- Преподавателю
- Математика
- Урок по алгебре в 7 классе Одночлены
Урок по алгебре в 7 классе Одночлены
Раздел | Математика |
Класс | 7 класс |
Тип | Конспекты |
Автор | Ромащенко О.И. |
Дата | 08.01.2016 |
Формат | docx |
Изображения | Есть |
Відділ освіти виконкому Саксаганської районної у місті ради
Районний методичний кабінет
Районний конкурс уроків з математики «Математична феєрія»
Номінація: «Мій найкращий урок»
Урок з алгебри в 7 класі
підготувала вчитель математики
КЗШ І - ІІІ ступенів № 41
Ромащенко Ольга Іванівна
Кривий Ріг
2014 рік
Тема: «Одночлени. Дії з одночленами»
Мета:
-
узагальнити та систематизувати знання учнів з теми «Одночлени»;
-
розвивати логічне мислення, культуру математичної мови та запису, вміння лаконічно висловлювати свою думку, стимулювати пізнавальну діяльність, сприяти формуванню системних знань, удосконалювати навички учнів розв'язувати вправи на множення одночленів і піднесення їх до степеня;
-
виховувати інтерес до предмету, бажання вивчати його, вміння працювати в колективі та індивідуально, самостійно вибирати способи і методи роботи.
Обладнання: мультимедійний апарат, комп'ютери, забезпеченість програ-мою MyTestXProSetup.exe, сигнальні картки, презентаційний матеріал,таблиця «Властивості степенів», підручник алгебри для 7 класу, дидактичний матеріал.
Очікувані результати : учні повинні знати теоретичний матеріал з теми «Одночлени», вміти уміло застосовувати його на практиці.
Технології: інтерактивні технології, ІКТ.
Хід уроку
І Організаційний момент
Привітання вчителя і учнів, перевірка присутніх та їх підготовки до уроку (наявність підручника, зошита, ручки, щоденника, чернетки).
ІІ Повідомлення теми, мети та задач уроку; мотивація навчальної діяльності
«Узагальнення - це, мабуть, найпростіший і найдоступніший шлях до розширення математичних знань » - казав В.Сойєр, і був правий. На наступному уроці ви пишете контрольну роботу, тому сьогодні доречно повторити, узагальнити і систематизувати вивчений матеріал. Тим більше, що тема «Одночлени» актуальна не тільки при вивченні математики. Знання з цієї теми вам будуть потрібні на уроках фізики, хімії, астрономії.
ІІІ Актуалізація опорних знань учнів
-
Перевірка домашнього завдання
-
С
№ 337( а-г), 343
Д
№ 345(а-г), 353(а-в)
В
№ 357, 361
Учні обмінюються зошитами( взаємоперевірка) і за готовими відповідями, які заздалегідь записані на дошці, перевіряють якість виконаного домашнього завдання та сигналять вчителю картками: зелена картка - відповідь вірна, червона картка - відповідь невірна.
-
Інтерактивна гра «Карусель запитань»
Учні об'єднуються у групи( по рядам): 1-а група вибирає питання, 2-а група відповідає на нього і в свою чергу вибирає питання для 3-ї групи, 3-я група відповідає на запитання і т.д.
Запитання для учнів:
-
Який вираз називають одночленом? Приведіть приклади.
-
Як визначити степінь одночлена?
-
Що називають коефіцієнтом одночлена?
-
Що означає вислів «одночлен, записаний в стандартному вигляді»?
-
Як помножити одночлен на одночлен?
-
Як піднести одночлен до степеня?
-
Які властивості степенів ви знаєте?
-
Усний рахунок
Спростіть вираз, вказавши коефіцієнт і степінь одночлена:
а) 3а*2в;
б) -4а2*6а3в4;
в) 2х2у*(-5ху2);
г) (3а2в)2;
д) (-2к4р2)3.
