Весняні мотиви в музиці

Раздел Музыка
Класс 2 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Урок №25

Тема: « Весняні мотиви в музиці»

Урок-концерт

Мета:продовжити знайомити учнів з творами українських композиторів про весну. На прикладі кантати Лесі Дичко « Чотири пори року» ознайомити учнів з жанром кантати,пояснити її особливості. Розвивати вокально-хорові і слухацькі навички другокласників,творчу уяву,поширювати їх музичний кругозір і слухацький досвід. Вчити розуміти особливості музики

різних народів. Виховувати мислячу й чуйну особистість,любов до музики.

Тип уроку: урок-поглиблення теми. Урок-концерт.

Обладнання: фортепіано,портрети композиторів,плакати,ноутбук.

Музичний матеріал:Л. Дичко хор « Весна» із кантати « Чотири пори року»,веснянка « Вийди,вийди,Іванку»,українська народна пісня « Гарний танець гопачок»,

Пісні із дитячої опери « Коза-дереза» М. Лисенка: « Пісня кози», « Пісня вовка», « Пісня лисички»,« Пісня Лисички та зайчика».

Хід уроку

1. Організаційний момент.

а) Вхід в клас під звучання хору Лесі Дичко « Весна»

б) музичне вітання

2. Поспівка « Ой, весно,весно»- розучування. Звернути увагу на мелодію. Такі широкі розмашисті ходи характерні для пісень закличок. Пригадати, що піснями закличками люди звали весну,тобто закликали її. Пояснити,що таке половинна нота,а що таке четвертні ноти. Показати схему.

3. Мотивація навчальної діяльності.

а) прослухати народні веснянки « Вийди,вийди,Іванку.» та «Благослови,мати».

Б)Розповісти про ритуал закликання весни.

4. Викладання нового навчального матеріалу.

а) розповісти учням про творчість Лесі Дичко.Це відомий український композитор, автор чудових пісень і музичних творів для дорослих і дітей. Сьогодні ми познайомимося з кантатою Лесі Дичко

« Чотири пори року». Показати портрет Л. Дичко на дошці і картину пори року. Розповісти про жанр кантати. Це музичний твір для хору і солістів-співаків, який складається з декілька частин.

Кантата «Чотири пори року» Л.Дичко складається з 4 частин: «Літо,осінь,зима,весна».

Давайте зараз прослухаємо кантату.

Б) слухання хору « Весна». Задача-уважно прислухатись до хору.

В) аналіз твору.

Нагадати,що хор-це великий колектив співаків.,а спів без музичного супроводу називається а капелла. В основі музики-фольклорний матеріал,давні тексти веснянок.


  • Чи впізнаєте ви знайомі слова або мелодії? Правильно: в основі хору кілька музичних тем,-пов'язаних зі словами народних веснянок. Перша тема--«Вийди,вийди,Іванку»,а друга - « Благослови, мати». Перша тема-жвавий,веселий хоровод,а друга-стримана,урочиста. Слова ви впізнали.а мелодії звучать зовсім інші.

Отже, з піснями-веснянками ми здійснили цікаву подорож до країни Кантати і познайомилися з особливостями цього хорового жанру.

5. Фізкультхвилинка. Танець -гра « Велика стірка»

6. Розучування пісні « Пісня Вовка» з опери « Коза-дереза» Миколи Лисенко.

7. Виконання пісень з опери М. Лисенка у дошки. Інсценювання.

8. Підсумок уроку.Питання до класу.

- що таке кантата?

- що таке хор?

-що таке веснянка?

9. Музичне прощання.

© 2010-2022