Конспект уроку з курсу Основи здоровя

Раздел Начальные классы
Класс 2 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Криворізька спеціалізована школа № 9

з поглибленим вивченням економіки, права та іноземних мов

Криворізької міської ради Дніпропетровської області



Основи здоров'я

Урок № 9

«Харчування і здоров'я. Овочі, фрукти, молочні продукти, їх значення для росту й розвитку»

Вчителя початкових класів КСШ №9

Кочерги Наталії Миколаївни





2012 - 2013 навчальний рік

Основи здоров'я

Урок № 9

ТЕМА: Харчування і здоров'я. Овочі, фрукти, молочні продукти, їх значення для росту й розвитку

МЕТА: формувати в учнів поняття про раціональне харчування, уявлення про користь різних продуктів харчування для здоров`я (молочні продукти; овочі і фрукти); розширяти уявлення учнів про корисну та шкідливу для здоров'я їжу; виховувати свідоме відношення до свого здоров'я.

ОБЛАДНАННЯ: корзинки з молочними продуктами, фруктами, овочами, костюми зайчиків та кухаря, ілюстрації вітамін.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Дзвоник всім нам дав наказ:

До роботи! Швидше в клас!

Будемо уважні та старанні всі,

Сядемо рівненько на місця свої.

ІІ. Оголошення теми і мети уроку.

Сьогодні на уроці ми поговоримо про правильне харчування, здорову їжу і вітаміни. Отже, тема нашого сьогоднішнього уроку «Харчування і здоров'я».

ІІІ. Опрацювання нового матеріалу.

1. Бесіда.

 Чи може машина або літак зрушити з місця без палива? (Ні!)

Так само і людина. Щоб зростати, бігати, вчитися, працювати, гратися, необхідно харчуватися.

Новонароджена дитина ще не вміє нічого робити, та це їй і не потрібно. Головне, що вона вміє їсти.

Давайте з'ясуємо, для чого ми їмо.

Вправа «Незакінчене речення»:

Починаємо зі слів «Ми їмо, щоб…»

Харчування - неодмінна умова вашого життя. Без їжі людина не може жити майже місяць, а без води - декілька днів. З їжею ми отримуємо поживні речовини необхідні для роботи мозку, серця, легенів, м'язів. Від того, яку їжу ви вживаєте, залежить ваше здоров'я. Отже, щоб бути здоровим , треба щоб харчування людини було раціональним. Що означає раціональне харчування? Відповідь проста.

По - перше, їжа повинна бути

різноманітною. Вона складається з

4 різноманітних продуктів:

  1. І групу продуктів складають крупи, хліб; Конспект уроку з курсу Основи здоровя

  2. ІІ групу продуктів складають м'ясо, риба, яйця;

Конспект уроку з курсу Основи здоровяКонспект уроку з курсу Основи здоровяКонспект уроку з курсу Основи здоровя

  1. До ІІІ групи відноситься… Відгадайте самі!

(Звучить пісня «На лугу пасется ко…»)

Правильно. Це молоко і молочні продукти.

Такі, як молоко, сметана, сир, кефір, масло.

Конспект уроку з курсу Основи здоровя

  1. 4 групу продуктів складають …

теж відгадайте!

Інсценізація «Овощи» Юліана Тувіма.

В субботу з базара я пришла,

В субботу з базара домой принесла:

Картошку,

Капусту,

Морковку,

Горох (фасоль),

Петрушку и свеклу,

Ох!..

Вот овощи спор завели на столе-

Кто лучше, вкусней и нужней на столе:

Картошка?

Капуста?

Морковка?

Горох (фасоль)?

Петрушка и свекла?

Ох!..

Конспект уроку з курсу Основи здоровя

Тем временем ножик я взяла

И ножиком этим крошить начала:

Картошку,

Капусту,

Морковку,

Горох (фасоль),

Петрушку и свеклу,

Ох!..

Конспект уроку з курсу Основи здоровя

Накрытые крышкою, в душном горшке

Кипели, кипели в крутом кипятке:

Картошка,

Капуста,

Морковка,

Горох (фасоль),

Петрушка и свекла,

Ох!..

И сваренный борщ оказался неплох!

 Як назвати одним словом картошку, капусту,

моркву, горох (фасоль), петрушку й буряк? (Овочі) Це ще не все!

Ось, кошик з виноградом, …тощо.Що це? (Фрукти)

Конспект уроку з курсу Основи здоровя

Фізкультхвилинка

Пісня «По малину в сад підем…»

По малину в сад підем, в сад підем, в сад підем.

