Ашық сабақ Ана тілі Не тәтті?

Раздел Начальные классы
Класс 1 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Оспанова Оралханның қысқа мерзімді жоспары

Пәні:

Ана тілі

Күні: 10.02.2016

Сынып: 1 «Б»

Сабақтың тақырыбы

Не тәтті?

Сабақтың мақсаты Ана, ананың алақаны, анадан ыстық, артық адам жоқ екені туралы, түсініктерін қалыптастыру, шешендік сөздер, Жиренше шешен туралы мағлұмат беру,
Оқушылардың ой - өрісін, тіл байлығын, ойлау қабілеттерін дамыту.
Балаларды аналарға деген сүйіспеншілікке баулу ана еңбегін ардақтап, мейірімділікке сый - құрметке тәрбиелеу

Сілтеме Ана тілі оқулығы

Күтілетін нәтиже

Мәтіннің мағынасын ұғынады.

Қажетті құрал-жабдықтар

Жиренше шешеннің суреті, сызбалар, суреттер, ребус

Жүргізілетін жұмысым

Сабақтың этаптары

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

І.Кіріспе бөлім

3-мин

1)Ұйымдастыру.

Күндей жадырап
Айдай арайлап
Жұлдыздай жарқырап
Судай мөлдір таза көңілмен
Сабақты бастайық.
II. Үй тапсырмасын сұрау:

- Балалар сендерге ананың анасы кім болады?
- әже
- ол сендерге нағашы әже, әкеңнің анасы сендерге туған әжелерің. Олар екеуі де саған жақын. Сендер оларға кім боласыңдар?
- Немере
әже туралы ой пікір сұрау.
Өлең «Әжесі мен немересі» өлеңін сұрау.

Амандасады.

«Әжесі мен немересі» өлеңін жатқа айтады.

ІІ.Тұсаукесер

4-мин

Ребус шешу «Ана»

«Топтастыру» әдісі

АНА

қамқоршы жұбанышым, шуағым, күнім, қамқоршы, жарық, өмір сыйлаушы, аяулы жан, пана, ақылшы

ІІІ.Негізгі бөлім

35-мин

V. Жаңа сабақ
YI. Дәптермен жұмыс
Дәптерімізді ашайық,
Қолға қалам алайық.
Түп түзу боп отырып,
Көркем етіп жазайық.
Дәптерімізді ашып, айы, күнін жазу.
Көркем жазу: Ана
YII. Оқулықпен жұмыс
43 - жаттығу Мәнерлеп оқып, көшіріп жазу
Ана
Адамда не қасиет болса, бәрі күннің көзі мен ананың сүтінен алынған қасиет.
Ғ. Мүсірепов

Дәптерге күннің жадын жазады.

Ана сөзін толтырады.

1)-Сөйледі мәнерлеп оқиды.

2)-Әр сөзде неше дауысты дыбыс бар екенін табады.

3)Көшіріп жазады.

4)Мағынасын ашып,талдайды.

Сергіту сәті

«Ана» өлеңіне қимыл қозғалыстар

- Суретте кімдер бейнеленген?
Балалар жауабы:
- Жиреншенің «Не тәтті?» мәтін берілген. Сол мәтінді оқып шығамын.
Балалар екі баланың жауабын салыстырады.
Екі баланың сөзі қайсы түйінді сөз? осы сұраққа қалай жауап берер едіңдер.? балалар ойын білу
Өзіңдік жұмыс. № 6

Жиренше шешен туралы әңгіелеу.

-Мәтінді оқиды.

-Екі баланың жауабын салыстырады.


а) Топпен жұмыс: Дыбыстық талдау жаса:

1 топ: 2 топ: 3 топ:

Әже-3o=2□+1▲ Ана-3o=2□+1▲ бөпе-4o=2□+2▲

Топпен орындайды.Талдайды.

ІҮ.Қорытынды

Сабақтың басты сәттеріне тоқталу

/2-мин/

:

Нені түйіп ойыңа,

Не үйрендің, не білдің?

-«Бес жол» өлең құрастыру


Кім? Ана
Не істейді? Жұбатады, еркелетеді.
Қандай? Мейірімді, қамқоршы, ақылшы,
Сөйлем. Мен анамды жақсы көремін
Мәндес сөз. Ақылшы

Бағалау.Үйге тапсырма

Жиренше шешеннің тағы да басқа аңыздарын оқып, талдау.

Бағаланады.



© 2010-2022