2-сынып мұғалімдеріне арналған ашық сабақ

Раздел Начальные классы
Класс -
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

09.12.14ж. Әдебиеттік оқу. Сабақтың тақырыбы: Шана. Г. Әзімбаева Сабақтың мақсаты: мәтін мазмұнын түсіну. Кейіпкер үшін мәселе болған оқиғаның себебін іздеу арқылы оқушыға ой салу. мәтінді түсініп оқу арқылы, қысқы ойын түрлері мен табиғат құбылысы туралы тереңірек мағлұмат беру. тапқырлық, ептілік дағдыларының жетілуіне мүмкін
дік жасау. Құрастыру, іздену, ойлау дағдыларын дамыту. Шыдамдылыққа, төзімділікке тәрбиелеу. Сабақтың көрнекілігі: қыстың ойын түрлерінің суреттері, Сабақтың барысы: Ұйымдастыру кезеңі. Үй тапсырмасын қорытындылап өту.

  1. Қызығушылықты ояту.
Ыстық орындық 1.Жылдың қай мезгілінде қар жауады? 2. Қыс мезгілінде неше ай бар? 3. Қыс мезгіліндегі басты мерекені ата. 4. Балалардың қысқы көлігі? 5. Қыста далада өмір сүретін жансыз адам?

6.Қардың ұзақ жатуынан әжесі неге қорықты?

7. Қардың басы деген не?
Қыс болса қыр мен ойды аралайды, Жаз болса қозғалуға жарамайды. (Шана)

  • Бүгінгі сабақ не туралы болатынын аңғардыңдар ма?
  1. Мағынаны тану.Мәтінді топпен оқып шығу. Топқа бөлу.
«Қызық сұрақ» айдарымен жұмыс арқылы оқушылардың мәтін бойынша түсінгендерін нақтылап алу. Топтар бір- біріне кем дегенде екі-үш сұрақтан әзірлейді. Сұрақ-жауап жұмысын қорытындылап өту. Кімнің сұрағы сен үшін қызықты болды? Ол несімен қызықты болды? Авторға арнап әр топ бір ғана сұрақтан дайындайды. Әрине, бұл сұраққа мұғалім жауап беріп, автор менің жауабыммен келісуі мүмкін деген тұжырымдама жасайды.
«Салыстырмалы карта» әдісі
Жәнібек Ата-анасы Мінездеме Дәлелдейтін сөз Мінездеме Дәлелдейтін сөз







  1. Ой толғау.
Біз бес жолды өлең

Шана

Қандай?қандай?

не істейді? -3

Біз қыста таудан сырғанайық

Арба Сабақты қорытындылап, бағаны тиянақтау Үйге тапсырма беру. Мәтінді мазмұндап,суретін салу

Шана

Күн бұлыңғыр. Жәнібек ұйқысынан ерте оянып алды. Сыртта не болып жатқанын байқайын деп терезе алдына келді.

Өкшесін көтеріп еді, бойы жетіңкіремеді. Орындықты жылжытып, үстіне шықты.

  • Ой, қандай қызық болып кеткен! - деді ол сыртқа үңіліп.

  • Айнала аппақ. Ұлпа қар тізіліп, асығыс жерге түсіп жатыр. Үйдің мұржалары тұп-тура саңырауқұлақ болып қалыпты. Ағаш бұтақтары ақ шәлісін жамылған.

  • Осы кезде көрші досы Самат та шанасымен есік алдына шыға қалды. Жан-жағына қарады. Тамашалап біраз тұрып, дөңге қарай бет алды. Өйткені демалыс күні бар бала сырғанақ маңында.

  • Ал Жәнібектің шанасы жоқ еді.

Ол өз-өзіне : «Қар кетіп қалатын болды ғой. Ал менде әлі шана жоқ», - деп бұртиды.

Осылайша терезе алдында біраз тұрып, ас үйге қарай жүрді. Дастархан басында әкесі отыр екен.

Жәнібек:

  • Кімде-кімнің баласы бар, барлығының да шанасы бар,-деп тақпақтай сөйледі.

Әкесі баласының тосын сөзінен сасқалақтап қалды. Ертеңінде ол Жәнібекке судай жаңа шана сатып әкелді.

Апасы:

  • Балам, сырғанақта күн ұзаққа жүріп алма. Үстің су болып, ауырып қаласың , - деді.

  • Жарайды,-деді Жәнібек. Оның қуанышында шек жоқ. Шанасын сүйретіп балаларға ілесті.



08.12.14 Математика.

Сабақтың тақырыбы: Қосудың терімділік қасиеті

Сабақтың мақсаты: оқушыларды қосудың терімділік қасиетіне негізделген көршілес екі қосылғышты олардың қосындыларымен ауыстыру тәсілімен таныстыру; үш қосылғыштың қосындысын табуға берілген есептерді мысалға ала отырып, есепті шығарудың әртүрлі тәсілдерімен таныстыру.

Оқушылардың ой-өрісін,сөздік қорын дамыту.Жылдамдылыққа,тапқырлыққа тәрбиелеу.

Көрнекілігі:Сызба,суреттер.

Әдісі:Кубизм,ой қозғау,топтастыру.

Сабақтың барысы:Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушылардың назарын сабаққа аудару

Үй жұмысын тексеру

  • шығармашылық тапсырма (жаңылтпаш құру)

өлшем бірлігін қайталау (1сағ = мин, 1мин= секунд, 1тәулік= сағат )

Ой қозғау.