Ми малини наберем, наберем, наберем. Сонечко світить нам, А в саду стежинка. Ягідка, ти, смачна, ягідка - малинка. Ми малину наберем, наберем, наберем. Пиріжечків напечем, напечем, напечем. Сонечко світить нам, А в саду стежинка. Ягідка, ти, смачна, ягідка - малинка. Пиріжечків напечем, напечем, напечем. Всіх сусідів позовем, позовем, позовем. Сонечко світить нам, А в саду стежинка. Ягідка, ти, смачна, ягідка - малинка.

Кошики з фруктами, овочами та молочними продуктами є головними і необхідними для молодших школярів,а особливо для вас, першокласників. Це кошики незвичайні. Чому?

(Вони задовольняють потреби людини.)

По - друге, потреби треба задовольняти щоденно і своєчасно. Як саме?

Їсти потрібно 4-5 разів на день в один і той же час: сніданок, другий сніданок, обід, підвечірок, вечеря. (Годинник)

В нашій школі учні дотримуються цієї умови. Як тільки закінчується перший урок, лунає довгоочікуваний дзвінок. (Дзвоник) Це, значить, час вдруге снідати, бо вперше ви снідаєте вдома. А як тільки закінчується п'ятий урок, лунає вдруге довгоочікуваний дзвінок. (Дзвоник) Це, значить, час обідати. А о четвертій годині дня учні отримують підвечірок. А коли повернетесь зі школи додому, вас чекає родинна вечеря.

По - третє, їжа повинна бути завжди свіжою, (Сьогодні зірвані овочі з городу, зірвані фрукти з саду, молоко здоєне від корови тощо.) Сьогодні зварену їжу треба з'їсти. Тільки із-за такої умови вас чекає задоволення від смачної свіжоприготовленої їжі, гарний настрій на весь день.

По - четверте, їжа повинна бути корисною.

Тобто, з великою кількістю вітамінів.

 Що таке вітамін? Слово «вітамін» походить від латинського слова «vita» - життя. Назва ця - не випадкова. Якщо вітамінів не вистачає, людина тяжко хворіє. Для нормального зростання та розвитку людському організму необхідні різноманітні вітаміни. Позначаються вони буквами латинського алфавіту - А, В, С, D, т. д. Вітамін А сприяє росту, допомагає зберігати нормальний зір. Вітаміни групи А є в моркві, сирі, маслі, яйцях, печінці, гарбузах, риб'ячому жирі, помідорах, цибулі. Вітамін В необхідний для розумової і фізичної праці, поліпшення травлення. Вітаміни групи В містяться в житньому хлібі, у гречаній та вівсяній крупах, у горосі, печінці, м'ясі, жовтках яєць, квасолі. Вітамін С запобігає застуді, сприяю росту. Вітаміни групи В багато є в овочах: капусті, помідорах, цибулі,часнику, лимоні, картоплі, а найбільше - у ягодах чорної смородини, у плодах шипшини. Вітамін D зміцнює кістки. Вітамин групи D міститься у яйцях, печінці, молочних продуктах, риб'ячому жирі. Крім того, вітамин D людина отримує з власної шкіри, у якій він утворюється під дією сонячних променів. Крім корисної їжі, є їжа шкідлива. Це чіпси, жуйки, корочки, газові напої такі, як кока-кола і пепсі-кола. Ця їжа насичена штучними барвниками, речовинами, які перешкоджають їх псуванню. Таку їжу недоцільно вживати, адже вона, хоча й смачна, шкодить здоров'ю. Часом у яскравих пакетах і пляшках містяться продукти, некорисні для здоров'я. Людина, котра не споживає шкідливу їжу, а споживає тільки корисну їжу і одержує з їжею достатню кількість вітамінів, рідше хворіє, має здорові зуби, волосся, шкіру. А зараз, я хочу звернутися до шкільного шеф - кухаря Віри Петрівни.

  • Віро Петрівно, яку їжу треба вживати першокласникам і,взагалі, всім школярам?

Шеф - кухар Знаю, що треба нашим малятам.

Гарним хлопцям і дівчатам,

Що вчаться у дев'ятій школі

І наїдаються доволі.

Я - шеф - кухар - Віра Петрівна.

Я дуже старанна і енергійна.

Чіпси, кока - колу - їжу хижу

Відправимо до Парижу.

А у школі будемо їсти

Українське рідне, для здоров'я гідне (Насипає ополовником кашу з каструлі)

Цьому дам, цьому дам.

Їжте, мої хороші.

Конспект уроку з курсу Основи здоровя

(Діти дають гроші)

Не треба, дитино, гроші.

У нас безкоштовне харчування

Від нашої держави піклування.

Вчитель

Ось, таке шкільне життя. Діти, а яких правил поведінки ви повинні дотримуватись за столом?

• Не пустуй за столом.

• Не можна розмовляти з наповненим ротом.

• Мити руки перед їжею та після.

• Не розхитуйся на стільці.

