Құстар айтысы. 3-сынып. Қысқа мерзімді жоспар

Раздел Начальные классы
Класс 3 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:


Қызылорда облысы

Жалағаш кенті

№ 202 орта мектептің

Бастауыш сынып мұғалімі

Досмаханова Роза Жеңісбекқызы

Пәні: Ана тілі

Сынып :3 «б»

Күні: 12.02.14 ж

Тақырыбы

Құстар айтысы

Сабақ № 3

Тізбектелген сабақтар бойынша

Сабақ мақсаты

Оқушылар мәтіннің негізгі идеясын өз беттерінше анықтауды, талдауды үйренеді.

Нәтижесі

Мәтінді өз бетінше оқиды,ондағы кейіпкерлерді және негізгі ойды анықтай алады. Мәтін бойынша бірлесіп жұмыс істеуді біледі.

Кезең

Уақыт

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Әдіс-тәсілдер

Бағалау

Ресурстар, кабинет жабдықталуы, көрнекіліктер

Ұйымдастыру

Сыныпты топқа бөлу

1-топ «қарғалар»

2-топ «көгершіндер»

3-топ «торғайлар»

Бағалау парағын тарату.

Құстар атауы бойынша топқа бөлінеді

Әр топ жетекшісіне бағалау парағын толтырып отыру тапсырылады.

Топтық жұмыс

Бағалау парағы

Үй жұмысын тексеру

«Ыстық орындық» әдісі.

«Ыстық орындыққа» отырған оқушыға сұрақ қояды,ол сұраққа жауап береді.

Сұрақ-жауап

«Бармақ» арқылы бағалау

Орындық

Қызығушылық

ты ояту

1) Ермек Серкебаев кім?
2) Шәмші Қалдаяқов ше?
3) Әнді кім орындайды?
4) Әннің әуенін шығаратын адамды кім дейміз?
5) Ал осы әнге сөз жазатын адамды кім дейміз?
6) Қане, ақындардың қандай түрін білесіңдер?

Әр топ берілген сұрақтар бойынша жауап береді.

Топтық жұмыс

Топтық бағалау

Ой қоз

ғау

Топқа сұрақтар беру.

Айтыс дегеніміз не?

Ал күнделікті өмірде сендер айтысасыңдар ма? Қай кезде адамдар арасында айтыс туады?.

Берілген сұрақтар бойынша өз ойлары туралы әр оқушы бір сөйлем жазып,келесі оқушыға береді. Осылай әр оқушы өз білгенін жазып шығады.

Топтық жұмыс

«Дөңгелек үстел»әдісі

Бағалау парағы арқылы

Бағдаршам арқылы

бағдаршам

Мағынану тану

Олай болса, бүгін құстар айтысы атты үнді ертегісімен танысамыз

1.Мәтінді бөліктерге бөліп,үш топқа таратып береу.

2.Уақытты белгілейу.

3.Спикерлердің жауабын қадағалау.

І топ: «Ынтымақ», «Ала ауыздық» деген бөліктерге бөліп, жігін ажыратып оқу.

ІІ топ: Сахналау.

ІІІ топ: Мәтін мазмұнын суретпен бейнелеу.

.

Жеке,жұптық,топтық жұмыс

Топ басшысы бағалайды.

оқулық

Ой түйіндеу

Топтық тапсырма береді.

Шығармашылық жұмыс

1. Мәтіндегі негізгі ойды тап.
а) Татулық ә) Алауыздық

2. Құсбегі деген кім?
а) Аң аулаушы ә) Құс өсіруші

3. Мәтіндегі құстардың атын жаз.

4. Осы ертегі ертегінің қай түріне жатады?
а) Қиял - ғажайып ә) Шыншыл б) Хайуанаттар туралы.

Жеке,жұптық,топтық жұмыс

Дарынды оқушымен жұмыс.

Бағдаршам

арқылы

Таратпа қағаздар,постер,маркер,бағдаршам.

Қорытынды

1.Үйге тапсырма береді

2 Бағалайды

І топ

Ертегідегі оқиғаға байланысты мақал жаз және түсінді

ІІ топ Ситуациялық сұрақ.
Құстардың бәрін осылай аулай берсек, жер бетінде құс қалмаса не болар еді?

ІІІ топ Салыстыру

«ынтымақ», «ала ауыздық»

Бағалау парағы

.

Сабақты өзіңіздің бағалауыңыз (бұл жерге сабақ барысындағы енгізілген өзгерістер мен өз комментариилеріңізді жазасыз. Сәтті және сәтсіз тұстарын жазыңыз)

Сабақ барысындағы сәтті орындалған жұмыстар:

1.Оқушылардың топқа бөлінуі.

2. «Ыстық орындық»ойыны.

4. Сахналауы,өзін-өзі бағалауы.

Сәтсіз тұстары.

1.Топтық жұмыста кейбір оқушылардың өз бетінше жұмыс жүргізуі.

2.Топтық жұмыста С деңгейлі оқушылардың өз ойын ашық айта алмауы


© 2010-2022