- Преподавателю
- Музыка
- Интегрированный урок украинский язык и музыка в 3 классе
Интегрированный урок украинский язык и музыка в 3 классе
Раздел | Музыка |
Класс | 3 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Шатура Е.А. |
Дата | 06.02.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Інтегрований урок
Українська мова і музика
Для учнів 3 класу ( українською мовою навчання)
ГБОУ « Іванівська гімназія»
Тема уроку: Вправи та визначення роду іменників.
Перша струна. Робота над « Піснею горобчика»
Знайомство з п'єсою П.І. Чайковського « Баба - яга»
Мета уроку:
-
Удосконалювати знання і вміння учнів щодо визначення роду іменників, української літературної мови в процесі ознайомлення знань про українські народні інструменти, роботи над піснею;
-
Розвивати зв'язне і послідовне мовлення на основі власного ставлення до змісту прослуханого твору, співпрацювати в парі, групі;
-
Виховувати турботливе ставлення до птахів.
Обладнання:
-
Таблиці « Іменник», « Рід іменників»;
-
Картини із зображенням інструментів, зимуючих птах;
-
Музичний інструмент - скрипка;
-
Записи п'єси П.І. Чайковського « Баба - Яга».
Хід уроку.
I Організ. момент.
Вчит. мови - Урок сьогодні незвичайний
Навчить багато нас чому,
Хай буде він для нас навчальний
В кінці подякуєм йому.
Вчит. Муз. - Наш незвичайний урок - це інтегрований урок: Музика і українська мова.
II Повідомлення теми, і задач уроку.
Вчит. мови - Тема нашого уроку « Вправи на визначення роду іменників»
Вчит. муз. -
-
Перша струна;
-
Робота над « Піснею горобчика»;
-
Знайомство з п'єсою П. І. Чайковського « Баба - Яга».
Вчит. мови - Перед нами стоять слідуючи задачі:
-
Вправлятися в визначенні роду іменників;
-
Писати чисто, красиво і правильно.
Вчит. муз.
-
Ознайомитись з новим інструментом скрипка;
-
Попрацювати над ритмічним малюнком « Пісеньки горобчика»
-
Прослухати п'єсу П. І. Чайковського, висловлювати свою думку за допомогою музичних засобів виразності.
Вчит. мови - І скласти невеличкі казки за прослуханою п'єсою.
III. Робота над темою.
Вчит. мови - Розкрийте зошити з української мови, запишіть число, класна робота.
Повторення вивченого про іменник:
-
Яку частину мови ми з вами вивчаємо?
-
Що таке іменник?
-
Якого роду бувають іменники?
-
Які іменники належать до чоловічого роду?
-
Жіночого роду?
-
Середнього роду?
-
Поділить сторінку на три колонки ( чоловічий рід, жіночий, середній).
( Робота в зошитах)
Вчит. муз. - Робота з поспівками:
-
Поспівка № 1 - На склад: Мі, ме, ма, мо, му;
-
Поспівка № 2 - « Ось іду я верх, ось іду я вниз»;
-
Поспівка № 3 - « Музичний звукоряд» (Staccato);
Вчит. мови: Робота в парах.
-На парті лежать ноти - картки. Перегорніть їх. На ній записана назва ноти. За дві хвилини треба дібрати слова - іменники, в яких є ця нота, визначити рід іменників і записати в потрібну колонку. Перевірка роботи.
Ознайомлення з інструментом - скрипкою.
Вчит. муз. - А в мене діти, для вас загадка про музичний інструмент:
Як смичок струни торкнеться,
Вона піснею озветься.
Дуже ніжну душу має,
Що сміється і ридає. ( Скрипка)
Вчит муз. - Дійсно, це скрипка.
