Разработка урока на тему Лұқман Хакім 4-класс

Раздел Начальные классы
Класс -
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақтың тақырыбы: «Лұқман хакім» Алма Қыраубайқызы

Сабақтың мақсаты: Мәтіннің идеясын түсіну,жағымды, жағымсыз әрекеттерге баға беру,жақсы қасиеттерді бойына сіңіру.

Күтілетін нәтиже: Мәтіннің идеясын түсінеді,кейіпкерлердің іс-әрекетіне талдау жасай алады,жақсы қасиеттерді бойына сіңіреді.

Қолданылатын әдістер: 1.Қалай оқу керектігін үйрету.(психологиялық ахуалды орнату)

2.Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету(постер жасау,венн диаграммасы, )

3.АКТ (Автордың өмірбаяны)

4.Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.(қалыптастырушы және жиынтық бағалау)

Жұмыс түрлері:аралас сабақ

Сабақта қолданылатын көрнекі құралдар: оқулық, ватман, түрлі-түсті фломастер мен маркерлер, стикерлер, кампиттер.

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру кезеңі.

1.Сәлемдесу,оқушылардың сабаққа деген дайындығын тексеру,сыныпты түгендеу.

2.Психологиялық ахуалды орнату: «Дүкенге бару»

Топқа бөліну.Кәмпит тарату арқылы екі топқа бөліну

3. Бағалау түрімен таныстыру,бағдаршам түстерін тарату

2.Топ ережесін еске түсіру

-әр оқушы бір ережеден бірін-бірі қайталамай айтып береді(топтық бағалау)

-өз тобындағы рөлдерін анықтау

3.Үй тапсырмасын тексеру:

-жаттап келген өлең, жаңылтпаштарын айтады.

4.Жаңа тақырып.Блум таксономиясы бойынша

1. Білім деңгейі.Слайд- таныстырылым

- А оқушы Алма Қыраубайқызы туралы дайындаған ақпаратымен таныстырады

-оқушылар тақырыпты анықтайды

2.Түсіну деңгейіОқулықпен жұмыс

-мәтінді екі бөлікке бөліп оқу;

-әр топтан бір оқушы келесі топқа түсіндіреді;

-түсіндірген оқушыны бағалау;

3.Қолдану деңгейі Шығармашылық тапсырма

-әр топтан екі оқушы кейіпкерлерді сахналап көрсетеді;

-көріністі бағалау.

4. Талдау деңгейі. Венн диаграммасы

-Лұқман хакім мен қарыз алушыны салыстырады,

-топтар жұмыстарын ауысып бағалайды.

5.Жинақтау деңгейі

- «10 сұрақ» арқылы қарыз сөзін анықтау,

6. Бағалау деңгейі.

Берілген сұрақтарға әр оқушы бір сөйлеммен жауап беру.

-қарыз дегенді қалай түсінесің?

5. Үйге тапсырма. :Мәтінді мазмұндау, В оқушы Асқар Оразақынның өмірімен танысып келу.

6. Бағалау

Кері байланыс. Инсерт әдісі

Бағалау критерийлері бойынша кестені толтыру

Үй жұмысын орындады

1

2

3

4

өзім

Мәтінді түсінді

иә жоқ

иә жоқ

иә жоқ

иә жоқ

иә жоқ

Сұраққа жауап берді

иә жоқ

иә жоқ

иә жоқ

иә жоқ

иә жоқ

Топпен жұмыс істеді

иә жоқ

иә жоқ

иә жоқ

иә жоқ

иә жоқ

Өзін еркін ұстады

иә жоқ

иә жоқ

иә жоқ

иә жоқ

иә жоқ



© 2010-2022