Разработка на тему Квадрат түбірлері бар өрнектер

Сабақтың тақырыбы: Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру Мақсаты:               Оқушылардың тақырып бойынша алған білімдерін тереңдетіп,                              жинақтау, жүйелеу, бекіту;               Логикалық ойлау қабілеті мен дағдыларын жетілдіру,                белсенділіктерін, математикаға деген қызығушылықтарын арттыру;               Оқуға, саналы сезімге, жауапкершілікке, өз бетінше еңбектенуге                тәрбиелеу. Сабақтың түрі: Саяхат сабағы, дәстүрлі емес сабақ ...
Раздел Математика
Класс -
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақтың тақырыбы: Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру

Мақсаты:

Оқушылардың тақырып бойынша алған білімдерін тереңдетіп,

жинақтау, жүйелеу, бекіту;

Логикалық ойлау қабілеті мен дағдыларын жетілдіру,

белсенділіктерін, математикаға деген қызығушылықтарын арттыру;

Оқуға, саналы сезімге, жауапкершілікке, өз бетінше еңбектенуге

тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: Саяхат сабағы, дәстүрлі емес сабақ

Сабақтың типі: Жаттығу және қайталау сабағы

Оқытудың әдістері: Сұрақ-жауап, деңгейлеп дамыта оқыту, ойын технологиясы элементтері.

Пәнаралық байланыс: Саясат, тарих

Сабақтың көрнекілігі: 1. Презентация-слайд

2. Жетондар

3. Үлестірмелі материалдар

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі.

Сәлеметсіздер ме, балалар! Отырыңыздар. Балалардың сабаққа даярлығын тексеру. Оқушыларды түгендеу. Бүгінгі біздің тақырыбымыз: «Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру. Бүгін біз сабақта түрлендірудің қасиеттерін қайталаймыз.

«Талап», «Еңбек», «Жігер»

2.«Қайталау - оқу анасы».

А) Арифметикалық квадрат түбірдің анықтамасы.

В) Арифметикалық квадрат түбірдің қасиеттері.

С) Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендірудің тәсілдерін ата.

Д) Әрбір тәсіл жайлы ашып айт.

Разработка на тему Квадрат түбірлері бар өрнектерРазработка на тему Квадрат түбірлері бар өрнектер

3. Математика тарихынан

Мұғалім. Әрқашан жаңа ұғымды, анықтаманы енгізген, теореманы дәлелдеген математик-ғалымның атын білу бізге қызық. Ал балалар, қай ғалым ғылымға бірінші болып арифметикалық квадрат түбір ұғымын енгізді? Осы адамның фамилиясының жанында ең үлкен сан мәні болады.

Тақтада ғалымдардың тегі және математикалық өрнек жазылып тұрады:

Рене Декарт (1596-1650) француз математигі, әрі философы. 1637жылы

арифметикалық квадрат түбір ұғымын ғылымға енгізген. 1626 жылы нидерланды математигі А.Ширар түбірді мын түрде белгілеген V. (тақтада суреті шығады)

4.Ойын шартымен түсіндіру

  • Пойыз үш вагоннан тұрады.

  • Үш вагонға 3 жолсерік бекітіледі.

  • Жолаушылар өз араларынан жолсерік таңдайды.

  • Жолсерік есептеулерді дұрыс орындаған оқушыларға жетондар таратып отырады, сабақ сонында жетондарды санау арқылы баға қояды.

5. Зымыран сұрақтар

1-вагон «Талап» , 2-вагон «Еңбек», 3-вагон «Жігер

Елбасының Қазақстан Халқына Жолдауынан

«Тәуелсіздік жылдарында Қазақстан жолының - Бостандық, Бірлік, Тұрақтылық, Өркендеу секілді арқаулық құндылықтары қалыптастырылады» Разработка на тему Квадрат түбірлері бар өрнектер

Бостандық» бекетінің сұрақтары (слайд -10,11,12)

«Бірлік» бекетінің сұрақтары (слайд -14,15)

«Тұрақтылық» бекетінің сұрақтары (слайд -17)

«Бірлік» бекетінің сұрақтары математикалық диктант (слайд -19,20,21)

Сергіту сәті(слайд22)

Дұрыс жауапқа қолдарын жоғары көтереді, қате болса алға созады.

  1. Бірдей көбейткіштерден тұратын көбейтінді дәреже д.а. (+)

  2. Негіздері бірдей дәрежелерді көбейткенде, дәрежелерін қосамыз.(+)

  3. Тік бұрыштың өлшемі 1800-қа тең. (-)

  4. Разработка на тему Квадрат түбірлері бар өрнектерфункциясының графигі парабола. (+)

  5. Разработка на тему Квадрат түбірлері бар өрнектерфункциясының графигі гипербола (-)

  6. 23=8 (+)

  7. 4*4=-16

  8. (-5)2=-25 (-)

Деңгейлік тапсырмалар: (Жауабын тақта арқылы әркім өзін тексереді. Әр дұрыс жауап 1 ұпай) (8 мин)

А деңгей.

А)Разработка на тему Квадрат түбірлері бар өрнектер ә) Разработка на тему Квадрат түбірлері бар өрнектер б)Разработка на тему Квадрат түбірлері бар өрнектер

В деңгей

А) Разработка на тему Квадрат түбірлері бар өрнектер ә) Разработка на тему Квадрат түбірлері бар өрнектер б)Разработка на тему Квадрат түбірлері бар өрнектер

С деңгей

А)Разработка на тему Квадрат түбірлері бар өрнектер ә)Разработка на тему Квадрат түбірлері бар өрнектер б)Разработка на тему Квадрат түбірлері бар өрнектер

Жауаптары: а деңгей: Разработка на тему Квадрат түбірлері бар өрнектер ә) Разработка на тему Квадрат түбірлері бар өрнектер б)Разработка на тему Квадрат түбірлері бар өрнектер

В деңгей: Разработка на тему Квадрат түбірлері бар өрнектер ә) Разработка на тему Квадрат түбірлері бар өрнектер б)Разработка на тему Квадрат түбірлері бар өрнектер


с деңгей: Разработка на тему Квадрат түбірлері бар өрнектер ә) Разработка на тему Квадрат түбірлері бар өрнектер б)3

Үйге тапсырма. №91, №92 есеп, Тест тапсырмасына дайындалу( 37- 40 бет)

Бағалау

«3» бағасы - 2-3 жетон жинау

«4» бағасы - 4-5 жетон жинау

«5» бағасы - 6 -дан көп жетон


© 2010-2022