Скрипка ( Від старослов'янської мови скрипати - означає скрипіти) - струнний смичковий інструмент. Пращуром скрипки є український інструмент - віола. Народилась віола - майбутня скрипка у слов'янських країнах. Про неї тоді ще не знали у Італії, коли вона вже звучала у польських та слов'янських селах на весіллях та святах. Грали на віолі - скрипки і бродячі музиканти. Великий шлях пройшла скрипка. Перший хто зацікавився звучанням віоли це був - італійський композитор - Клаудій Монте Верді. З цієї миті зазвучали у оркестрі віоли та скрипки. Скрипку потрібно було удосконалити. Класичний вид скрипки стали виробляти в XV - XVI віках одночасно у різних країнах ( Польщі, Італії, Франції_. На півночі Італії виникли цілі школи скрипкових майстрів. Де працювали Андре та Ніколо Аматі, А. Страдиварі. Саме цими майстрами була розроблена конструкція скрипки, яка у наш час є найкращою. Спочатку скрипка звучала у складі оркестрів, а після XVIIIст. Скрипка інтенсивно розвивається як сольний інструмент. Людей, які грають на скрипці, називають скрипалем, а коли грають у оркестрі - скрипалями. Скрипка відноситься до струнно - смичкової групи. Сьогодні Левченко Марина - учениця вашого класу продемонструє вам, як звучить скрипка.
( гра на муз. Інструменті).
-
Діти, подивіться на картинки, хто з вас знає ці музичні інструменти?
( Бандура, контрабас, цимбали, сопілка, барабан, арфа).З історією цих музичних інструментів ми будемо знайомитись на слідуючих уроках.
Вчит. мови: - Визначити рід іменників, які означають назви музичних інструментів і записати у відповідну колонку.
Вчит. муз. - Фізкультхвилинка. « Веселий музикант» муз. Т. Попатенко.
Вчит. мови: Крім цих музичних інструментів існує багато інших. Які ще бувають інструменти, ми дізнаємось з вами із вправи № 53 с. 25
-
Читання вірша ( вправа № 53);
-
Бесіда:
-
Про які музичні інструменти йдеться у вірші?
-
Прочитайте виділені слова. Самостійно визначте рід цих іменників, запишіть у потрібну колонку.( Перевірка роботи).
Робота над : «Пісенькою про горобчика»
Вчит муз:
-
Яка зараз пора року?
-
Як живеться птахам взимку?
-
Яких зимуючих птахів ви знаєте?
-
Як ми можемо їм допомагати?
-
Послухайте музичну загадку і скажіть про якого птаха в ній співається? ( Про горобчика).
Робота над піснею:
-
1 куплет - дикція;
-
ритмічний малюнок приспіву;
-
дихання по фразах;
Вчит. мови: - Визначення роду назви птахів. ( Дятлик, сорока, ворона, горобець).
Вчит. муз:
Слухання музики П. І. Чайковського « Баба - Яга».
-
Діти, ви любите читати казки? Серед них мабуть є улюблені?
-
Назвіть їх!
-
В мене теж є улюблені: « Попелюшка», « Казка про гномів», « Морозко», « Казка про Бабу - Ягу».
-
П. І. Чайковський - відомий російський композитор теж любив казки. Він складав свої музичні казки, де розповідав про казкових персонажів. Смаки наші про казки співпадають. Це Попелюшка, Гноми, баба - Яга, Білосніжка.( Показати малюнки с персонажами).
-
Зараз ви уважно прослухаєте музику і дасте відповідь на запитання:
-
Про кого з цих персонажів нам розповів композитор?
( Слухання муз твору « Баба - Яга»).
-
Як ви здогадались, що вам підказало?
-
Яка музика за характером? ( стрімка, запальна, швидка, голосна, шумна, енергійна).
-
Що може робити Баба - Яга під цю музику? ( стрибати, кружляти, свистіти, чаклувати, в ступі розїзжати).
-
Молодці, я бачу ви вмієте слухати музику і розуміти її.
Розвиток зв'язного мовлення учнів. ( Робота в групах)
Вчит.мови: - Скласти казку про Бабу - Ягу.
IV Завдання додому:
-
Укр. Мова: с. 26, вправа № 54.
V - Підсумки.
Вчит. муз.
-
Вам сподобався наш урок?
-
Що сподобалось?
-
Подякуємо наш урок і скажемо йому « Спасибі».
Вчит мови: - Виставлення оцінок.