчень іменників називається відмінюванням або змінюванням за відмінками.

Змінювання іменника за відмінками потрібне для зв'язку їх з іншими словами в реченні

Робота з таблицею

Конспект уроку української мови 3 клас



  • Провідміняйте іменники: сестра, квітка

Вправа 69

Що треба зробити?

Виписати за зразком дієслова + іменники вставляючи в дужках запитання

Поєднати склади з однаковими номерами, щоб утворились слова

мови- 5 нійка -3 олі-2 да-4 лиця-1 роз-5
па-6 сто-1 рус-6 лі-3 боро-4 вець-2
- Визначити рід іменників.


Допишіть іменники у потрібному відмінку, користуючись словами для довідки.

Ішла весна-красна у синій хустинці.

Несла весна-красна у скриньці гостинці.

Ягнятам -….

Гусятам - …

Каченятам - …..

А малятам -….

Слова для довідки: травиця, ряска, водиця, ласка.

Демонструю фото ряски і пояснюю дітям значення

  • Яка головна думка поезії?

  • Хто ще дарує дітям ласку?

Вправа 70

Скласти розповідь подібну до попередньої вправи про горіх або каштан





Перегортаю слайдові презентацію з репліками - Сьогодні я на уроці дізнався… - Сьогодні я на уроці навчився… - Сьогодні я на уроці намагався…

- Найкраще мені вдалося…

Продовжують репліки вчителя

Ми знайомимось з іменником?

Іменник - це частина мови, яка називає предмет і відповідає на питання хто? Що?

Учні записують слова з буквою В

Написання диктанту, обмін зошитами, взаємоперевірка

Що іменники можуть бути назвами істот і неістот.

Іменники бувають власними і загальними

Іменники бувають чоловічого, жіночого і середнього роду.

Іменники мають числа однини і множини.

Стрибає лисиця

Хвіст у лисиці

Дав лисиці

Побачив лисицю

Спостерігав за лисицею

Шубка на лисиці

Варіанти відповідей дітей.



Змінити слова в душках

Змінити закінчення

Варіанти дітей



(хто?) сестра, (кого?) сестри, (кому?) сестрі, (кого?) сестру, (ким?) сестрою, (на кому?) на сестрі, сестро

Читають текст.

Читають завдання

(столиця-1, олівець-2, лінійка-3, борода-4, розмови-5, парус-6.)

Учні по черзі виходять до дошки і дописують іменник у потрібному відмінку

Ягнятам - травицю;

Гусятам - ряску;

Каченятам - водицю;

А малятам - ласку.



Доповнюють репліки



© 2010-2022