- Преподавателю
- Начальные классы
- Урок по казахскому литературу на тему Өзен (3 класс)
Урок по казахскому литературу на тему Өзен (3 класс)
Раздел | Начальные классы |
Класс | 3 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Ергалиева С.Ш. |
Дата | 03.12.2015 |
Формат | doc |
Изображения | Нет |
Сабақ: 1
Сынып: 3
Күні: 10.03.2015ж Тақырыбы: «Өзен»
Бастауыш сынып мүғалімі: С. Ш. Ергалиева
Мақсат-міндеттер: Білімділік мақсаты: Оқушыларға автор туралы кең түрде түсінік беру.Өлең мазмұнын ашу , негізгі ойын анықтау.Өзендердің тіршілік үшін маңызы жайлы білім беру. Дүниетанымдылық қабілеттернің ойлауын дамыту, сөйлеу дағдыдарын жетілдіру. Табиғатты аялауға, оған қамқоршы бола білуге баулу. Сілтеме: 3 сынып «Әдебиеттік оқу» оқулығы Атамұра,2014ж my.mail.ru/mail/gocha51-13/video/3469/3481.html Оқыту идеясы:
- Өлеңді мәнерлеп оқуға жаттықтыру.
- Өлеңнің мағынасын аша білу.
- Сөздік қорларын арттырып, тіл байлығын жетілдіру.
Оқыту нәтижесі:
- Сыни тұрғыдан ойлауға қалыптасады.
- Мәтінмен жұмыс істеуге үйренеді.
- Өз пікірін дәлелдей алады.
- Өзін-өзі бағалауға машықтанады.
Оқыту технологиясы: СТО, АКТ, Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.
Әдіс-тәсілі: диалогтік оқыту, топтастрыру Сабақтың жоспары: І кезең - ұйымдастыру (2 мин) ІІ кезең - үй тапсырмасын сұрау (10мин) ІІІ кезең - жаңа тақырыпты меңгеру (27 мин) а. Ой қозғау (5 мин) ә. Мағынаны тану (10 мин) б.Сергіту сәті (2 мин) в. Қорытынды(10 мин) ІV кезең - үйге тапсырма беру (1 мин) V кезең - бағалау кезеңі (3 мин)
VІ кезең - Рефлексия (1 мин)
Әдебиеттік оқу 3 «Ә» сынып
Сабақтың тақырыбы:
Ыбырай Алтынсарин «Өзен»
Сабақтың мақсаты:
Өлеңді мәнерлеп оқу дағдыларын қалыптастыру арқылы идеясын ашу.
Сілтемелер:
3 сынып «Әдебиеттік оқу» оқулығы Атамұра 2014 ж, интернет көздері
Күтілетін нәтижелер:
1.Өлеңді мәнерлеп оқуға қалыптасады.
2.Өлеңнің мазмұнын түсінеді.
3.Өзеннің тіршілік иелері үшін маңыздылығын түсінеді.
Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер:
Ассоциация , топтық жұмыс, жеке жұмыс, миға шабуыл, диалогтік әдіс, дидактикалық ойын, кері байланыс
Қолданылатын материалдар:
Қима суреттер, интертақта, слайд, бейнетаспа, географиялық карта, қосымша тапсырма, автор суреті, пікірағашы, қима балықтар
Оқыту технологиясы:
СТО, АКТ, Оүб және оқуды бағалау. Оқыту ж/е оқудағы жаңа тәсілдер.
Сабақтың жоспары:
І кезең - Ұйымдастыру (3 мин)
ІІ кезең - Үй тапсырмасын сұрау (10мин)
ІІІ кезең - Жаңа тақырыпты меңгеру (27мин)
а. Ой қозғау (5 мин)
ә. Мағынаны тану (10 мин)
б. Сергіту сәті (2 мин)
б. Қорытынды(10 мин)
ІV кезең - Үйге тапсырма беру (1 мин)
V кезең - Бағалау кезеңі (3 мин)
VІ кезең - Рефлекция (1 мин)
Кезең
Мұғалім әрекеті
Оқушылар әрекеті мен белсенділігі
І Ұйымдастыру кезеңі
(3 мин) Мұғалім оқушылармен сәлемдеседі.Мұғалім жануарлар, құстар, өсімдіктер суреттеріін береді. (3 топқа) Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі, суреттерді таңдау арқылы үш топқа бірігеді. ІІ Үй тапсырмасын сұрау. (10 мин)
Әр топқа «Масатыдай құлпырар жердің жүзі» тарауы бойынша тапсырмалар береді. 1 - топ: «Көктемгі табиғат» 2 - топ: «Көктемгі тіршілік» 3 - топ: «Көктемгі мерекелер» Оқушылар берілген тақырыптардың мағынасын топтастыру стратегиясы арқылы ашып, түсіндіреді.
ІІІ Жаңа тақырыпты меңгеру
(27 мин) Ой қозғау: Интербелсенді тақтадан табиғат көрінісі туралы видеоролик көрсетіледі. Сұрақтар:
- Бұл көріністен нелерді көрдіңдер?
- Оларды бір сөзбен қалай атауға болады?
- Табиғаттың адам өміріндегі маңызы қандай?
Дидактикалық ойын: «Артығын тап» Оқушылар өзен тақырыбын өз түсініктері бойынша суретін салып қорғайды. «Ыбырай ата» пікірағашынан артық шығарманың атын атайды.
ІV Үй жұмысы
( 1 мин)
1.Өлеңді жаттап, мәнерлеп айтуға жаттығу. 2. Әр оқушы бір өзен туралы мағлұмат жинау. Оқушылар үй жұмысын жазып алады, түсінбеген сұрақтарды сұрайды.
V Бағалау
( 3 мин) Мұғалім сабақ барысында топтарға бір - бірін бағалатты. Топтар бірін - бірі бағалайды.
VІ Рефлексия
( 1 мин) Жалпы сабақ қалай өтілгенін екі түсті балықты өзенге жапсыру арқылы оқушылардың пікірін білемін. Ұнады - жасыл балық Ұнамады - сары балық Оқушылар өзен суретіне балықтарды жапсырады.