Заняття з майбутніми першокласниками. Тема: Правила дорожнього руху!

Раздел Начальные классы
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:
Тема: Правила дорожнього руху Мета: Формувати в дітей уявлення про правила дорожнього руху, спонукати їх до виконання правил безпечного переходу проїжджої частини дороги у місті чи селі; виховувати уважність, дисциплінованість. Обладнання: розповідь «Смугаста поспішає на допомогу», ігровий матеріал: червоні, жовті і зелені кружечки, автомобілі, фігурки дітей, папір для малювання, олівці.

ХІД ЗАНЯТТЯ І. Підготовча частина Привітання Усміхнися всім навколо: небу, сонцю, квітам, людям. І тоді обов'язково день тобі веселим буде! Привітатися будь-яким улюбленим способом, побажавши один одному гарного дня. Групове заняття Гра «Рука до руки» Для гри потрібна непарна кількість дітей. Учитель вимовляє: «Рука до руки! Усі міняються місцями!» І всі учасники гри, у тому числі і учитель, повинні знайти собі пару й торкнутися з партнером руками. Той, хто залишився без пари, стає ведучим. Рекомендується віддавати оригінальні команди, наприклад: «Мізинець до мізинця», «Вухо до вуха», «П'ятка до п'ятки» та ін. Обмін інформацією Загадка Підморгне зеленим оком - ми йдемо, Підморгне червоним оком - стоїмо. (Світлофор) - Що означає кожний колір світлофора?

  • Де їздять машини?
  • Де ходять пішоходи?
  • Де ви переходите дорогу?
  • Як перейти дорогу, якщо немає світлофора?
ІІ. Робота над темою заняття 1. Повідомлення теми і мети заняття - Як ви гадаєте про що йтиметься на занятті? Чого ви очікуєте від сьогоднішнього заняття?
2. Слухання розповіді

Смугаста поспішає на допомогу Гена з Чебурашкою йшли на роботу. Втім, на справжню роботу йшов лише Гена, а Чебурашка - до свого дитячого садка. І тут до них підійшла знайома Зебра. Це така конячка, але геть-чисто смугаста. Вона вважала, що є найгарнішою і найкориснішою твариною в усьому світі. Коли в неї питали, чому вона така смугаста, Зебра відповідала: «А щоб мене завжди бачили. Вночі мерехтять білі смужки, а вдень в очі впадають чорні, і геть усі мене помітять». Сказала вона таке й цього разу, а Крокодил Гена трошки образився і говорить:

  • То й що? Я теж дуже помітний. Ось постій, подивись, як я працюю.
Зебра побачила та й позаздрила, що таку важливу й корисну справу робить якийсь Крокодил. Забажалося їй і собі щось такого показного вдіяти. Поміркувала вона трохи та й каже:
  • І все одно: найпомітніша тварина в світі - Зебра. Ось давайте розмалюємо асфальт білими й чорними смугами, - і вдень, і вночі помітно буде. Й усім людям скажемо, що на розцяцькованій «під мене» ділянці - найбезпечніше місце.
  • Якщо малювати білі й чорні смуги, це ж скільки фарби треба!.. - замислився Гена.
  • А ти намалюй тільки білі, - порадив Чебурашка. І не скрізь, а лише там, де ходити краще.
  • Ось який у мене пречудовий вигляд, - мало не затанцювала Зебра. І машини, навіть смугасті, нікого не зачеплять на «зебрі», навіть коли ти, Гено, облишиш свої справи; і всі люди будуть милуватися моєю красою.
І втрьох вони намалювали на асфальті у зручному місці пішохідну «зебру», по якій людям безпечно переходити вулицю. А що фарбою захвицалися, так дуже хотіли допомогти людям. - Завтра знову будемо будемо малювати, - пообіцяла Зебра. - Нехай усі в місті мене згадують. А ти, як прийдеш до садка, усім розкажи, як я чудово все вигадала. - Де треба переходити дорогу? - Як називають пішохідну доріжку на проїжджій частині?
3. Фізкультхвилинка Трішки ми попрацювали, Сили наші підупали. Треба на м би відпочити - Свої сили відновити. Руки вгору, руки в боки, І ще декілька підскоків. Руки вгору, руки вниз - До навчання знов берись.
4. Гра «Світлофор» Ігровий матеріал. Червоні, жовті і зелені кружечки, автомобілі, фігурки дітей. Правила гри. Гра складається з декількох етапів.
  1. Один з гравців встановлює відповідні кольори світлофорів (накладанням червоних, жовтих або зелених кружечків), машини і фігурки дітей, які рухаються в різних напрямках.
  2. Другий проводить через перехрестя машини (по проїжджій частині) або фігурки дітей (по тротуарах) в відповідності з правилами дорожнього руху.
  3. Потім гравці міняються ролями. Розглядають різні ситуації, які визначаються кольорами світлофора і положенням автомобілів і пішоходів.
Той гравець, який без помилок розв'яже всі завдання або зробить найменше помилок, той і переможе.Заняття з майбутніми першокласниками.Тема: Правила дорожнього руху!
5. Пальчикова гімнастика Вертоліт Швидко лопаті крути! Вертоліт, лети, лети! (Пальці обох рук (окрім вказівних і великих) - у положення плетеного кошика. Вказівні пальці висунути вперед і зєднати їх подушечками (це - «хвіст вертольота»). Великими пальцями виконувати швидкі кругові рухи, немов лопаті вертольота.)

6. Гра «Допоможи художнику»

- Розфарбуй малюнок. Скажи, хто з двох пішоходів ризикує?


Заняття з майбутніми першокласниками.Тема: Правила дорожнього руху!Заняття з майбутніми першокласниками.Тема: Правила дорожнього руху!










ІІІ. Підсумок заняття

  • Які основні правила треба знати, коли йдеш вулицею?
  • Які позначення допомагають пішоходові дотримуватись правил дорожнього руху?
  • За яких умов можна переходити дорогу?
  • Основні правила ще раз обговоріть дома з батьками.












© 2010-2022