Математика пәнінен сабақ жоспары

Раздел Начальные классы
Класс 2 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Математика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспарыМатематика пәнінен сабақ жоспарыСабақтың тақырыбы: Пысықтау

Сабақтың мақсаты: 1. Оқушылардың көбейту, бөлу жағдайлары, амалдардың

орын тәртібін меңгергендіктерін тексеру. Түрлендіру

ережесін пайдалана отырып тапсырмалар орындау.

2. Фигураның ауданын табу, кесінділерді салыстыру арқылы

оқушылардың білімдерін бекіту.

3. Сауаттылыққа, логикалық ойлауға, түрлендіру ережелерін

жетік меңгеруге соңғы нәтижеге жетуге баулу.

Пайдаланатын көрнекіліктер: Магазин ойынына сызбалар, кесінділер,

овалдан қиылған фигуралар, үлестірмелі

карточкалар, топтық тапсырмалар, шар, жүрекше,

білім символикасы.

Сабақтың түрі: Қайталау, пысықтау сабағы

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру

Біздің алдымызда тұрған овал фигураларға бөлінген. Әр тапсырманы орындаған сайын овалдың бір бөлігін кескінге орналастыра отырып, сабақтың соңына дейін білім символикасын құрастырып шығамыз.

  1. «Дүкенде» ойыны

Әр қатардан бір бала шығады.

100-25+35=40 100 - (36+40)=24 (100 - 50)+25=25

100 теңгеден қанша тиын қайтарамын, және оны қандай монеталармен қайтарамын, мүмкін болатын жағдайларды айтып шық.

Оқушылардан қайтаратын ақшаны әр түрлі нұсқада айтқызу.

  1. № 2 есепті үш қатарға ауызша шығарту.

(3+5)*5=40 4*5+(3+6)=29 9*6 - 4:2=52

3+5*5=18 4* (5+3)+6=46 9* (6 - 4): 2=9

Т- жұптық жұмыс. Дөңгеленген сандар мен амалдарды түрлендіру.

4:2

3+6

3+5( )*5=40 4*5 + ( ) = 29 9*6 - ( )=52

6 -4

5+3

5*5

3+ ( )=28 4* ( )+6=46 9* ( ):2 = 9


  1. Топтық жұмыс

Қызыл кесіндіден екі Көк кесіндінің ұзындығының Жасыл кесіндіден 3 см

есе ұзынын тап. (жасыл) Жартысы қай кесінді? (сары) Қысқа кесіндіні тап

(сары)

Т- Тағы қандай салыстырулар жасауға болады?

4. № 6 есеп.

а) 8 данадан 5 қорап Қаншасы артық? 8*5 - 6 *5=10

6 данадан 5 қорап Жауабы: 10 түйме артық

Осы есепті тағы қалай күрделендіруге болады?

5.

ә) Торт -8 8*3 + 8 = 32

? Жауабы: 32 бәліш пен торт

Бәліш-? 3 есе артық

6.

б) Барлығы - 40 кг 40 - 2 * 6=28

2кг - 6 торт 40 - 28 = 12

Қалды - ?кг ұн ? кем Жауабы: 12 кг артық

7. Теңдеу шешу.

(150-x):3=8 (94-x):2=7 (100-x):4=5

5

2

150

T

8. Бекіту Топтық жұмыс

Өлшем бірліктерін өздерің таңдап алып, оларды қалай түрлендіру мүмкіндіктерін көрсет.

9. Амалдардың орындалу тәртібі

60 - 8 * 4+200

8 *5 - 28+430

100 - 36:6+231

48 + 48 :6 - 32

Бағалау

Үй тапсырмасы №5, №7 жаттығу, 140 бет.

© 2010-2022