5 санын қосу және азайту

Раздел Начальные классы
Класс -
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:
Сабақтың тақырыбы: 5 санын қосу және азайту. Сабақтың мақсаты: 1.10 көлеміндегі санға 5-ті қосу және саннан 5-ті азайту тәсілдерімен таныстыру.2. Есептеу машығын , ойын арқылы оқушылардың ойлау , танымдық қабілеттерін арттыру .3 Ұқыптылыққа, шапшаңдыққа баулу Сабақтың көрнекілігі: сандар қатары , интерактивті тақта, геометриялық фигуралар Оқыту әдісі: түсіндіру,ойын, есептеу, жазу, сызу, дәлелдеу, қортындылау Сабақтың түрі:ойын арқылы жаңа сабақ. Сабақтың барысы. І. Ұйымдастыру.1 Оқушылардың зейінін сабаққа аудару. ІІ Өткенді қайталау Есіңде ме ? 1 Артық ,кем,қымбат, арзан 2 Сандар қатарын еске түсіру ІІІ. Жаңа сабақ: Көршісін тап? 1. 4 санынан кейін қандай сан келеді? 2.Дәптермен жұмыс ( 5 цифры) 3 Кім тез? Оқулықпен, тақтамен, дәптермен жұмыс. 1 Болжау № 1 Қосу мен азайту кестесін құру 2 Жоқ санды тап № 2 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 5+5=10 10-5=5 Дәптермен жұмыс. «Ойлан» № 5 Талдау. Шарты. Белгілі. Белгісіз Сұрағы. Шешуі. Жауабы. Суретін салды-9 Бояды- 5 Бояуы керек-? ІҮ Жаңа білімді бекіту: «Сен білесің бе ?» .№ 3 Төрт сан аттай отырып, алдымен сандарды өсу ретімен, содан соң кему ретімен ата. 1 6 11 11 6 1 Кім зерек ?№ 4 1. Жұмыс жасау қадамдарын еске түсіру 2.Оқулықтағы нұсқауға сәйкес шешуін табу
Ж-7 см 7см - 5см = 2cм К-5 см 5см > 2 cм Қ-5 см 7см - 5см > 5cм Теңдік Теңсіздік Тура Тура емес «Кім жылдам?» Берілген мысалдардан жауабы 7,5.9 болатын мысалдарды өз себетіне салу. 4+3-2 7-4+6 2+4+3 8+2-1 10-4+1 9-8+6 7+3-5 Кім тапқыр ? 1. Мен бір сан ойладым. Оған 4-ті қосқанда қосындының мәні 9 болады.Мен қандай сан ойладым? 2.Мен ойлаған саннан 5-ті азайтсақ, айырманың мәні 5 болады.Мен ойлаған сан қандай ? Қосымша Шығармашылық тапсырма: А- мұғалім Т- ұшқыш Д- дәрігер. ІҮ Қорытындылау. Ү Мадақтау


© 2010-2022