Конспект уроку з літературного читання. Казки українських письменників. Юрій Ярмиш «Як Реп’яшок світ побачив»

Раздел Начальные классы
Класс 3 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:
За підручником В.Науменко «Перлинка» (книга з літературного читання). Додаток до підручника «Літературне читання» для 3 класу, Київ, «Генеза», 2015


















Урок позакласного читання.

Казки українських письменників.

Юрій Ярмиш «Як Реп'яшок світ побачив»



Харків, 2016


Урок позакласного читання. Казки українських письменників. Юрій Ярмиш «Як Реп'яшок світ побачив» Мета: формування в учнів навичок правильного, свідомого, виразного читання; ознайомити учнів із життям та творчістю українського письменника Ю.Ярмиша; навчати аналізувати прочитаний твір, читати за особами; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати зв'язне мовлення; виховувати любов до читання. Обладнання: презентація, аудіозапис казки

Хід уроку І. Організаційний момент ІІ. Перевірка домашнього завдання - Казку якого письменника читали на минулому уроці? (Джанні Родарі) (слайд 2) - Що ви пам'ятаєте про життя та творчість італійського письменника? - Яку назву має найвідоміший твір Дж.Родарі? («Цибулино» / «Чиполлино») - Хто подарував хлопчикові паличку? - Що уявляв собі хлопчик, граючись з чудовим подарунком? ІІІ. Мовленнєва розминка 3.1. Робота над скоромовкою Розкажу вам про покупки, про покупки, про покупки, про покупочки мої. (слайд 3) 3.2. Мовленнєва зарядка (відтворювання звуків). Гра «В полі» - Зараз ми з вами прогуляємось полем. Я кажу , що бачимо, а ви відтворюєте звуки. - З квітки на квітку перелітав джміль….(слайд 4) - До джемля підлетів комарик….(слайд 5) - Ось, пухнаста кулька кульбаби….(задмухаємо) (слайд 6) .- А тепер почули тишу. IV. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку - Відгадайте загадку.

Він беззубий, а кусає,
він безрукий, а хапає,
ще й причепиться міцненько
до штанців і до сукенки. (Реп'ях) (слайд 7)

  • Сьогодні ми прочитаємо казку «Як Реп'яшок світ побачив» Юрія Ярмиша

V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу 5.1. Біографічні відомості про Ю.Ярмиша(слайд 8)
Юрій Феодосійович Ярмиш народився 25 травня 1935 року в Дніпродзержинську (тоді - Кам'янську) в родині вчителів. У 1953 році вступив на факультет журналістики Київського державного університету імені Т. Г. Шевченка. (слайд 9) Після закінчення університету почав працювати у Кримському державному видавництві у Сімферополі. З 1963 року головний редактор журналу «Піонерія» (слайд 10). У цьому ж році Юрій Ярмиш вступив до Спілки письменників України Пізніше був головним редактором журналу «Радуга». Конспект уроку з літературного читання. Казки українських письменників. Юрій Ярмиш «Як Реп’яшок світ побачив» . (слайд 11) Автор понад 60 книжок казок, притч, (слайд 11) байок, серед яких: «Золотий кораблик», «Два майстри», «Чарівними стежками», «Великий мисливець», «Їжачок і Соловейко», «Солодкий Марципан» та інші. Юрієві Ярмишу доводилось багато подорожувати. Він побував в Англії, Канаді, США, на Балканах, кілька разів відвідав Індію, враження про яку описав у творі «По дорогах Індії». Друзі жартома називають його «українським Андерсеном». І це не випадково. Ім'я українського казкаря Ю. Ярмиша посіло одне з чільних місць серед письменників, які пишуть для дітей і про дітей. Помер український письменник 23 жовтня 2013 року.(78 років)
5.2. Робота з підручником 1) Ознайомлення з біографією поданою в підручнику. (слайд 12) 2) Виразне читання вчителем (слухання аудіозапису) (слайд 13) - Завдяки кому зміг подорожувати Реп'яшок? 3) Словникова робота * Тлумачення слів(слайд 14) Дати щигля - вдарити ( дать щелчек /русс./) Задзеленчати - задзвенів Лишенько - лихо Лава - лавка ( скамейка /русс./) *Читання на одному подиху(слайд 15) Реп'яшок підтягнув хлоп'ята задзеленчав тролейбус лишенько залишалося бур'ян 4) Читання казки учнями *Фізхвилинка(слайд 16) Забавлялись зайченята, (встають, руки піднімають вгору) Виглядаючи маму і тата. (руки на поясі, повертаються праворуч-ліворуч) Ось так лапку до лапки. (плескають в долоні) Ось так шапку до шапки. (руки піднімають до голови) Ось так - вусом потрусили.(хитають головою) Так - так - так! (стрибають на місці). 5) Читання казки за особами(слайд 17) - Де подорожував Реп'яшок разом із Рудим Псом? - Що він побачив, подорожуючи зі школяриком? - Над ким сміялись діти на уроці? Чому? - На кого образився Реп'яшок? - Де побував Реп'яшок з татком? - Де опинився головний герой в кінці казки? 6) Робота з ілюстраціями(слайд 18-19) - Знайдіть уривок в тексті, що відповідає даним малюнкам VІ. Підсумок уроку(слайд 20)
  • З творчістю якого автора сьогодні ознайомились?
  • Що запам'ятали з біографії Ю.Ярмиша?
  • Доведіть, що прочитаний твір є казкою.
  • Якими рисами автор наділив Реп'яшка?
VІІ. Домашнє завдання(слайд 21) с. 36-38, виразно читати. Скласти план до казки
































Використана література та інтернет-ресурси 1.Конспекти уроків Літературне читання ІІ семестр, серія Мій Конспект,Харків, ВГ «Основа» 2. telekritika.ua/profesija/2013-10-23/86933 3. myvchytel.dp.ua/index.php/uchytelska/54-fizkultkhvylynky-dobirka

© 2010-2022