- Преподавателю
- Начальные классы
- Презентация Балаңыздың бірінші сынып бағдарламасын меңгеруі қалай?
Презентация Балаңыздың бірінші сынып бағдарламасын меңгеруі қалай?
Раздел | Начальные классы |
Класс | 1 класс |
Тип | Презентации |
Автор | Канлыбаева З.И. |
Дата | 09.12.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Сабақтың тақырыбы:Балаңыздың бірінші сынып бағдарламасын меңгеруі қалай?
Мақсаты: 1. Ата-аналарға әдістемелік көмек ұйымдастыра отырып ,балаларының оқу сапасымен таныстыру.
2.Ата-ананың мектеппен байланысын нығайту, бала тәрбиесіне, оқу сапасына жауапкершілігін арттыру.
Көрнекілігі:нақыл сөздер,тапсырмалар .
Сабақ барысы
Кіріспе
Бала- біздің өміріміздегі кездейсоқтық емес , заңды құбылыс.Ата-анаға баладан жақын ешкім жоқ. «Ұяда не көрсең , ұшқанда соны ілерсің» деген. Бала қыран болу үшін оны самғатып ұшыратын ата немесе әке қыран болуы керек. Әр отбасында ата-ананың орны бөлек. Бала әкеден ақыл, анадан мейірім, ал, ұстаздан оқу-білім алады.
Бастауыш сынып мұғалімі мен ата-аналар баланың негізгі тәрбиешілері болып табылады. Сондықтан жас ұрпақ тәрбиелеп , оны қоғам мүддесіне жарату кезек күттірмейтін мәселе. Осы мәселеге ата-аналар мен ұстаздар қауымы болып бірге атсалыссақ алар асуымыз биік.
Балаңыз 1 сынып оқушысы болып үлгерді Ал, сіз балаңыздың сабағын қалай қадағалап жүрсіз ? Күнделікті үй тапсырмасын орындауда қандай қиындықтар кездесуде?
Міне, осы тұрғыда сөз қозғалатын «Балаңыздың бірінші сынып бағдарламасын меңгеруі қалай ?»
тақырыбында тренинг өткіземіз. Өз ойымызды ортаға салып ,пікірлесеміз.
Топқа бөлу
1 топ -ата-аналар
2 топ - 1 сынып мұғалімдері
3 топ - мұғалімдер
Ой қозғау. Ата-аналарға сұрақ.
Сіздің балаңыз мектепке дайын ба?
Мектептегі педагог-психолог және логопедтің 1-сыныпқа қабылдау кезіндегі тексеру қорытындысымен танысу.
Ата-аналарға арналған тестік тапсырмалар
Ата-аналарға сұрақ .
Осы кісілердің тексеру қорытындысымен келісесіз бе?
1 Жағдаяттық тапсырмалар
1 топ- ата-аналарға Балаңыздың мектепке келуіне бар жағдайды жасадыңыз.Ал, бірақбалаңызда сабаққа деген ынта, зейін жоқ .Сіз неістер едіңіз?
2- топ -1- сынып мұғалімдеріне Бала мектепке келді .Оқу құралының бәрі түгел. Сіз қанша сабақты түсіндірсеңізде ештеңе ұқпайды Ал, сіз қандай жұмыс жасар едіңіз?
3-топ -мұғалімдерге 1 сынып мұғалімдерінің қазіргі таңдағы жүргізіп жатқан жұмыстарына көңіліңіз тола ма?
2 жағдаяттық тапсырмалар
-
топ Балаңыз әріптерді таниды . Бірақ жүргізіп, қосып оқи алмайды. Үйден қандай жұмыстар жүргізесіз?
2-топ Сіз ата-анаға оқушыңыздың сөздерді жүргізіп , қосып оқуына қандай әдістемелік көмек бере аласыз?
3-топ 1 сынып мұғалімдері қандай жұмыстар жасаса сынып белсенділігі артады деп ойлайсыз?
Қорытынды
Бала бойындағы адамгершілік қасиеттердің пайда болуы ата-ана, ұстаз, жақсы құрбысынан екені сөзсіз. Сондықтан «Бала тәрбиесі - бір өнер, өнер болғанда да ауыр өнер. Баланы дұрыс тәрбиелеу үшін әркімнің өз тәжірибесі жетпейді. Басқа адамдардың тәжірибесімен танысу керек.» -деп алаш ардақтысы М. Жұмабаев айтқандай бала тәрбиесі , білім алуы барлығымыздың бірлескен жұмысымыздың нәтижесі.
Тақырыпты қорытындылай келе ассосация құру.
1-топ Балаңыздың қандай болып өскенін қалайсыз?
2-топ Ата-аналарға берер кеңестеріңіз.
3- топ 1 сынып мұғалімі қандай жұмыстар жасаса сынып белсенділігі артады?
Міне, құрастырған гүлдерімізді қосу арқылы гүл шоғын жасадық.Сол сияқты балаларымыздың саналы ,тәрбиелі азамат болып өсуіне ата-ана,мектеп, мұғалімнің арасында байланыс болуы керек деп қорытындылаймын.