IV Удосконалення вмінь і навичок учнів
а) спростити вираз:
розшифруйте прізвище українського математика, до речі автора вашого підручника як з алгебри, так і з геометрії(номер прикладу відповідає місцю, на якому стоїть буква в слові):
1. (4х2у3)2*3х3у7;
2. (-3ав)3*а2в;
3. -ху4*(2ху2)5;
4. 7в4с5*3вс*(-2в2с3).
-
Відповідь
-27а5в4
48х7у13
-42в7с9
-32х6у14
Буква
Е
Б
З
В
б) робота за підручником:
розв'язати № 359(а, б).
Замінити зірочку одночленом так, щоб одержана рівність була вірною:
а) (*)х4у6 = - х4у8;
б) 0,6а2в (*) = 6а2в3.
V Перевірка якості засвоєння знань учнів (за допомогою програми MyTestXProSetup.exe)
Тести:
-
Який з виразів є одночленом?
а) 3а - в; б) 3а + в; в) 3ав; г) 3ав - 1
-
Який з одночленів записаний в стандартному вигляді?
а) 3а*2в2; б) 6ав2; в) 2ав*3в; г) 6авв
-
Яка степінь одночлена 5а2вс7?
а) 2; б) 9; в) 7; г) 10
-
Вкажіть коефіцієнт одночлена 7а5в*(-3а6в7):
а) -21; б) 21; в) 7; г) -3
-
Виконайте множення одночленів 3х2у3z та -4xy6z8:
а) 12х2у9z8; б) -12х2у9z8; в) -12х3у9z9; г) 12х3у9z9
-
Піднесіть одночлен до степеня (-3а2в4с)3:
а) 27а6в12с3; б) 27а5в7с3; в) 9а6в12с3; г) -27а6в12с3
-
Представте одночлен 16а2в8с10 у вигляді степеня:
а) (4ав4с5)2; б) (8ав6с8)2; в) (4ав6с8)2; г) (-8ав4с5)2
-
Замість (*) вставте такий одночлен, щоб одержана рівність стала тотожністю: (*)2х4у7 = -8х6у8 z
а) 4х2у; б) -4х2у z; в) 4х2у z; г) -4х2у
Учні виконують тести за персональними комп'ютерами, одразу отри-муючи результати самостійної роботи . Ці результати вчитель отримує на своєму комп'ютері.
VI Розгадування кросворду
1
2
3
4
5
6
7
8
-
Як називають число n у запису аn?
-
Яку дію виконують з показниками при множенні степенів з однакови-ми основами?
-
Як називають число а у запису аn?
-
Числовий множник одночлена.
-
Результат ділення.
-
На яке число ділити не можна?
-
Яку дію виконують з показниками при піднесенні степеня до степеня?
-
Як називають вираз аn?
Якщо ви вірно розгадали кросворд, то у виділеному стовпчику з'явиться ключове слово теми сьогоднішнього уроку.
VIІ Рефлексія уроку (за технологією «Мікрофон»)
а) запитання до класу:
-
Чи сподобався вам урок?
-
Що особливо вам запам'яталося?
-
Чи відчували ви труднощі на уроці? Які?
-
Які елементи уроку ви хотіли б внести в наступний урок?
-
Чи є, на ваш погляд, елементи уроку від яких можна відмовитись?
У кожного з вас на парті лежать два смайлика «Усміхнений» і «Похмурий». Виходячи з класу, приклейте одного з них на дошку і мені стане зрозумілим ваш настрій на уроці.
б) оцінювання учнів класу: оцінки учні отримали безпосередньо після виконання самостійної роботи за програмою MyTestXProSetup.exe
VIІІ Домашнє завдання
С
пов. §7 - §9 № 1 - 4 ст.83
Д
пов. §7 - §9 № 5 - 8 ст.83
В
пов. §7 - §9 № 359(в,г), №360 ст.80
Індивідуально: скласти на вибір вірш, казку, кросворд за темою «Одночлен»