- Преподавателю
- Начальные классы
- Открытый урок по математика Қайталау
Открытый урок по математика Қайталау
Раздел | Начальные классы |
Класс | 1 класс |
Тип | Рабочие программы |
Автор | Абилбакиева А.А. |
Дата | 14.01.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
Математика
Сабақтың тақырыбы: Қайталау
Сабақтың мақсаты:
Білімділік:
Көп таңбалы сандарды екі,үш таңбалы сандарға бөлу және көбейту дағдысын тиянақтау.
Дамытушылық:
Әр түрлі есептердің шығару тәсілдерін жетілдіру,өздігінен ойлап есеп шығарып дұрыстығын анықтай білуге дағдыландыру.
Тәрбиелік:
Ойлау,есте сақтау қабілеттерін дамыту,білімділікке баулу.
Сабақтың түрі:пысықтау
Әдіс тәсілдері: іздену-ойлау,өздігінен шығару,сұрақ-жауап,түсіндіру,дәлелдеу
Сабақтың барысы:
-
Ұйымдастыру .«Киіз үй»
-
Математикалық диктант:
1.24-ті 3ке бөлгенде 8 шығама?(ия)
2.1см 1 дм-ден ұзынба? (жоқ)
3 үйрек пен 2 бұзаудың аяғы теңбе? (жоқ)
-
Білімдерін тексеру.
№1 1-топ 2176:32=68 \Неше толымсыз бөлінгіш бар?\
2176 32 217-і бірінші толымсыз бөлінгіш
192 68 256 екінші толымсыз бөлінгіш
256
256
0 Яғни бөліндінің мәні 2 цифрдан болады.
2-топ 14112:28=504 Бөліндідегі 0-ль қайдан пайда болды?
Бөлінгіштен 2 сан қатар толымсыз бөлінгішке
түссе,онда бөліндінің мәніне 0- беріледі.
3- топ 7872:123=64
4-топ 71400:204=350 Бөлу амалын қалай тексереміз?
1.Бөліндінің мәнін бөлгішке көбейтеміз.
2.Бөлінгішті бөліндінің мәніне бөлеміз.
-
Жаңа сабақ.
№2 7452:а; а=1; а=9, 3,6,4,7452
7452:1=7452 7452:9=828 7452:3=2484
7452:6=1242 7452:4=1863 7452:7452=1
Сергіту сәті: «Көктем»
№3
Ұзындық өлшем берліктерін еске түсіру: \м,см,дм,м,км\
Барлығы-265 см 25 см бөлу неше бөлек болды? Неше сым қалды?
Ж: 265см:25 см=10 бөлек \15 см қалды\
-
Жаңа сабақты пысықтау
№4
Есепті оқып мазмұнын айту.Сүттен алынатын өнімдер қазір өте көп.Елімізде шығатын өнімдер өте дәмді.
1 сиырдан 12 л сүт алады.
10 сиырдан ? неше литр сүт алады
Жауабы:
10 сиыр·12 л=120 л
1л.сүттен -300 гр ірімшік алынса
120л·300 гр=36 000 гр ірімшік алады.
Аудан,ұзындығы,ені,периметр
№7
S=105000м ; ұзын: -125м Р=(125+840м)·2=1930м
105000м :125м=840м
№8
1км500м; 1000м=250м; 1000=100; 1 сағ=60 мин; 60:=1 мин; 1т=1000 кг;10кг; 1000 кг:=200 кг
-
Түсінгендерін тексеру.
№9 Оқушылардың танымдақ қабілеттерін дамыту: Теңдеу
1-топ Не белгісіз?
19·х=1862 Көбейткіш белгісіз.Табу үшін бөліндінің мәніне х=1862:19 көбейткішті бөлеміз
х=98
19·98=1862
2-топ Бөлінгіш белгісіз.Табу үшін бөліндінің мәнін бөлгішке
а:35=245 көбейтеміз.
а=245·35
а=8575
8575:35 =245
3- топ Күрделі теңдеу.Алдымен белгілі амалды орындаймыз.
8:х=24:6 Бөлгішті табу үшін,бөлгішті бөліндінің мәніне бөлеміз
х=8:4
х=2
8:2=24:6
4=4
4-топ
86:43=а:1 Күрделі теңдеу.Алдымен белгілі амалды 1-ші 86:43
2=а:1 орындайды.Бөлгішті табу үшін бөліндінің мәнін а=2 :1 бөлгішке бөлемі
а=2
86:43=2:1
2=2
Логикалық тапсырма
18 құрт оны 4табаққа бөлу
1-ші 4 құрт
2-ші 5 құрт
3-ші 2 құрт
4-ші 7 құрт
Екі үстелге табақты бөліп қою қажет.
7+5
4+212+6=2 есе
-
Бекіту.
№10
.Бөлгішті екі көбейткішке жіктеу.
Үлгі: 648:24=(168:8):(24:8)=2:3=7
168:72 729:8
648:72 147:21
-
Үйге тапсырма:
№6 а)3т=3000 кг:4=750 кірпіш ә) 100:5=20 дән