- Преподавателю
- Начальные классы
- 4 сынып Кесінділерді нүкте арқылы бөлу
4 сынып Кесінділерді нүкте арқылы бөлу
Раздел | Начальные классы |
Класс | - |
Тип | Рабочие программы |
Автор | Кажымова Б.А. |
Дата | 18.01.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
Күні Пәні Сынып
Тақырыбы: Кесінділерді нүкте арқылы бөлу
Мақсаты:
1) Балаларды " Кесінділерді нүкте арқылы бөлу " жөніндегі геометриялық түсінікпен таныстыру. "Кесіндіге тиісті және тиісті емес нүкте "деген түсінікті бекіту.
2) Үш таңбалы санға көбейту және бөлу дағдыларын нығайту, есептеу дағдыларын жетілдіру.
3)Зейінділікке, шапшаңдыққа, ұқыптылыққа тәрбиелеу.
Әдісі: Баяндау сұрақ, жауап
Түрі: Жаңа сабақ
Көрнекілігі: Математикалық диктант, ойын.Ребус
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру бөлімі
Психалогиялық жаттығу
2) Үй тапсырмасы
Үй тапсырмасын талдау
Қызығушылығын ояту
Геометриялық фигураларды ата
Геометриялық денелерді ата Ережені еске түсіру
Ребус шешу
Жаңа сабақ
Қандай фигуралар көрсетілген? АВ кесіндісіне тиісті нүктелерді ата. АВ тиісті емес нүктелерді ата.
Тиісті нүктелер кесіндіні нешеге бөлді? Жаңа кесінділерді ата.
Практикалық жұмыс: КМ кесіндісін сыз. Оған тиісті О және Н нүктелерін белгіле.Қандай жаңа кесінді пайда болды?
Математикалық диктант:
Дәптеріңе АВ кесіндісін сыз. Оның бойынан 3 нүкте белгіле.Нүктелер АВ кесіндісін неше бөлікке бөліп тұр? Оларды жаз.
Оқулықпен жұмыс
4. Бірінші қатар
S=1 шешуі: S=24*12=288
а=24 м 288*150=43200г=43кг 200г
в=12м ? Жауабы: 288-43кг 200г
Ә)2-Қатар
12км=12000м 120-100=20
12000/2=6000 Жауабы:20мин артық
6000/60=100
6000/50=120
Б)3-Қатар
Өнімділік Жұмыс уақыты Жұмыс
20б 3сағат ?
?жартысы
Шешуі: 20/2=10
(20+10)*3=90 Жауабы: Өнімділік-10 Жұмыс-90б
қызықты есеп.
Оқушы кітаптың 18бетін оқып шықты. Бұл кітаптың 5/1 бөлігі. Кітаптың жалпы неше беті бар?
240 пен 80-нің бөліндісін 3есе арттыр?
Тышқанның жүрегі 2мин 260рет соғады 6мин неше рет соғады?
3 ай жылдың қай бөлігін құрайды?
5) Тапсырманы орындасақ денсаулық туралы мақал шығады. "Денсаулық зор - байлық"1-Қатар 2-Қатар 3-Қатар
25км 84м -17км 97м=7км987м 92км 4м-7км25м=84км 979м 72т52кг-4ц48кг=71ц604кг
3сағ-124мин=56мин 10м-3м 15см=6м85см 20га-5000=195000
12м+3м200мм=15м200мм 165күн+2жыл32күн=927күн 4м3см+8м50см=12м53см
7) Кім жылдам? Ойын. Ауызша
S=3*3=9см S1- 4*2=8см
S=4*4=16см/2=8см S2-2*2=4см
9см+8см=17см S3-3*2=6см
S4-5*2=10см
S=8+4+6+10=28см
Сергіту сәті:
Үш суретті бір-бірінің үстіне қойса, ақ түсті неше тор көз қалады?
2)Тез есепте ойыны.
Тапсырманы тез орындасақ Елбасының Қазақстан2050жолдауымен танысамыз.
1-Қатар 4021*324 271152/112
2-Қатар 2568*325 615375/547
3-Қатар 37021*213 141716/142
Елбасы Назарбаевтың Қазақстан 2050 жолдауында салауатты өмір салты бағытында жас жеткіншекті XXIғасыр азаматтарын, нашақорлық, темекі мен ішімдіктен сақтау.
Спортпен шұғылдануға, дені сау, тәні таза, ақыл-есі дұрыс азамат пен азаматшалар болып өсу үшін спортпен шұғылдануы керектігі айтылған.
Бекіту:
Өзіндік жұмыс :
3) А)Ұзындығы 6см АВ кесіндісін сыз. Оның бойынан С,Е және Д нүктелерін белгіле. Неше жаңа кесінді пайда болды? Олардың атауларын жазып, ұзындықтарын өлше.
Ә) АВ кесіндісін сыз. Оның бойынан С және Д нүктелерін белгіле. Неше жаңа кесінді пайда болды? Олардың атауларын жазып, ұзындықтарын өлше.
Қорытынды: Бүгін сабақта не істедік? Кесінділерді нүкте арқылы бөліп не шығаруға болады?
Үйге тапсырма: №6,№2 ,5Қалғаны
Бағалау: 3 4 5
А. Тайманов атындағы № 34 мектеп - гимназиясы
Ашық сабақ
Тақырыбы: «Кесінділерді нүкте арқылы бөлітерге бөлу 4кл»
Орындаған: Кажимова Б.А.
Орал - 2013 жыл.