1. «Ыстық орындық» Қосу кестесін бекітуге арналған ауызша жаттығулар.

2. Математикалық диктант. Мұғалім мысалдарды оқиды:

- 12 санынан 6 мен 3-тің қосындысын азайт;

- 12 мен 6 санының айырмасына 3-ті қос;

- 12-ден 6 мен 3-тің қосындысын кеміт;

- 18 санын алдымен 8-ге кеміттік, содан кейін тағы 2-ге кеміттік;

- 9 санына 3 пен 2-нің айырмасын қос;

- 49-ды 1-ге арттыр.

ІІ. Мағынаны тану

топтық жұмыс (ережені слайдтан оқу)

Егер көрші қосылғыштарды олардың қосындысымен ауыстыратын болса, үш және одан да көп қосылғыштардың қосындысы өзгермейді.

a + (b + с) (а + b) + с (а + с) + b

  • не ұққандарын сұрау

  • мұғалім түсіндіруі (7+5+3 7+3+5 3+7+5)

  • өздеріне мысал келтірту

ІІІ. Сергіту сәті

Бір оңға, бір солға

ІV. Оқулықпен жұмыс

№3 Қалташада 10көк, 20 жасыл және 30қызыл шар бар. Қалташада барлағы неше шар бар?

№4 Жемсауытта 3 сары шымшық , 4көгершін және 5 торғай бар. Жемсауытта барлығы неше құс?

«Кім жылдам? » ойыны

8+6+2 7+5+3 8+2+9

5+9+5 10+2+8 6+10+4

6+30+4 45+3+7 75+6+4

V. Кубизм әдісі

- сағат неше екенін көрсет?

Ой толғаныс

«Балық » денесі - не меңгердік?

басы - терімділік қасиеті туралы ережені қайтала

қанаты мен желбезегі - Тиімді тәсілмен мысалды шығарып бер 43+9+7

Үйге тапсырма: 84 бет№7 85 бет №1

Бағалау:




Үй тапсырмасы

өлеңді мәнерлеп, жатқа айтса (5)

өлеңді мәнерлемей, жатқаайтса (4)

өлеңді қиналып айтса(3)

Ыстық орындық

Сұраққа толық жауап берсе (5)

Сұраққа толық жауап бере алмаса(4)

Мұғалімнің көмегімен жауап берсе (3)

Тақырып бойынша

Қызықты сұрақ қоя алса (5)

Сұрағы қарапайым болса (4)

Сұрақ қоя алмаса (3)

Салыстырмалы карта

Мінездеме, дәлел сөз болса (5)

Мінездеме бар , дәлелдемеде қиналса(4)

Мінездеме мен дәлелдемені мұғалім көмегімен жасаса (3)

Үй тапсырмасы

өлеңді мәнерлеп, жатқа айтса (5)

өлеңді мәнерлемей, жатқаайтса (4)

өлеңді қиналып айтса(3)

Ыстық орындық

Сұраққа толық жауап берсе (5)

Сұраққа толық жауап бере алмаса(4)

Мұғалімнің көмегімен жауап берсе (3)

Тақырып бойынша

Қызықты сұрақ қоя алса (5)

Сұрағы қарапайым болса (4)

Сұрақ қоя алмаса (3)

Салыстырмалы карта

Мінездеме, дәлел сөз болса (5)

Мінездеме бар , дәлелдемеде қиналса(4)

Мінездеме мен дәлелдемені мұғалім көмегімен жасаса (3)

Үй тапсырмасы

өлеңді мәнерлеп, жатқа айтса (5)

өлеңді мәнерлемей, жатқаайтса (4)

өлеңді қиналып айтса(3)

Ыстық орындық

Сұраққа толық жауап берсе (5)

Сұраққа толық жауап бере алмаса(4)

Мұғалімнің көмегімен жауап берсе (3)

Тақырып бойынша

Қызықты сұрақ қоя алса (5)

Сұрағы қарапайым болса (4)

Сұрақ қоя алмаса (3)

Салыстырмалы карта

Мінездеме, дәлел сөз болса (5)

Мінездеме бар , дәлелдемеде қиналса(4)

Мінездеме мен дәлелдемені мұғалім көмегімен жасаса (3)






Кубизм

Сағатты дұрыс атаса (5)

-

Сағатты айта алмаса (3)

балық

Түгел ойын айтса (5)

Ойын айтуда қиналса (4)

Ара-тұра ойын айтса (3)

Үй тапсырмасы

Қатесіз (5)

Ойын жеткізе алмаса (4)

Ойы толық болмаса (3)

ережені түсіндіруде

Ережені байланыстыра алса (5)

Ережені байланыстыра алмаса(4)

Ережені қолдана алмаса (3)

№3 пен №4

Берілгенін жазып, шешуін тапса (5)

Берілгенін жаза алмай, шешуін тапса (4)

Берілгенін жазып, шешуінен қате жіберсе (3)

Кім жылдам?

Тиімді тәсілмен есептесе (5)

Мысалға тәсіл қолдана алмаса (4)

Мәнін дұрыс таппаса (3)

Кубизм

Сағатты дұрыс атаса (5)

-

Сағатты айта алмаса (3)

балық

Түгел ойын айтса (5)

Ойын айтуда қиналса (4)

Ара-тұра ойын айтса (3)


© 2010-2022