- Преподавателю
- Начальные классы
- Урок навчання грамоти Письмо великої букви М
Урок навчання грамоти Письмо великої букви М
Раздел | Начальные классы |
Класс | - |
Тип | Конспекты |
Автор | Манзенюк Н.М. |
Дата | 13.11.2014 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
ТЕМА: Письмо великої букви М.
МЕТА: Вчити учнів писати велику букву «ем»,
поєднувати її з вивченими буквами;
формувати вміння виключати зайве,
аналізувати, синтезувати;
розвивати уважність, вміння списувати
слова з друкованого шрифту, працювати в
парах, в парах змінного складу, великих
групах;
виховувати в дітей почуття любові до
матері.
ОБЛАДНАННЯ: картки з моделями слів,
малюнковий план уроку,
«конструктор букв»,
сонечка (2 види),
індивідуальні картки зі словами,
тренажери букв,
зразок писаної і друкованої букви
«ем»,
лінійка успіху.
ТИП УРОКУ: комбінований.
Хід уроку.
I. Організаційний момент.
1. Вірш.
Я всміхнуся сонечку:
-Здрастуй золоте!
Я всміхнуся квітоньці,
Хай вона цвіте!
Я всміхнуся дощику,
-Лийся, мов з відра!
Друзям усміхнуся,
Зичу їм добра.
Тож тепер часу не гаєм
і урок розпочинаєм.
2. Прогнозування уроку.
-Яким ви хочете бачити наш урок?
(Відповіді учнів.)
УРОК МАЄ БУТИ:
цікавим,
трохи казковим,
навчальним,
продуктивним.
-А коли урок, то ви маєте бути: Уважні Розумні Організовані Кмітливі II. Актуалізація опорних знань. 1. Загадка. -Відгадайте загадку. Вдень у небі гуляє, а ввечері на землю сідає. (Сонце.) 2. Телесюжет «Схід сонця». -Подивіться на екран, запам'ятайте, як вранці прокидається сонечко.
3. Малюнковий план уроку. -Завітало вранішнє сонечко і до нашого класу. Та ще й завдання для вас принесло. (Ознайомлення учнів з малюнковим планом уроку.) -А як виконаєте ці завдання, на таку й висоту підніметься ваше соне- чко на лінійці успіху у кінці уроку. (Демонстрування лінійки успіху.) 4. Мовна розминка.
- Бесіда.
- Вірш. (Читає учень)
- Телезвернення мам до дітей.
- Робота у великій групі.
- Діалог.
III. Робота над новим матеріалом 1. Мотивація.
- Гра «Яка буква заблукала?»
м н М в Л в і І и Н а у о А у
(А - велика, і - друкована, М - не вчили.) -Для чого велика буква «ем»? (Речення починаємо з великої букви, імена людей, клички тварин пишемо з великої букви.)
- Читання імен.
нашого уроку: письмо великої букви М та з'єднань з великою буквою М. 3. Підготовчі вправи.
- -Будь ласка, в повітрі « напишіть» велику букву, яка позначає звуки [л ], [л']; малу букву, що позначає звук [и ]; малу букву, що позначає звук [м ].
- -Яку букву пишу я?
- -Пізнайте букву за описом.
дотиком до паперу крапка над першим елементом. (і).
- Порівняння друкованої і писаної букви «ем».
-Чим відрізняється друкована буква «ем» від писаної?
(Має нахил, заокруглення.)
- Робота в парі.
праворуч, піднімаємось вгору до верхньої міжрядкової. Потім, не
відриваючи руки, проводимо вниз пряму похилу лінію, біля нижньої рядкової заокруглюємо праворуч і ведемо вгору до міжрядкової лінії. Знову ж, не відриваючи руки, проводимо пряму похилу вниз
до нижньої рядкової, де заокруглюємо праворуч. -Під рахунок це буде так: раз-і, два-і, три-і. (Одночасно на дошці писати букву М.) 5. Тренувальні вправи. -«Напишіть» разом зі мною в повітрі. -«Напишемо» лівою рукою в повітрі. -«Пишемо» одночасно двома руками. Напишіть в тренажері 10 разів. (Слідкувати постійно за осанкою.) 6. Фізкультхвилинка. (Масаж пальців.) Їсти захотів великий палець: -От якби дістати смалець! Вказівний за ним зітхає: -Смалець що, крупи немає! А середній мовив тихо: -Що крупа, без хліба лихо. Безіменний ледь не плаче: -Отаке життя ледаче! А мізинець: -Годі браття! До роботи треба браться! (Поцілувалися пальчики, обнялися, зігрілися і до роботи взялися.) 7. Робота в прописі. (ст.27)
- Зошит свій я відкриваю,
-Яка з букв написана найправильніше? Чому? -Під час письма враховуйте ширину, висоту, нахил букви М.
-У 2-му рядку напишіть велику букву М.
-
«Робота під мікроскопом».
-Напишіть велику букву М на листочку-сонечку.
М
-
Валеологічна пауза.
- Заплющіть очі, «напишіть» букву М кінчиком носа, правим
плечем.
-
Робота в парі. «Конкурс королев».
-У 3-му рядку напишіть стільки М, скільки у вас пальців на одній
руці, скільки вікон у класі.
-Обміняйтесь зошитами, знайдіть «букву-королеву», одягніть їй
корону.
8. Музична фізкультхвилинка.
(Діти виконують танцювальні вправи.)
9. Продовження роботи в прописі.
Мм (На дошці написано.)
-Яке з'єднання? (Нижнє.)
-Напишіть стільки разів, скільки у кожного з вас очей.
Мо (На дошці.)
-Прочитайте.
-Дивіться, яке з'єднання. (Пишу на дошці.) (Середнє.)
-Напишіть стільки разів, скільки у вас рук.
Му (На дошці.)
-Прочитайте.
-Яке з'єднання? (Верхнє.)
-Доберіть слова із таким складом.
(Мурка, Мухтар, Мухіна…
-Напишіть до кінця рядка.
10. Гра «Ходить буква».
-Гарно попрацювали, буква М хоче пограти у гру.
Ходить буква рядами
Дружить хоче із нами.
Кого за руку візьме -
Хай той слово назве.
IV. Закріплення вивченого матеріалу.
1. Робота в парах змінного складу.
мама
мило
лимони
малина
2. Письмо слів мама, мамо.
-Яке з'єднання?
-Складіть речення з цими словами.
3. Гра «Живі слова».
-
Вчитель називає слова, учні руками показують умовні позначення.
мама __________
найкраща
радіє =========
у
-
«Живі речення».
Щаслива мама посміхається до дітей.
V. Підсумок уроку.
1. Гра «Продовж речення».
- Найбільш мені запам'яталося на уроці…..
-Найцікавішим на уроці було….
-Я розповім вдома про….
Я навчився….
Я дякую уроку за….
2. Оцінювання результатів своєї роботи на лінійці успіху.
-Учні I-го ряду, підійдіть до лінійки успіху, викладіть свої сонечка, і т. д.
-А допомагало вам досягти такого успіху сонечко і сонячні
посмішки ваших мам.
-Дякую вам за роботу. Ви мої сонечка.
-Урок закінчений.