- Преподавателю
- Начальные классы
- Ашық сабақ. Тақырыбы: Көпбұрыштың периметрі
Ашық сабақ. Тақырыбы: Көпбұрыштың периметрі
Раздел | Начальные классы |
Класс | 2 класс |
Тип | Другие методич. материалы |
Автор | Шаяхметова К.А. |
Дата | 26.02.2016 |
Формат | doc |
Изображения | Нет |
Сабақ тақырыбы: Көпбұрыштың периметрі
Сабақ мақсаты: Көпбұрыштың периметрін табу ережесімен таныстыру.
Сабақ міндеттері:
Білімділік: Периметрді табуға байланысты есептер шығарту.
Дамытушылық: Оқушылардың ойлау қабілетін арттыру, жылдам,тез есептеуге баулу.
Тәрбиелік: Оқушыларды есеп шығару барысында шапшаңдыққа, жылдамдыққа, еңбексүйгіштікке тәрбиелеу.
Сабақ типі: Аралас сабақ.
Сабақ түрі: Сайыс сабақ.
Әдіс-тәсілі: Сұрақ-жауап, топтық, жеке, ұжымдық.
Қолданылатын құрал: Интерактивті тақта, кесте.
Сабақ барысы:
1.Алғашқы ұйымдастыру.
Оқушылардың назарын сабаққа аудару.Оқушыларды үш топқа бөлу,әр топтың топбасшыларын таныстырады.
1 - топ: Үшбұрыш.
2 - топ: Төртбұрыш.
3 - топ: Шаршы.
2.Үй тапсырмасын тексеру.№5,6. Бұрыш түрлері және олардың қасиеттері.
3.Жаңа сабақ.
Көпбұрыштың периметрі - оның қабырғалары ұзындықтарының қосындысы.
- Балалар,біз бүгін үшбұрыш,төртбұрыштың периметрін табуға байланысты есептер шығарамыз.Әр есептің өзіндік ұпайы бар.Жинаған ұпайына қарай жеңіске жеткен топ анықталады.
№2 - 20 ұпай.
Есеп құрастыр және шығар:
а)Қалам - 50 теңге ә)Қалам - 50 теңге
Дәптер - ?, 40 теңге арзан Дәптер - ? 40 теңге арзан
Шешуі: 50-40 = 10 Барлығы - ?
Жауабы: Дәптер 10 теңге тұрады. Шешуі: 50+(50-40) = 60
Жауабы:Барлығы 60 теңге.
№3 - 30 ұпай.
Өрнекті жаз және оның мәнін тап:
50+а а = 9;42;
50+9 = 59 50+42 = 92
76-а а = 4;40;
76-4 = 72 76-40 = 36
№4. «Кім жылдам?» ойыны. 30 ұпай
60+а = 65 49-а = 43 97-а = 7
№5.Математикалық диктант.30 ұпай
9+2 9+3 9+4 9+5 9+6
8+3 8+4 8+5 8+6 8+7
7+4 7+5 7+6 7+7 9+9
6-тапсырма.Әр топтың басшыларына арналған. 20 ұпай.
Берілген алгоритм бойынша қай топ басшысы дұрыс және бұрын шаршы салып,периметрін табады.
Шаршы салу алгоритмі:
1.Түзу сыз;
2.Оның бойынан 3 см кесінді өлшеп,сал;
3.Кесіндінің ұшынан тік бұрыш сал;
4.Оның қабырғасынан 3 см кесінді өлшеп сал;
5.Кесінді ұшынан тік бұрыш сал;
6.Оның қабырғасынан 2 см кесінді өлшеп,сал;
7.Кесінді ұшынан тік бұрыш сал.
4.Үйге тапсырма. №6
5.Бағалау.
-- Әркім көңіл күйіне қарай тиісті бағасы бар геометриялық фигураны таңдайды.
- Кім бәрін түсіндім,сабаққа белсенді қатыстым,беске жауап бердім деп санасы - күлімсіреген үлкен фигураларды алыңдар,яғни өздеріңе «5» қойыңдар.
- Кім жауапты толық бере алмадым,дұрыс жауап бердім,жақсы жұмыс істедім деп ойласа - кішірек фигураны алсын «4».
- Кім ойланатын нәрсе бар,бұл сабақта аз жұмыс істедім,бірақ келесі сабақта міндетті түрде тырысамын десе - көңілсіз «3» фигураны таңдайды.
- Көңілсіз фигураны ешкім таңдап алмайды деп ойлаймын,бәрің жақсы еңбектендіңдер.Сабақ үшін рақмет,балалар!
6.Сабақты қорытындылау.