- Преподавателю
- Начальные классы
- Урок з природознавства у 3 класі на тему Аналіз перевірної роботи. Поняття про гірські породи, їхня різноманітність
Урок з природознавства у 3 класі на тему Аналіз перевірної роботи. Поняття про гірські породи, їхня різноманітність
Раздел | Начальные классы |
Класс | 3 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Гороз Е.І. |
Дата | 20.09.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Новоданилівська ЗОШ І-ІІІ ступенів
Урок з природознавства
у 3 класі.
Вчитель: Гороз Е. І.
22.10.2015 рік
Тема: Аналіз перевірної роботи. Поняття про гірські породи, їхня різноманітність
Мета: проаналізувати типові помилки учнів з теми: «Вода. Повітря.», дати учням уявлення про гірські породи, про утворення гірських порід, про їх значення у природі; виробляти вміння розрізняти гірські породи в твердому, рідкому і газоподібному станах; розвивати вміння аналізувати, порівнювати, класифікувати, робити висновки; виховувати любов до природи рідного краю, бережливе ставлення до об'єктів природи.
Обладнання: таблиця « Склад повітря », колекція «Гірські породи», малюнки сюжетні та предметні з теми, відеоматеріал «Гірські породи»
Тип уроку: урок засвоєння нових знань
Хід уроку
-
Організаційний момент
Ось і дзвоник пролунав,
Для навчання час настав.
Щоб країні прислужитись,
Ви повинні добре вчитись.
Для могутності і слави
Української держави.
ІІ. Актуалізація опорних знань
1.Аналіз перевірної роботи.
Слово вчителя.
-
Всього в класі 13 учнів. Перевірну роботу писало 12 учнів. В. р.- 2,
д. р.- 5, с. р. - 4, п. р.-1. Не всі учні знають склад повітря та його властивості.
-
( Вивішується таблиця « Склад повітря»)
-
Висновки: Повітря складається з великої кількості газів: азоту, кисню, вуглекислого газу, інших газів, водяної пари, різних домішок(сажа, пил, дим)
-
Властивості повітря: безбарвне, прозоре, невидиме, заповнює весь простір, пружне. При нагріванні - розширюється, при охолодженні - стискається.
2.Фенологічні спостереження
-- Який сьогодні день тижня? Яке число?
-- Яка температура повітря?
-- Який стан неба?
-- Чи були опади?
IIІ. Мотивація навчальної діяльності
- Ми починаємо вивчати нову тему, а яку саме, ви дізнаєтесь склавши слова, відповідно до їх нумерації (запис на дошці).
IV.Повідомлення теми і мети уроку
- Тема уроку звучить так : «Поняття про гірські породи, їхня різноманітність.» Ми повинні навчитися розрізняти відомі гірські породи, зрозуміти, чому їх треба економно використовувати.
V. Вивчення нового матеріалу
1.Слово вчителя
-- А що ви розумієте під поняттям «гірські породи»? Вправа
« Мікрофон» (Відповіді дітей). Пропоную створити «Асоціативний кущ», в якому ми висвітимо всі характеристики гірських порід.
Отже:
-
Гірські породи відносяться до живої чи неживої природи?(неживої)
-
Гірські породи виникають з допомогою людини, чи можливо в них інший шлях походження? (створені природою)
-
Де можуть знаходитись гірські породи? (знаходяться в глибинах Землі та на її поверхні)
Висновок: Отже, давши відповіді на запитання ми можемо дати визначення що ж таке гірські породи? ( Це тіла неживої природи, які створені природою і знаходяться в глибинах Землі та на її поверхні)
Проблемне питання:
Де утворюються гірські породи?
-
Робота з відеоматеріалом.( ресурси інтернету)
Прослухайте уважно відеоматеріал, який допоможе нам дізнатись багато чого нового з нашої теми.
-- Що було відоме для вас?
-- Що нового дізнались?
-- Де утворюються гірські породи?
