Урок на тему Ұйқас сөздер

Раздел Музыка
Класс 5 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Бекітемін: №2


Күні:

Пәні: Музыка

Сынып: 5

Сабақтың тақырыбы

Ұйқас сөздер

Сабақтың мақсаты

Айтыс туралы түсінік беру. Айтыс түрлерімен танысу. Өлең шығарудағы ұйқас сөздер туралы түсінік беру.

Оқытудың нәтижелері

Айтыстың бірнеше түрі болатынын біледі. Әрбір айтыстың айырмашылықтарын айыруды үйренеді. Өлең құрау үшін ұйқас сөздерді табуды үйренеді.

Негізгі дерек-көздер

Диск, оқулық, плакат, маркер,

Тапсырмалар

Топтық жұмыс «Топтастыру» стратегиясы. «Бес саусақ» әдісі.

Сабақтың барысы:

Сабақ бөлімінің кезеңдері

Уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар, көрнекіліктер

Кіріспе

2 мин

Топқа бөлу

Түрлі-түсті стикерлер арқылы 3 топқа бөлу.

Стикерлер

2 мин

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.

Шаттық шеңберін құрап, бір-бірлеріне жылы лебіздер тілеу арқылы жағымды ахуал қалыптастырады.

10 мин

Үй тапсырмасын тексеру.

«Ыстық орындық» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау.

1.Айтыс деген не?

2.Айтыс түрлерін ата.

3.Айтыстың көне түрі.

4.Сүре айтыс пен түре айтыстың айырмашылығы неде? т.б.

Әр топтан бір оқушыдан шығып, ыстық орындыққа отырып, мұғалім қойған сұрақтарға жауап береді.

«Бағдаршам» стратетиягысымен формативті бағалау.

Бағалау парақшасы,

Жаңа сабақтың таныстырылымы

15 мин

«Ала», «ата» «ана» сөзі арқылы дауыссыз дыбыстарды пайдалана отырып, ұйқас сөздер құрастыру.

Жаңа тақырыпқа сәйкес топтар плакатқа ұйқас сөздер құрастырады.

Сыныптасын критериалды бағалау.

Бағалау парағы, плакат, маркер.

Жаңа сабақты қолдану

5 мин

Топтық жұмыс: А.Шамкеновтың сөзіне хазылған Ә.Еспаевтың «Ұстазым менің» әнін еске түсіру.

Ән орындау

Шапалақ пен бағалау.

Бағалау парақшасы,

Жаңа сабақты қорытындылау

4 мин

Жұптық жұмыс: «Досыңмен сөйлес».

Құрастырған ұйқастарға сәйкес келетін бір - бір сөз тауып жазу.

Құрастырған сөздеріне сәйкес келетін сөздер тауып, қорытындылайды.

Критериалды бағалау.

Бағалау парақшасы,

4 мин

Бағалау. Сыныптасын критериалды бағалату.

Бағалау критерийлеріне сүйене отырып, сыныптасын бағалайды.

Сыныптасын критериалды бағалау.

Бағалау парақшасы,

2 мин

Не ұғындым? Не ұғынғым келеді? Не ұсынамын? деген сұрақтарға жауап бергізіп, кері байланыс орнату

Берілген сұрақтарға жауаптарын стикерге жазып, рефлексия пар. жабыстырады.

Рефлексия парағы, стикерлер

1 мин

Үйге тапсырма беру. Ән жаттау, мазмұндау, өлең құрастыру

Күнделікке жазып алады.

Күнделік



© 2010-2022