Урок математики Вправи на закріплення таблиці множення числа 5 (3 клас)

Раздел Начальные классы
Класс 3 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:








Нестандартний інтегрований урок

з математики у 2 класі

з елементами інтерактивних та інформаційних технологій


Підготувала вчитель

початкових класів

Мироненко Лариса Вікторівна















2013 р. Тема уроку. Вправи на закріплення таблиці множення числа 5. Розв'язування задач на збільшення та зменшення числа в кілька разів. Мета уроку: закріплювати знання табличного множення числа 5; удосконалювати обчислювальні навички, вміння розв'язувати задачі на збільшення та зменшення числа в кілька разів; розвивати логічне мислення; формувати вміння давати оцінку своїм знанням; виховувати турботливе ставлення до птахів. Методично-дидактичне забезпечення, обладнання: комп'ютер, проектор, екран, картки з прикладами для роботи в парах, сигнальні картки, конверти з геометричним матеріалом для роботи в парах.



Хід уроку I.Організація учнів до уроку. Я всміхаюсь сонечку! Здрастуй золоте! Я всміхаюсь квіточці! Хай собі росте! Я всміхаюсь дощику! Лийся, мов з відра! Друзям усміхаюся! Зичу їм добра!

II.Мотивація навчальної діяльності. 1.Налаштування на урок. - Тож налаштуємося на урок і промовимо із заплющеними очима вислови: Я - учень. Я ходжу до школи. Мене вчать вчитися. Я все розумію. Я хочу все знати.

2. Ознайомлення з девізом. А тепер девіз згадаймо І урок наш починаймо!

Міркуємо - швидко!

Відповідаємо - правильно!

Лічимо - точно!

Пишемо - гарно! III. Повідомлення теми і завдань уроку. Прийом інтриги. - Сьогодні я подарую вам урок, на якому будемо закріплювати знання таблиці множення 5. Вам доведеться розв'язати багато цікавих завдань. Якщо ви з ними справитеся, то на вас чекає сюрприз… Та про це дізнаємося в кінці уроку. IV. Актуалізація опорних знань. 1.Логічна вправа «Знайди зайве». -Отже, розпочнем! Логічна вправа. -Знайдіть зайве серед назв: шпак, горобець, снігур, синичка. -Так, це шпак. -Доведіть, що зайвим є шпак. -Правильно, шпак один з найперших птахів, які приносять на своїх крилах весну. -Отже, ви впоралися з першим завданням. І для вас з'являється буква.
2.Гра «Допоможи шпаку долетіти до шпаківні». Усний рахунок.
4·5 10:2 3· 6 24:4 2·7 12:3 2·9 21:3 7·5 (35) -Кінцевий результат число 35.
3.Каліграфічна хвилинка. Вправа «Гронування».

-Отже, презентація числа 35. -Що ви знаєте про це число? -Що спільного у написанні цих цифр? -Напишіть каліграфічно це число. (З'являється буква).
4.Математичний диктант. - Щоб дізнатися, який ще птах прилітає найпершим навесні, треба швидко думати. -Записуйте тільки відповіді. -Знайдіть третину числа 15. -Ділене 20, дільник 2. Знайдіть частку. -Множники 3 і 5. Знайдіть добуток. -Птахи звели 4 гніздечка, в кожному по 5 яєчок. Скільки всього яєчок в гніздечках? -Знайдіть половину числа 50. -Перше число 10, а друге у 3 рази більше. Знайдіть друге число. -Знайдіть суму чисел 20 і 15. -Зменшуване 47, від'ємник 7. Знайдіть різницю. -Множники 5 і 9. Знайдіть добуток.

- Знайдіть суму чисел 35 і 15. Перевірка за записом на слайді. - Ви швидко міркували, тому прочитайте назву птаха. -Так, це пташка жайворонок. Гніздяться ці птахи виключно на землі, часто використовують для цього знайдені або спеціально вириті ямки.

-Перевірте правильність виконання диктанту за записом на слайді.
5 10 15 20 25 30 35 40 45 50 Ж а й в о р о н о к -Подивіться уважно на результати диктанту і скажіть, яку закономірність має цей ряд чисел? (Результати таблиці множення 5). (З'являється буква).
5. Вправа « Мікрофон».( Завдання по командах). -Які особливості таблиці множення числа 5 ви запам'ятали?

