Сабақтың тақырыбы: Нағыз байлық /2 сынып, ашық сабақ/

Раздел Начальные классы
Класс 2 класс
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Оқу ісінің меңгерушісі:Л.Ж.Аленова

Әдебиеттік оқу

Уақыты:15.10

Мұғалім:Б.Ж.Сеитова

Сабақтың атауы

Нағыз байлық С.Үсенұлы

Сабақтың жабдығы

Мәтін,сөйлем құрауға қажетті тапсырмалар

Сабақтың мақсаты

1) Мәтінмен жұмыс жасай білуге, топтық жұмыста негізгі ойды

талқылауға, ой түйінін таба білуге, өз бетінше шешім қабылдауға үйрену.

Мәтінмен жұмыс жасай біледі, топтық жұмыста ойды талқылап, шешім қабылдай алады.

Сабақтың көрнекілігі: сызба, суреттер, үлестірме материалдар,

Сабақтың технологиясы: «Сыни тұрғыдан ойлау технологиясы»

Пәнаралық байланыс: өзін-өзі тану, қазақ тілі,математика

Оқыту нәтижесі

Топқа бөлу

Сыныпты 2 топқа бөлу. І-тап «табыс»,ІІ-топ «сүйіспеншілік»

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ынтымақтастық атмосферасы

Психологиялық дайындық.
Екі көзің не үшін керек?
Жақсыларды көру үшін.
Екі құлағың не үшін керек?
Ақыл кеңес тыңдау үшін.
Екі қолың не үшін керек?
Елге көмек беру үшін.
Екі аяғың не үшін керек?
Туған жерде жүру үшін!-

Оқушылар мұғаліммен қосылып тақпақты айтады

Үй тапсырмасын сұрау

Психологиялық тренинг

- Біз қандай баламыз?

Жабырқауды білмейміз,

Жалқаулықты сүймейміз

Біз - талапты жас ұлан,

Үлгі аламыз жақсыдан.

Қызығушылықты ояту

2. Үй тапсырмасын тексеру.

1-топ. Сахналау. «Қожанасыр мектепте»

2-топ. Сахналау. «Төрттен төрт алса, не қалады?»

1-топ. Қожанасырға сипаттама.

2-топ. Қожанасырға хат.

Мағынаны тану

Мәтінді тізбектеп оқу

І. Қызығушылықты ояту кезеңі. «Ой қозғау»

- Қазіргі заманда адамға жақсы өмір сүру үшін не қажет деп ойлайсыңдар?

(оқушы жауабынан кейін) Достық Байлық Ақша

Денсаулық Адамға қажет Мейірімділік

Білім

Машина Үй Сүйіспеншілік Мағынаны тану

Ендеше біз бүгін жақсы өмір сүру үшін ең алдымен не қажет екенін білетін боламыз.

1. Мәтінді мәнерлеп оқу. «Нағыз байлық»

2. Жанұялық топтарға бөлінген балалар кілең 1-лер, 2,3,4 болып топтасып отырып, өзіне тиісті бөлімді оқып, талқылайды.

3. Жанұялық топтар орындарына қайтып келіп, топта түсіндіреді.

Топ атаулары:

1. «Сүйіспеншілік» тобы

2. «Табыс» тобы

4. Топқа сұрақтар (мұғалім)

1-топқа - Сүйіспеншіліктің қандай артықшылығы бар?

2-топқа - Адамды сыйлап, жақсы көрсең, басқа да қасиеттер өзінен-өзі келетінін отбасында кім білді?

1-топқа - Баланың анасы неліктен көзіне жас алды?

2-топқа - Отбасы мүшелері бақытты ма?

Сергіту сәті

Иiлiп оңға бiр, иiлiп, солға бiр.

Жаттығу жасаймын.

Оң аяқ, сол аяқ, оң аяқ , сол аяқ

Жаттығу оңай-ақ.

Оқушылар денелерін жатықтырады

Ой толғаныс

Отбасы бақытты болды дәлелдеу

1-топӘкесі мен анасы бақытты, өйткені ... (постермен жұмыс)

2-топ Бала бақытты, өйткені

Сендер осы үш қонақтың қайсысын өз үйлеріңе шақырар едіңдер? Неге?

