Жалпақ, жұмыр, буылтық құрттар бөлімін қорытындылау

Сабақтың тақырыбы: Жалпақ, жұмыр, буылтық құрттар бөлімін қорытындылау Сабақтың мақсаты: оқушыларға құрттар типі туралы  толық мағлұмат беру және оның түрлері туралы білімдерін бақылай  отырып, паразит құрттардың   адам өмірі үшін  қауіптілігі  туралы білімдерін жетілдіру арқылы сабақты өмір мысалдарымен байланыстыра өткізу. Сілтеме: Биология: Жалпы білім беретін мектептің 7-сыныбына аргалған оқулық, Қ.Қайым, Р.Сәтімбеков, Ә.Әметов, Ж.Қожантаев-Алматы:  Атамұра,2010.-336 бет. Көрнекіліктер: марк... Сабақ кезеңдері Мазмұны Уақыты Қажетті құрал-жабдықтар Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
Раздел Музыка
Класс -
Тип Рабочие программы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Бекітемін: ОІЖО Г.Бахтыгереева

Күні: 03.11.2014ж

Сыныбы: 7

Сабақтың тақырыбы: Жалпақ, жұмыр, буылтық құрттар бөлімін қорытындылау

Сабақтың мақсаты: оқушыларға құрттар типі туралы толық мағлұмат беру және оның түрлері туралы білімдерін бақылай отырып, паразит құрттардың адам өмірі үшін қауіптілігі туралы білімдерін жетілдіру арқылы сабақты өмір мысалдарымен байланыстыра өткізу.

Сілтеме: Биология: Жалпы білім беретін мектептің 7-сыныбына аргалған оқулық, Қ.Қайым, Р.Сәтімбеков, Ә.Әметов, Ж.Қожантаев-Алматы: Атамұра,2010.-336 бет.

Көрнекіліктер: маркер, стикер, А4, А3 қағазы, постер, желім, қайшы, фломастер, түрлі-түсті қағаздар, өшіргіш, скоч, стикер, степлер.

Оқу нәтижесі: құнды пікір айтуға бағыттау,өзін-өзі бағалау,ой өрісін тілін дамыту.

Түйінді идеялар: оқытудағы жаңа әдіс- тәсілдерді қолдану арқылы, оқушыларды ынтымақтастықта жұмыс істеуге үйрету. Дарынды балалардың қабілеттерін ары қарай дамыту. Үлгерімі төмен оқушыларды сабаққа тарту.

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңдері

Мазмұны

Уақыты

Қажетті

құрал-жабдықтар

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

I.Ұйымдастыру бөлімі

«Марапат» жағымды психологиялық ахуал қалыптастыратын ой сергіту. Гүлді алып бір-бірімізге марапат айту арқылы сыйлау.

3 минут


Гүл

Топ ережесі.

Сыныпта жағымды атмосфера орнату.

Бір-біріне қарап жылы тілектер айтады

Топ құру. Стикердегі суреттер арқылы топқа бөлінеді.

Стикер, суреттер

Оқушылардың танымдық белсенділігін артттыру,топқа бөлу.

Өз топтарына орналасады.

II.Негізгі бөлімі

«Кім шапшаң»

Тест тапсырмасы Жеке жұмыс

10 минут

Дәптер,қаламсап.

Ұйымдастырушы, бағыттаушы

Тақырыпты толығымен мазмұнындап беру.

Әр оқушы өз жұмысын орындап болғаннан кейін,қасындағы жұбын тексереді,бағалайды,

бағасын айтады


Семантикалық картаны толтыру

Жұптық жұмыс

3 минут

Кесте сызылған парақ

Тақырыпқа байланысты сұрақтар қояды

Сұрақтарға жауап береді.


«Конверт сұрақ» ойыны

Жеке жұмыс

3 минут

Сұрақтар жазылған парақ, конверт, стикер

Сұрақтар салынған конвертті таратады

Конверттегі сұрақтардың жауабын стикерге жазып тапсырады

Сергіту сәті

«Мен қазақпын» би ырғағын қайталау

1 минут

Музыка, колонка

Оқушылардың сергуіне жағдай жасайды

Би ырғағын қайталап, билейді.

ІІІ. « Автобус аялдамасы»

Топ құру. Кәмпиттердің түсіне байланысты құру.

Паразит құрттардан сақтану гигиенасы

10 минут

Кәмпиттер.А4, А3, түрлі- түсті қағаздар, стикер,желім,

Фломастер, степлер, скоч

Ұйымдастырушы

Топтар бойынша бөліну.Постер жасау, өз ойларын ортаға салу, пікір талас, ортақ бір пікірге келу.

ІV. Галлерея аралау

Барлық топтар қорғаған постерлерін

бағалайды

3 минут

стикер

Әділ бағалауды ұсынады

Әр оқушы өзіне ұнаған топқа дауыс береді, келіпейтін жерінде келіспеушілік білдіріп стикерге өз пікірін жазады

V.

Әр топ бір-біріне сұрақтар қояды.

3 минут

ұйымдастырушы

Бір-бірінің сұрақтарына жауап беріп,қателерін түзетеді

VI. Бағалау

Бағалау парағын толтыру.

2 минут

Бағалау парағы

Әділ бағалауды ұсынады

Өзін және сыныптастарын бағалайды.

VII.Кері байланыс

«Менің алақаным»

Өз қолдарын карандашпен бастырып сызу әр саусаққа:

1.Не білдім?

2.Нені білгім келеді?

3.Не ұнады?

4.Қандай қиындық туғызды?

5.Тілек

4 минут

Түрлі- түсті қағаздар,қайшы қарындаш.

Сұрақ қояды

Кері байланыс орнату.

IX. Қосымша оқу

Қосымша деректер қарастыру,тақырыпты мазмұндау

оқулық,

күнделік.

Күнделікке жазу

Ойланып сұрақтарға жауап бер

  • Шикі, шала піскен жабайы жануарлардың етін жеген адам қандай паразит құртты жұқтырып алуы мүмкін?

  • Мысалы,бақша иелері отырғызған көкөністерін жақын маңдағы шалшықты судан суарады делік.Егер сол бақшадан алынған көкөністерді жақсылап жумай жесек,қандай паразит жұқтырып алуымыз мүмкін?

  1. Сонда паразит құрттардан көбіне жас балалар зардап шегетіні көрсетіліп тұр. Әрине бұл бізге қуанышты жайт емес, себебі балалар Қазақстанның болашағы емес пе!

  1. Қазіргі кезде Қазақстан мемлекеті көптеген дәрежеге жетуде . Біз 20 жыл ішінде тәуелсіздігімізді алып , өзіміздің конституциямызды қабылдап , БҰҰ -на кіріп , ал енді 50 мемлекет қатарына кіруге ұмтылудамыз. Осы 50 мемлекет қатарына кіру үшін бізге денсаулығы мықты , білімді азамат керек. Сондықтанда біз жеке бас гигиенасын ұстап, денсаулығымызға көңіл бөлуіміз керек. Қазақ« Денсаулық зор















© 2010-2022