  • Усі добутки закінчуються на 0 або на 5.
  • Якщо 5 помножити на парне число, добуток закінчується на 0.
  • Якщо 5 помножити на непарне число, то добуток закінчується на 5.
-Як читали таблицю множення вдома?
  • Зліва направо і навпаки.
  • Як солдат, який крокує.
  • Стрибаючи і читаючи.
  • Співаючи.
  • Запитуючи.

- Які приклади зафарбували червоним кольором, а які зеленим? Чому?
5 · 1 = 5 5 ·10 = 50 5 · 2 = 10 5 · 3 = 15 5 · 4 = 20 6. Гра «Пташка видзьобала число». - А зараз пограємо гру. Вставте число, яке видзьобала пташка. 1, 2 стовпчики фронтально, 3 стовпчик самостійно. … · 4 = 16 4 · … = 32 36: …= 9 ( 4 ) 3 · 5 = … 5 · … = 45 5 · …= 25 ( 5 ) …: 4 =7 … · 8 = 40 5 · 7 = …. ( 35 ) 24: …= 8 3 · ….= 30 …: 3 = 3 ( 9 )
(З'являється буква). 7.Робота в парах. Завдання на картках. -Важко було птахам взимку, холодно, голодно. Але деякі птахи раділи зимі - у них в цей час зявлялися пташенята. Розвяжіть самостійно ланцюжок прикладів, і ви дізнаєтесь назву цього птаха. 8:2=… +4=… 5=…:4=… 5=… -2= - Яку відповідь отримали?(48) -Правильно. -Ланцюжок ви розв'язали, а тепер за результатом прикладу прочитайте назву цього птаха.

Таблиця самоперевірки. Слайд.

Дятел - 42

Шишкар - 48

Синичка - 27 -Правильно, діти. Ця незвичайна пташка - шишкар. Інші птахи дивуються: «Як у такий мороз зявляються пташенята! Вони живими залишаються?» Шишкар їм відповідає: «Ще й як будуть жити! Я їм ялинове насіннячко приношу, а мати гріє їх, наче пічечка. І тепло їм, і ситно, і від моєї пісеньки весело». (З'являється буква).
8. Самостійна робота. Завдання по варіантах. На дошці -слайди з прикладами. Під першим малюнок дрохви, під другим - журавля, а під третім - лелеки. Учні самостійно розв'язують приклади. 1 вар. 2 вар. 3вар. 59+54 = 99 24:4+48 = 54 18+56 = 48 32:4:2 = 4 (15+6):3 = 7 (30-12):2 = 9 8:2+45= 24 28:45 = 35 58+40 = 80 Самоперевірка. (Запис на слайді). -Перевірте правильність виконання прикладів за записом на слайді. -Хто з вас не допустив жодної помилки? Дайте додаткове запитання цьому учневі. (З'являється буква). Розвязавши ланцюжки прикладів, учні одержують цікаві відомості з життя птахів. -А тепер послухайте цікаве про цих птахів.

  • Найбільшй птах в Україні - дрохва - важить близько 16 кг.
  • Рідкісний птах журавель-красавка відкладає лише по 2 яйця.
  • Протягом дня лелека приносить їжу своїм пташенятам щонайменше 9 разів.