-- В яких станах перебувають гірські породи?( тверді, рідкі, газоподібні)
Фізкультхвилина
3.Робота за підручником (с. 41-44) Розгляньте малюнки зображенні на сторінці 42, які з цих гірських порід вам відомі? Гірські породи - це природні тіла, які знаходяться на поверхні Землі або у її глибинах. Вони перебувають у трьох станах: твердому, рідкому та газоподібному. Більшість гірських порід перебуває у твердому стані. Наприклад, торф, кам'яне вугілля, пісок, кам'яна сіль, граніт, крейда та ін.. Проблемне питання -- Де використовують гірські породи? Що називають корисними копалинами? Відповідь на це питання ви знайдете у підручнику на с.43 . Самостійна робота учнів: перевірка роботи у формі гри. 4.Гра «Так- ні» * Гірські породи -- це природні тіла, які знаходяться на поверхні Землі або на її поверхні.(Так) * Їх створила людина багато років тому.(Ні.) * Гірські тіла - це тіла живої природи.(Ні.) * Корисні копалини - це гірські породи, що люди видобувають із глибин землі та використовують у своєму житті. (Так.)
* Усі корисні копалини поділяються на горючі, рудні, нерудні.(Так.)
VІ. Узагальнення й систематизація отриманих знань. 1. Заповнення таблиці: Утворення гірських порід: 1. В надрах Землі при високій температурі (граніт, мармур). 2. В процесі руйнування гір(щебінь, галька, гравій, пісок). 3. В надрах Землі із залишків рослин при високій температурі (нафта, кам'яне вугілля, природний газ). 4. На дні морів (кухонна сіль, калійна сіль) 2. Практична робота в групах( на парті учнів колекція гірських порід) 1 група: Відмінність гірських порід (порівняти крейду, граніт, торф, мармур) Висновки: На Землі є багато гірських порід, і вони дуже різноманітні. Гірські породи відрізняються кольором, твердістю, блиском, прозорістю. Одні з них, як, наприклад, крейда, складаються з дрібних частинок білого кольору не дуже міцно сполучених між собою. Інші, наприклад, граніт, складаються із крупніших частинок рожевого, чорного, жовтого кольорів, міцно сполучених між собою. Торф легкий і крихкий, а мармур важкий і міцний. 2 група Чому ж гірські породи такі різні?( порівняти торф і мармур) Висновки: Гірські породи утворюються у різних природних умовах та із різних речовин. Наприклад, торф утворився на болоті з рослин, а мармур утворився глибоко під земною поверхнею в умовах високої температури. Тому торф не такий щільний і твердий як мармур. Хвилинка-цікавинка. Повідомлення підготовлених учнів
- Чи можна назвати крейду гірською породою?
- Що є в середині простого олівця? Чи можна назвати грифель гірською породою?
- Кухонна сіль. Поклади кухонної солі в Україні майже невичерпні (понад 8 млрд. т)
Глина. Стародавні греки замість мила користувалися звичайною глиною. Глина очищала речі від плям
VІІ. Підбиття підсумків. Рефлексія
Гра «Бліц-опитування»
-
Якою гірською породою ви пишете на дошці?
-
З якої гірської породи виготовляють грифель олівця?
-
Яку гірську породу додають для смаку у різні страви?
-
З якої гірської породи діти споруджують замки на березі моря?
-
Які з гірських порід використовують у будівництві?
-
З якої гірської породи роблять посуд?
-
Чому потрібно раціонально витрачати корисні копалини?
VІІІ. Підсумок уроку
-
Що нового дізналися про гірські породи?
-
Які корисні копалини ми використовуємо вдома?
-
Відгадайте загадку: Чорне, блискуче, у воді тоне, а у вогні горить?
-
Маленьке, біленьке, по чорному полю скаче і слід залишає?
-
Завдання: Проведіть спостереження: які гірські породи ви можете побачити дорогою до школи?
ІХ. Домашнє завдання
С. 41-44.
Х. Виставлення та мотивація оцінок