Микрокалькулятордың көмегімен есептеe Математика 4 сынып

Раздел Начальные классы
Класс 4 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

«Қостанай қаласы әкімдігінің білім бөлімінің № 10 орта мектебі» ММ















Ашық сабақ

Тақырыбы:

Микрокалькулятордың көмегімен есептеe Математика 4 сынып

Дайындаған: Абдуахитова Л.А

4 «А» сынып





Қостанай қаласы 2011-2012 оқу жылы

Сабақтың тақырыбы: Микрокалькулятордың көмегімен есептеу

Сабақтың мақсаты: Арифметикалық амалдарды калькулятордың көмегімен орындау тәсілдерімен

таныстыру

Көп таңбалы сандармен арифметикалық амалдарды орындауға дағдыландыру

Шапшаң, қатесіз орындауға және математикаға қызығушылықтарын арттыруға

тәрбиелеу

Сабақтың көрнекілігі: флипчарт

Сабақтың түрі: Жаңа сабақ

Сабақтың әдісі: Түсіндіру, сұрақ-жауап, жарыс

Сабақтың барысы: 1.Ұйымдастыру кезеңі

2. Үй тапсырмасын қайталау

3. Жаңа сабақ

1.Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен сәлемдесу

Кезекшімен сұхбат

2.Үй тапсырмасын сұрау

Арифметикалық амалдар қандай амалдар?

Натурал сандар дегеніміз не?

Натурал сандар неше класқа бөлінеді?

Әр класта неше разряд бар?

Жаңа сабақ:

3.Математикалық диктант:

6714530004

72112600050

305451007003

Әр қатардан үш оқушы шығып, сандарды оқиды, жазады, әр кластарды атап, разрядтарын табады

4.Кіріспе әңгіме:

Микрокалькулятор-жеке пайдалануға арналған электронды-есептегіш машинаның ықшамдалған түрі. Қарапайым микрокалькулятор арифметикалық амалдардың және кейбір қарапайым есептеу амалдарының орындалуын қамтамасыз етеді. Ол XX ғасырдың 50 жылдарының ортасында пайда болған.

5.Калькулятормен жұмыс:

Олай болса қазір 2-есепті калькулятордың көмегімен шығарайық

6 оқушы есепті оқып, калкульятормен мәнін табады.

6.Қашықтықты табу:

Алда қандай мереке келе жатыр?

-Ғарышкерлер күні.

-Ең алғаш ғарышқа ұшқан кім? Қай жылы ұшты?

-Ю.А.Гагарин

-Ең алғаш ғарышқа ұшқан қазақ ғарышкері кім? Қай жылы ұшты?

Олай болса экипаж қашықтықтарын табамыз.

Экипаж

Ғарыш кемесінің атауы

Ұшу ұзақтығы

Айналым саны

Арақашықтық

1-ғарышкер

Ю.А.Гагарин

Восток

1 сағ

48 мин

1

41000 км

2-ғарышкер

Г.С.Титов

Восток-2

1 тәул

1 сағ

11 мин

17

?

3-ғарышкер

А.Г.Николаев

Восток-3

3 тәул

22 сағ

22 мин

64

?

7.Есепті шығару:

Екі айырманы азайту тақырыбында екі оқушы мазмұнды есепті оқып, талдап, шартын жазып шығарады. А)Бір күнде бірінші жүргізуші 5 рет, ал екінші жүргізуші 3 рет қатынады. Әр ретте бірдей мөлшерде астық тасымалданды. Біріншісі екіншіге қарағанда 30 т астық тасымалдады. Әр жүргізуші неше тонна астық тасымалдады? Б)Бірінші мотоциклші жолда 3 сағат, ал екінші мотоциклші 5 сағат болды. Олар бірдей жылдамдықпен қозғалды. Екіншісі біріншіге қарағанда 80 км қашықтықты артық жүрді. Олардың әрқайсысы неше километр жолды жүріп өтті? 8.Кім жылдам? Берілген есептерді жарыса отырып, жазбаша есептеп, шығару 5463х54 9089х520 32841:369 237956:589 1250625:625 5690х4500 9.Араб және рим цифрларын білеміз бе? Сандарды рим цифрымен жаз: 21, 33, 11, 19, 24, 25, 14, 54, 15 Сандарды араб цифрымен жаз: XXXIV, XVII, XXII, IX, LIX, CC, MI 10.Сабақты бекіту: Тақырыпқа байланысты тест тапсырмаларын орындау. 10 сұрақ Жауаптары: 1.С 2.В 3.В 4.А 5.А 6.С 7.В 8.С 9.В 10.С 11.Сабақты қорытындылау: Бүгін қандай тақырыппен таныстық? Микрокалькулятор дегеніміз не? Микрокалькулятордың көмегімен есептерді қалай шығарамыз? 12.Үйге тапсырма: 6,7-есеп 96-бет 13.Бағалау




© 2010-2022