-Бережіть усіх птахів, діти! -Кожен з них повинен жити! Фізкультхвилинка. (Мультимедійна).
V. Розвиток математичних знань.
  1. Гра « Веселий дзьобик». Порівняння виразів. ( Завдання на слайді).
-А зараз пограємо гру. Порівняйте вирази і вставте «дзьобики», тобто знаки більше або менше. - Перший стовпчик запишемо на дошці. А другий - самостійно. 5 · 6….5 · 5 на…. 5· 7….5· 6 на…. 5 · 8….5 · 9 на… 5 ·5….5 ·4 на…. Самоперевірка за записом на слайді. (З'являється буква).
2.Робота з підручником. Книги - морська глибина: Хто в них пірне аж до дна, Той, хоч і праці мав досить, Дивнії перли виносить.
-Так сказав про книги Іван Франко. Тож і ми з вами вирушаємо за перлами і відкриваємо підручники.
а) Вправа « Мозковий штурм». Завд. №877 (усно). - Яку дію виконаємо, якщо сказано: «на … більше», «на … менше»? - Яку дію виконаємо, якщо сказано: « у …рази більше», « у… рази менше»?
б) Задачки від синички. -Зараз ми будемо розв'язувати задачу про рибалку. Хто такий рибалка? -А хто із птахів любить рибалити? Відгадайте. Літати і бігати цей птах не може, але відмінно плаває і пірнає. Дорослі птахи годуються дрібними рибами, молюсками. Ви здогадалися? Хто це? -Прочитайте уважно задачу № 876. -Читає задачу вчитель.
Перший етап. -Про кого йдеться в задачі? - Скільки окунів впіймав рибалка? (15.) -Чи відомо, скільки йоржів впіймав рибалка? (Ні.) -Що про це сказано в задачі? (Йоржів - у 3 рази менше.) - Що це означає? -Про що запитується в задачі? Під час аналізу умови задачі складається скорочений запис задачі. -Розгляньте скорочений запис задачі. Хто може самостійно розв'язати задачу, «увімкніть» червоні ліхтарики і приступайте до роботи.
Другий етап.(Учні, які розв'яжуть задачу самостійно, отримують завдання скласти до задачі вираз. З рештою учнів учитель складає план розв'язування задачі.) -Чи можемо відразу дізнатися, скільки всього риби впіймав рибалка? Чому? ( Ні. Тому що не знаємо, скільки йоржів впіймав рибалка.) -Чи можемо дізнатися, скільки йоржів впіймав рибалка? Що означає « у 3 рази менше»? -А тепер можемо дізнатися, скільки всього рибин впіймав рибалка? План розв'язання задачі:
  1. Скільки йоржів впіймав рибалка?
  2. Скільки всього рибин упіймав рибалка?
-Хто може самостійно розв'язати задачу, «увімкніть» сині ліхтарики.
Третій етап. Решта учнів викладають на парти зелені «ліхтарики» і записують розв'язання задачі під керівництвом вчителя за допомогою допоміжних карток.
Творча робота над задачею. -Яке ще питання можна поставити до задачі? Перевірка розв'язання задачі. (З'являється буква).
3.Робота в парах. -Синичка також пропонує попрацювати в парах: за скороченим записом скласти і розв'язати задачу про птахів усно. Завдання на картках перед учнями (два типи задач). Заслуховується дві пари учнів.(Один учень розповідає зміст задачі, а другий - пояснює розв'язання задачі.) (З'являється буква).
4.Робота з геометричним матеріалом. -Складіть із геометричних фігур пташку. (Геометричні фігури в конвертах). -Виміряйте сторону квадрата і знайдіть його периметр. Перевірка виконаного завдання. -Які геометричні фігури ви використали, щоб скласти пташку? -Чому дорівнює периметр квадрата? Як ви його знайшли? (З'являється буква).
5. Цікавинки від сороки. а) Продовжити логічний ряд. -Допоможіть зібрати намисто, яке розсипала сорока. 10 20 30 …. 5 15 25 …. 2 5 8 …..
б) Ребуси. -Сорока не може прочитати слова, в яких сховані назви її друзів-птахів. Допоможіть їй. (Відповіді: фазан, папуга, ворона, сорока).
VI. Підсумок уроку. 1. Рефлексія. Оцінювання. -Що найбільше сподобалося на уроці? -Що запам'яталося? -Хто з вас вважає, що працював на уроці дуже гарно? -Кому було важко? У чому?
2.Робота з буквами. -Що за сюрприз чекав на вас? (Діти складають із букв слово розумники). -Ви і справді розумники.-впоралися з усіма завданнями, працювали дружно і старанно.

Збіг урок наш, як коротка мить.

Дуже швидко час біжить.

Та попереду у нас багато кроків,

Багато веселих, цікавих уроків…
VII. Домашнє завдання. Розв'язати задачу і приклади за картками.

© 2010-2022