- Преподавателю
- Начальные классы
- Әдебиеттік оқу. Ашық сабақ Сабақтың тақырыбы: Аңыздар. Қожанасыр мен ашқарақ (Аңыз) Сабақтың мақсаты: 1. Аңыз туралы түсінік беру, мәтінд
Әдебиеттік оқу. Ашық сабақ Сабақтың тақырыбы: Аңыздар. Қожанасыр мен ашқарақ (Аңыз) Сабақтың мақсаты: 1. Аңыз туралы түсінік беру, мәтінд
Раздел | Начальные классы |
Класс | 2 класс |
Тип | Научные работы |
Автор | Жакыпова У.А. |
Дата | 26.01.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
- 50-20 5дм-2дм 50см-20см табылады
- 20+30 2дм+3дм 20см+30см Есептер мен мысалдар -
№98 сабақ. Сабақтың тақырыбы: Гүл.(Мәншүк Мәметова ).Алтын жұлдыз.(Әлия Молдағұлова) Сабақтың мақсаты: а) Қазақтың қос жұлдызы, батыр қыздары , олардың ерліктері туралы түсінік беру. ә)Логикалық ойлау қабілетін , есте сақтау қабілетін қалыптастыру.б) Елін, жерін сүюге, патриоттық сезімін қалыптастыру. Сабақтың түрі: аралас сабақ Сабақта пайдаланатын көрнекті-құралдар: Пайдаланатын әдіс-тәсілдер; сұрақ-жауап, әңгімелеу Пәнаралық байланыс: Сабақтың барысы: I.Ұйымдастыру кезеңі:Оқушылармен сәлемдесу, түгелдеу, класс бөлмесінің тазалығына көңіл бөлу,сабаққа дайындау. II.Үй тапсырмасын сұрау:Үйге берілген тапсырмаларды сұрап пысықтау. III.Өткен материалдар бойынша білімдерін тексеру кезеңі:Өтілген материалдарды сұрақтар қою арқылы пысықтау IV. Мақсат қою кезеңі:Қандай қазақ батырларын білеміз? Соның ішінде ҰОС батырлары туралы білеміз бе? Қазақтың қос жұлдыз, батыр қыздары М.Мәметова мен Ә. Молдағұлова және олардың ерліктері туралы не білеміз? V. Жаңа сабақ:Өлеңді мәнерлеп оқу.Түсіндіру, сөздік жұмысын жүргізу V.Бекіту кезеңі:Өлеңді қатар -қатар оқытып, сұрақ қою арқылы талдату VI.Үйге тапсырма, бағалау: өлеңдерді мәнерлеп оқыту
Сабақтың тақырыбы: «Математикалық тапсырмалар». Сабақтың мақсаты:
- Математикалық тапсырмалар (жаттығулар, мысалдар, есептер) түрлерін ажыратып, білуге, дұрыс, орынды қолдана білуге машықтандыру. Білім қорларын молайту.
- Оқушылардың логикалық ойлау қабілеттерін, есте сақтау, танымдық қабілеттерін арттыру, дамыту.
- Тазалыққа, ұқыптылыққа, білімсүйгіштікке, адамгершілікке тәрбиелеу.
Сабақ барысы. I. Ұйымдастыру кезеңі. - Сабаққа назарларын аудару; - Тренинг өткізу «Жылулық сыйлау». II.Үй тапсырмасын тексеру.153 беттегі №4 есепті шығарып келгендерін тексеру 60-50+10=50 30+30-20=40 80+10-50=40 20+40-10=90 50+40-70=10 70-10+30=70 III.Жаңа сабақ. 1. Оқулықпен жұмыс. №1 тапсырма. Есептер шығару. Әжесі - 60 жаста Ш: 60 - 50 = 10 Немересі - ? ж 50 жас кіші Ж: 10 жаста кері есеп құрастыру.
№ 2 тапсырмада Амалдарды орындау.
Мысалдар мен жаттығулардың айырмашылығын түсіндіру. 2. Сергіту жаттығулары. № 3 тапсырма а) Теңдеуді шығару. а + 3 = 9 9 - а = 3 3 + а = 9 а - 3 = 6 а = 9 - 3 а = 9 - 3 а = 9 - 3 а = 6 + 3 а = 6 а = 6 а = 6 а = 9 6 + 3 = 9 9 - 6 = 3 3 + 6 = 9 9 - 3 = 6 ә) Өрнектің мәнін табу, 3 - а мұндағы а = 0; 1; 2; 3. а = 0 3 - 0 = 3 а = 2 3 - 2 = 1 а = 1 3 - 1 = 2 а = 3 3 - 3 = 0 б) Есептерді шығарып, жауаптарын кему ретімен орналастыру. 4 - 2 = 2 5 - 2 = 3 1 + 2 = 3 2 + 2 = 4 6 - 2 = 4 3 + 2 = 5 7 - 2 = 5 4 + 2= 6 8 - 2= 6 5 + 2 = 7 9 - 2 = 7 6 + 2 = 8 10 - 2 = 8 7 + 2 = 9 8 + 2= 10 3 Сергіту жаттығулары 4. Дәптермен жұмыс Үлгі бойынша сандар қатарын жазып жаттығу. а) Жоғарғы тапсырмалардың қысқаша жазылуын талдау, және есептің жауабын жазу. ә) 2,3 -тапсырмаларды нұсқауға сәйкес орындату. 5. «Ойлан тап» Бөрібасар жиі үреді. IV.Қорытынды. «Көбелектерді құтқару» ойыны арқылы алған білімдерін тексеру, бекіту. - Бүгін сабақта не істедік? - Сабақ сендерге несімен ұнады? - Ұзындықты немен өлшейміз? - Бір сантиметрде қанша дециметр бар? т.б. V.Бағалау. Жұлдызшалар тарату, мадақтау, мақтау. VI..Үйге тапсырма беру. Сандар қатарын жазып жаттығу.№ 4 есеп. 155 бет