- Преподавателю
- Музыка
- Пасторальні настрої. Симфоджаз
Пасторальні настрої. Симфоджаз
Раздел | Музыка |
Класс | - |
Тип | Конспекты |
Автор | Дробязко О.Д. |
Дата | 07.02.2013 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
Жанрові різновиди. Симфоджаз.
Урок у 8 класі.
Тема уроку. Жанрові різновиди. Симфоджаз.
Зміст уроку. 1. Жанри та форми музики.
2. О. Білаш «Два кольори»
3. Дж. Гершвін «Рапсодія в блюзових тонах»
«Рапсодія в стилі блюз» (фрагмент)
Мета уроку. 1.Дати учням поняття про жанрові різновиди та використанння
їх у творчості композиторів.
2. Розвивати музично-ритмічний слух, співацькі навики.
3. Виховувати любов до української масової пісні, до рідного
краю, до матері.
Тип уроку. Комбінований.
Форма уроку. Робота в групах.
Обладнання. Ноутбук, флешка з аудіозаписами, фортепіано, портрети Дж.
Гершвіна, Л. Армстронга, Д. Еллінгтона, картки з музичними
Інструментами (кларнет, труба, саксофон, ударні....
Хід уроку
-
Організація класу до уроку.
-
Привітання учнів.
-
Оголошення теми та змісту уроку.
-
Актуалізація опорних знань.
Бесіда.
Вчитель. Ви вже знаєте, що всі музичні твори мають свою структурну побудову і належать до певної групи, яка класифікується за жанром.
-
Що таке жанр?
(Відповіді учнів)
-
Які жанри ви знаєте?
(Відповіді учнів)
Крім жанрових різновидів, кожен твір має свою структурну побудову тобто план, за яким стовюється музичний твір. Які музичні форми ви вивчали?
(Відповіді учнів)
-
Послухайте «Рондо» Моцарта і ми визначте його структурну побудову.
(Звучить уривок)
Рондо - музична форма, у якій кожний розділ повторюється кілька разів, чергуючи з епізодами різного змісту. Тобто, у цьому творі Моцарта музична форма - рондо.
-
А яка музична форма у пісні «Ой, ходила дівчина бережком».
(Вчитель виконує перший куплет)
(Відповіді учнів)
-
Робота над піснею О. Білаша «Два кольори».
-
Розспівування в тональності до мінор.
-
Опрацювання пісні (робота над мелодією, темпом, динамікою).
-
Виконання пісні по групам.
-
Музична література. Слухання музики.
-
Бесіда.
-
Зараз ми з вами перевіримо домашнє завдання за темою «Джаз» (по групам). Запитання до 1 групи: що таке джаз? Де він виник? І коли? Внаслідок взаємодії яких двох культур? Які особливості характерні джазу? (Відповіді учнів 1 групи).
-
Запитання до другої групи. Які стилі джазу ви знаєте? Охарактеризуйте їх. (Діти дають характеристику стилям. Звучать фрагменти джазових стилів: диксиленд, модерн-джаз…).
-
Запитання до 3 групи. Перелічте джазові оркестри та виконавців джазу. (Відповіді учнів 3 групи. Учні знаходять на дошці портрети цих виконавців).
-
А сьогодні ми познайомимось з творами американського композитора початку 20 століття Джорджа Гершвіна, який працював в стилі джазу. Найяскривішим музичним твором, який відкрив нові можливості використання джазу у симфонічній музиці, можна вважати рапсодію в блюзових тонах, яку він написав під враженням відвідування художньої виставки, на якій картини були витримані переважно у блакитних тонах (роботи Дж. Уістлера «Ноктюрн у блакитному і золотому»). Рапсодія складається з чотирьох основних тем.Кожна тема розвивається варіаційним способом. Послухайте уважно і дайте характеристику кожній темі ( Інтерактивна вправа «Чую - Бачу - Відчуваю». Характеристика учнями тем).
-
Це ви почули приклад симфоджазу. Симфоджас - стильовий різновид джазу в поєднанні з симфонічною музикою. До симфоджазу належать також його рапсодія в стилі блюз.(Слухання фрагменту). Враження через інтерактивна вправа «Чую - Бачу - Відчуваю».
-
Підсумок уроку.
Кожна група складе кластер з ключовими словами, які ми використовували на уроці:
1 група - жанри
2 група - форми
3 група - симфоджаз
Оцінки за урок