Конспект по сауат ашу Жиде. Бұғы. Мәтін

Раздел Начальные классы
Класс 1 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Пәні сауат ашу.

Тақырыбы: Жиде.Бұғы.Мәтін.

Сыныбы:1 « Б »

Мақсаты: Мәтін туралы түсінік беру.

-мәтінді талдауға,негізі ойды табуға,ой қорытындысын жасауға және мәтін құрастыруға үйрету..

-топта жұмыс жасауға қалыптасу;

Қолданылатын модульдер: Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, оқытудағы басқару және көшбасшылық АҚТ.

Сабақ кезеңдері

Уақыты





Жоспар мазмұны





Мұғалімнің іс-әрекеті





Оқушылардың іс-әрекеті





Бағалау

Ресурстар: осы іс-әрекет үшін маған қандай құралдар қажет?

I Кіріспе

2 мин











2 мин








Кіріспе

Психологиялық ахуал.

Мақсаты: Сыныпта жағымды психологиялық ахуал тудыру арқылы балаларды бүгінгі сабаққа даярлау.

Топқа бөлу

Мақсаты: оқушыларды топпен жұмыс жасауға бағыттау «Топ ұстанымы»

Мақсаты: Топта бірлесіп жұмыс жасау дағдысын қалыптастыру

Оқушылармен сәлемдесу

Көңіл-күйлерін сұрау;

Ынтымақтастық атмосфераны орнату

Мұғаліммен амандасады, көңіл-күйлерімен бөліседі

Өз ұсыныстарын білдіреді.

Топ ұстанымы: Бір-бірінің пікіріне сыйластықпен қарайды.

-сабаққа кешікпеу;

-басқаның пікірін сыйлау;

-уақытқа бағыну, регламент сақтау;

-тапсырмаларды тиянақты орындау;







Ынталандыру (жақсы, өте жақсы, жарайсыңдар

Ынталандыру (жақсы, өте жақсы, жарайсыңдар















Бағалау парағы

Фишкалар.

II.Тұсау кесер

10 мин.



Өтен сабақты бекіту.

Үй тапсырмасын тексеру

Мақсаты: Дұрыс сұрақ қою және сол сұраққа нақты жауап беру.

Сұрақ -жауап:

«Мен саған сен маған» ойыны

Бір-біріне сұрақтар қою және сол жауаптарға нақты толық жауап беру.

Оқушылардың жауаптары:

Ойларын жүйелі түрде жеткізе біледі. Тақырыптан ауытқымайды.

Оқушылар ойланып, ойын жинақтап жауап береді.

Ынталандыру (жақсы жарайсыңдар


Сұрақ қою (БЖӘ)

Түсінік

Қабылдау

Түрлі-түсті жолақ

III Негізгі

Бөлім

15 мин.

Жаңа сабақ.

Оқулықпен жұмыс.

Мәтінді түсініп оқу.

1 топ: Жиде туралы әңгімелеу.

2 топ: Бұғы туралы түсінгендерін айту.

3 топ: Берілген қима сөздерден Көктем туралы мәтін құрастыру.

4 топ Қарама-қарсы сөздерді табу және сол сөздерден сөйлем құрастыру.

Оқушылар сыни тұрғыдан ойлайды, топ мүшелерімен пікір-алмасады, шапшаңдық қабілеттері байқалады.

Жаңа ақпарат алады.

Әр топ күнделікті өмірде байкағанын бір бірімен ақылдаса отырып, постер жасайды.Әр топтан бір оқушы шығып постерді қорғайды.

Оқушылардың жылдамдақтары мен тез ойлау қабілеттері байқалады.

Оқушылар топпен жұмыс жасай отырып, берілген тапсырманы тез жылдам орындайды. Бір-бірімен пікір алмасады.

Ынталандыру (жақсы жарайсыңдар



үнтаспа

Ватман, түрлі түсті фломастерлер

2 мин

Сергіту сәті

Оқушылар қозғалысқа түсу арқылы бойларын сергітеді, көңіл күйлерін көтереді.



5мин

5 мин

Ойын « не артық?

Ойын « Кубизм

Топптық жұмыс

Мен бастаймын сен аяқта.

Мақал-мәтелдерді жалғастыру.

Артық сөзді табу неге артық екенін анықтау.

Дәлелдеу,өмірмен байланыстыру

Жарайсыңдар!



А-3 парағы, қалам

IV Қорытынды бөлім

4 мин

Рефлексия

Бағалау

Үйге тапсырма беру.

-Бүгінгі сабақта не білдің,не ұнады?

Топтар мен топ басшысын бағалау

Үй тапсырмасы түсіндіріледі.

Өз жұмыстарына талдау жасайды.

Топтың әр мүшесі рефлексия жасайды

Топ басшылары бағалайды

Ынталандыру (жақсы жарайсыңдар







бағалау парақшасы














© 2010-2022