С. Көбеев Атасы мен немересі

Раздел Начальные классы
Класс 2 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

С.Көбеев Атасы мен немересіС.Көбеев Атасы мен немересіС.Көбеев Атасы мен немересіС.Көбеев Атасы мен немересіСабақтың тақырыбы: С.Көбеев «Атасы мен немересі»

Сабақтың мақсаты: мәтіннің мазмұнын түсіну, мазмұны бойынша көңілге түйгенін анықтау.

Күтілетін нәтиже: 1.Атасы мен немересінің сөздеріне түсінік алады, өз ойларын айтуға машықтанады.
2.Ата мен немеренің ерекшеліктерін анықтап, өмірдегі іс-әрекеттерде қолдануына мысалдар келтіреді, ата-ананы құрметтеуге, кішіпейілділікке, ізеттілікке тәрбиеленеді.
3.Өздері жасаған жұмыстарына қорытынды жасайды, тіл байлығы, сөйлеу мәдениеті дамиды.

Не арқылы бағаланады?
1.«Еркін жазу» әдісі бойынша мәтінге пікір жазуы. 2.Венн диограммасы бойынша салыстыруы. 3.5 жолды тұжырымдамасы. 4.Сұрақтар жауабы.
Көрнекілігі: С.Көбеев портреті, кестелер,
Сабақтың типі: жаңа сабақ
Сабақтың түрі: оқу мен жазу арқылы сын тұрғысынан ойлауд дамыту.
Сабақтың әдістері: еркін жазу, Венн диограммасы, 5 жолды тұжырымдама.

Сабақтың барысы:

1.Ұйымдастыру бөлімі. - психологиялық дайындық.

2.Ой қозғау.

Өлеңді оқу, өз ойын айту.

« Ата ақылы».

Кім үлкенді тыңдаса,

Кім үлкенді сыйласа.

Үлкен болған кезінде,

Сыйлы болмақ өзіде.

С.Мәуленов. Нақыл сөзді қалай тусінесің?

Атаңа не қылсаң, алдыңа сол келер. Сөздің мағынасын қалай түсінесің?

Бүгін сабақта С.Көбеевтің «Атасы мен немересі» атты мәтінін оқимыз.

3.а)Автормен таныстыру.

(1878-1956)

Спандияр Көбеев Қостанай облысында туған.

Жазушы, Ұстаз. «Үлгілі бала» атты кітабы бар.

Ә)Оқулықпен жұмыс.

Мәтінді тізбектеп оқыту.

4.Еркін жазу стратегиясы.

Пікір жазу, сұрақтар бойынша.

1.Әке мен бала сөзінде не айтылған? 2.Негізгі ой не еді?

3.Әке мен баладан нені білуге болады? 4.Немересі неге атасына жаны ашыды?

5.Әкесі мен шешесі неге баласынан ұялды?

6.Атасына қалай көңіл бөлетін болды?

6.Венн диограммасы.

Атасы немересі

6.5 жолды тұжырымдама стратегиясын құру. Үлгі ілінеді:

1сөз КІМ? НЕ?

2сөз ҚАНДАЙ?

3сөз НЕ ІСТЕДІ?

4сөзден тұратын сөйлем.

Тақырыптың синонимі.

Өз беттерінші жазады.

«Ата» «Бала»

Жазған тұжырымдамаларын ортаға оқиды.

7.Қорыту.

-Бүгін нені өттік?

-НЕні білдік?

-«Ата ақылы» өлеңі бойынша не айтпақшы ойы бар?

-Көңіліңе не түйдің?

8.Бағалау.

-Жауап жазған парақтарын жинау бойынша.

-Ауызша жауап бергені бойынша.

9.Үйге тапсырма:

Оқу, мазмұнын айту.

Тұжырымдаманы аяқтау.


© 2010-2022