• Їсти потрібно красиво, культурно.

Фізкультхвилинка «Сонечко»

Ясне сонечко в кімнату

Дивиться в віконечко.

Дуже раді всі малята,

Плескають в долонечки.


VI. Узагальнення і систематизація знань.

  • Гра «Продукт корисний чи шкідливий».

(На дошці кошик, який треба наповнити малюнками - продуктами)

Конспект уроку з курсу Основи здоровя

Перед вам споживчий кошик. Треба наповнити його корисними продуктами.

Конспект уроку з курсу Основи здоровя.

А їжу хижу відправимо до Парижу. (Конверт)

Конспект уроку з курсу Основи здоровя

Тест - гра

  1. Якщо вас завжди і скрізь манить запах їжі - почухай носика.
  2. Якщо ви не вживаєте шкідливу їжу - сплесніть у долоні.
  3. Якщо ви часто миєте руки - погладьте себе по голівці.
  4. Якщо у вас болить душа, коли бачите, що хтось їсть немиті фрукти брудними руками - покладіть руку на серце.
  5. Якщо ви розмовляєте з батьками про корисну їжу - підніміть руку.
  6. Якщо ви дружите з фруктами, овочами, молочними продуктами, шануєте їх - візьміть одне одного за руки і підніміть їх вгору.
  • Відгадування загадок:

1) Шкір має 7, а сльози випустить усім?

(Цибуля - Вітамін А)

2) І печуть мене, і варять, і їдять, і хвалять, бо я добра. (Картопля - Вітамін С)

3) Сидить баба, серед літа у 100 сорочок одіта. (Капуста - Вітамін С)

4) Я кислий, був зелений, а потім пожовтів, з країн морських і південних прилетів.

(Лимон - Вітамін С)

5) Сидить дівчина коморі, а коса її надворі.

(Морква - Вітамін А )

  • Робота з підручником.

 Де знаходяться ці продукти? Відгадайте!

Гра «Відгадай страву за описом» (Ст. 40)

Вивчення корисних порад (Ст. 41)


  • Гра «Так чи ні»

Якщо це корисно - плескаємо в долоні, а якщо ні - сидимо тихо.

  1. Можна переїдати? -

  2. Їсти треба 4 рази на день? +

  3. Під час їжі вживання їжі можна відволікатись? -

  4. Їжа повинна бути різноманітною? +

  5. Їсти треба швидко, не пережовуючи їжу? -

  6. Корисно об'їдатися цукерками та тістечками. -

  7. Ви повинні вживати корисну та свіжу їжу, яка зберігає ваше здоров'я. +

  8. Ви повинні їсти різноманітні продукти - фрукти, овочі, молоко. +

  9. Вам корисно їсти тільки макарони. -

  10. Ви повинні їсти більше овочів та фруктів, тому що в них багато вітамінів. +

  11. Їжу вживати 3-4 рази на день, у певний час, не частіше, ніж через 3-4 години. +

  12. Пережовувати їжу повільно і ретельно. +

  13. Їжа має бути свіжо приготовленою, не надто гарячою чи холодною.+

VII. Підведення підсумків уроку.

 Яку тему вивчали на уроці?

 Чим є їжа для людини? (З їжею ми отримуємо поживні речовини необхідні для роботи мозку, серця, легенів, м'язів)

 Яку їжу треба вживати, щоб бути здоровим? (Свіжу, своєчасну, корисну, різноманітну)

(Забігають зайці)

Зайці

Рано - вранці у корзинці принесли ми вам гостинці. Усім хлопчикам і дівчаткам.

Зайчик І

Чур! Я перший роздаю!

Зайчик ІІ

Ні! Я перший.

Зайчик І

Ні! Я перший, бо я вищий.

Зайчик ІІ

Ні! Я перший, бо у мене довші вуха.

Вчитель Досить сперечатися. Я знаю, як вас помирити. Давайте кинемо монету. Якщо монета впаде стороною аверс, то першим роздаватимеш яблучка ти, велетню. А якщо ж монета впаде стороною реверс, то яблучка роздаватимеш ти, вуханю. Згода?

Зайці

Згода!

(Вчитель кидає монету, зайчики роздають яблучка, діти дякують ,їдять)

Конспект уроку з курсу Основи здоровя Конспект уроку з курсу Основи здоровя

Вчитель Добрі яблучка від зайчиків. Їжте на здоров'я! Яблучний сік знищує ті бактерії ротової порожнини, які спричиняють руйнуванню зубів. Тому рекомендують вживати 2-4 яблука в день. Всі

Здоров'я - це сила!

Здоров'я - це клас!

Хай буде здоров'я у вас і у нас.

Вчитель

Хай нам завжди щастить!

Конспект уроку з курсу Основи здоровя

18


© 2010-2022