ІІІ. Ойтолғаныс кезеңі.

1) Осы мәтіндегі негізгі ой қандай?

Сүйіспеншілік болса табыс келеді байлыққа кенеледі

2) Эссе жазу. «Нағыз байлық деген не?» (сызбаға сүйене отырып)

«Автор орындығында» әр топтан ең үздік эссені оқу.

«Сүйіспеншілік» тобы:

Менің ойымша , нағыз байлық деген - адамдардың мейірімі.Себебі адамдар

бір-біріне мейіріммен қарап,көмектесіп ,дос болып жүрсе, көп нәрсеге қол

жеткізуге болады.Ел тыныш, бәрі бақытты болады.Мен сыныптас достарыммен доспын,ешкімнен көмегімді аямаймын. Ал үлкенді

сыйлау,көмектесу- әр адамның парызы.Мен үйде ата-анамды сыйлаймын,өте

жақсы көремін. Олар да мені жақсы көреді,маған жағдай жасайды.Бұл- нағыз

байлық деп ойлаймын.

«Табыс» тобы:

Менің ойымша, нағыз байлық деген -білім. Қазіргі заманда адамдар білімсіз

ештеңеге қол жеткізе алмас еді.Білімді адам көп біледі.Мен көп білім

алып,бір мамандықты меңгерсем,көп жұмыс жасап,елге пайдамды тигізер

едім.Жұмыс жасасам,табыс та табамын, сөйтіп өзім де , елім де бай болар еді.

«Білекті бірді жығады, білімді мыңды жығады» деген.Егер білімсіз

болсақ,техниканы меңгере

алмаймыз,инженер,ғарышкер,архитектор,бизнесмен бола алмаймыз.Атақты

адамдардың бәрі өте жақсы оқыған.Сондықтан білім керек.

Үй тапсырмасы

Оқулықтағы тапсырманың қалғанын үй жұмысы ретінде беру

Күнделіктеріне жазады

Бағалау

Смайликтер арқылы кері байланыс орнату. Бағдаршамға жапсыру.

Бірлестік орта мектебінің бастауыш

сынып мұғалімі: Б.Ж.Сеитова









Әдебиеттік оқу пәнінен «Нағыз байлық» тақырыбын өткізуден көрніс

Сабақтың тақырыбы:Нағыз байлық /2 сынып,ашық сабақ/Сабақтың тақырыбы:Нағыз байлық /2 сынып,ашық сабақ/Сабақтың тақырыбы:Нағыз байлық /2 сынып,ашық сабақ/Сабақтың тақырыбы:Нағыз байлық /2 сынып,ашық сабақ/

Сабақтың тақырыбы:Нағыз байлық /2 сынып,ашық сабақ/Сабақтың тақырыбы:Нағыз байлық /2 сынып,ашық сабақ/Сабақтың тақырыбы:Нағыз байлық /2 сынып,ашық сабақ/

Сабақтың тақырыбы:Нағыз байлық /2 сынып,ашық сабақ/Сабақтың тақырыбы:Нағыз байлық /2 сынып,ашық сабақ/Сабақтың тақырыбы:Нағыз байлық /2 сынып,ашық сабақ/

Сабақтың тақырыбы:Нағыз байлық /2 сынып,ашық сабақ/Сабақтың тақырыбы:Нағыз байлық /2 сынып,ашық сабақ/Сабақтың тақырыбы:Нағыз байлық /2 сынып,ашық сабақ/

Сабақтың тақырыбы:Нағыз байлық /2 сынып,ашық сабақ/Сабақтың тақырыбы:Нағыз байлық /2 сынып,ашық сабақ/Сабақтың тақырыбы:Нағыз байлық /2 сынып,ашық сабақ/

Кері байланыс

Сабақтың тақырыбы:Нағыз байлық /2 сынып,ашық сабақ/Сабақтың тақырыбы:Нағыз байлық /2 сынып,ашық сабақ/Сабақтың тақырыбы:Нағыз байлық /2 сынып,ашық сабақ/



© 2010-2022