Конспект уроку у 5 класіурок-гра математичний потяг

Раздел Математика
Класс 5 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Підсумкові уроки математики

Урок - гра

«Математичний потяг»

5 клас

Тема. Дії з десятковими дробами»

Мета: Перевірити знання правил додавання віднімання, множення та ділення десяткових дробів, уміння використовувати їх при розв'язуванні прикладів і задач.

« Математичний потяг» складається із трьох вагонів: м'якого, купейного, плацкартного.

Правила отримання квитка на проїзд:

Касовий зал

Кожен учень отримує посадковий талон із завданнями і шість жетонів.

1. Розв'язавши всі завдання, учень звертається за отриманням білета.

2. Якщо учень не може розв'язати яке-небудь завдання, то звертається за допомогою у довідкове бюро. В залежності від змісту довідки визначається «плата».

Довідкове бюро

1. Перевірка правильності розв'язування завдання і виявлення помилок проводиться безкоштовно.

2. За корегуючи питання, що допомагає знайти шлях розв'язку завдання, слід заплатити один жетон.

3. Плата за підказку розв'язку - 2 жетони.

4. Плата за розв'язок - 3 жетони.

Умови отримання квитка

1. Квиток у м'який вагон видається при правильному розв'язку всіх завдань і і пред'явленні до каси більше, ніж 3 жетони.

2. Правильний розв'язок всіх задач і наявність трьох жетонів дає право на отримання квитка до купейного вагона.

3. У плацкартний вагон достатньо одного - двох жетонів при правильному розв'язуванні всіх задач.

Хід уроку

Касовий зал

Розминка

1. Згадайте правила додавання і віднімання десяткових дробів.

Усно (біля дошки) Письмово (на листку)

9 - 4,3 = 18,6 + 4,2 =

30,25 - 20,2 = 3,3 + 15 =

1,37 + 3,7 = 7,25 - 3,1 =

1,5 - Конспект уроку у 5 класіурок-гра математичний потяг = 7,25 - 3,1 =

Конспект уроку у 5 класіурок-гра математичний потяг+ 0,2 = 4 - 0,9 =

Конспект уроку у 5 класіурок-гра математичний потяг+ 1,4 =

2. Згадати правило множення десяткових дробів.

Усно (біля дошки) Письмово (на листку)

6 . 0,8 = 5 . 0,8 =

0,4 . 0,3 = 0,6 . 0,7 =

0,5 . 0,08 = 5 . 0,06 =

4 . 0,25 = 0,3 . 0,6 =

8 . 12,5 = 2 . 0,003 =

0,52 . 100 = 0,8 . 0,15 =

52 . 0,01 = 4 . 2,5 =

15 . 11 = 2,9 . 0,01 =

3. Згадати правило ділення на десятковий дріб.

Усно (біля дошки) Письмово (на листку)

4 : 0,4 = 2 : 0,2 =

2,4 : 1,2 = 5,6 : 0,8 =

2,5 : 0,05 = 0,8 : 0,02 =

4,2 : 0,21 = 28 : 0,14 =

592 : 100 = 763 : 1000 =

0,63 : 0,1 = 0,15 : 0,01 =

Перевірка письмових завдань проводиться через комп'ютер.

Посадковий талон

Письмово (в зошитах)

Знайти значення виразу:

а) 80,4 . 0,025 =

б) 8,75 : 0,375 =

в) (0,25 + 2,5) : 0,5 =

г) 24,488 : 16 =

д) 35,6 . (11,5 - Конспект уроку у 5 класіурок-гра математичний потяг) =

Після перевірки видаються «посадкові талони»: жовтий прапорець - у м'який вагон, зелений прапорець - у купейний, червоний прапорець - у плацкартний.

Голос диктора про відправлення потяга зі станції і прибуття його на станцію слід записати на плівку. Цей маленький штрих імпровізує дійсність, надає уроку серйозності і викликає зацікавленість.

Голос диктора. Увага! Увага! Потяг «Десяткові дроби» рушає від станції «Шкільна» до станції «Розв'язайка».

Їдуть, їдуть, у дальнії краї

Розумнії діти, друзі мої!

Наш потяг прибуває на станцію «Розв'язайка». Вас зустрічає кандидат економічних наук «Середнє арифметичне»

Усно:

1. Як знайти середнє арифметичне декількох чисел?

2. Як знайти середню швидкість?

3. Як знайти середню ціну товару?

4. Як знайти середній щоденний заробіток?

5. Як знайти середню врожайність?

Перевірка через комп'ютер.

1) У волейбольній команді двом гравцям - по 21 року, трьом гравцям - по 20 років, одному гравцеві - 24 роки.

Який середній вік гравців команди?

Відповідь: 21 рік.

2) Маса 4 курчат - 5,5 кг, 6 курчат - 7,4 кг. Обчисліть середню масу курчати.

Відповідь: 1,29 кг.

3) Перше число у 3 рази менше, ніж друге число. Середнє арифметичне цих чисел дорівнює 12. Знайти ці числа.

Відповідь: 6 і 18.

Самостійна робота:

1) Знайти середнє арифметичне чисел 23,86; 22,7; 36,6.

Відповідь: 27,72.

2) Катер за дві години пройшов 22,7 км і за 3 години пройшов 42,8 км. Визначте середню швидкість.

Відповідь: 13,1км/год.

3) Середнє арифметичне двох чисел 0,48. Одне з них в 1,4 рази більше другого. Знайти ці числа.

Відповідь: 0,4 і 0,56.

Перевірка через комп'ютер.

Потяг відправляється до станції «Весна»

Задача (умова записана на дошці). Пошук розв'язку з класом.

Із однієї шпаківні одночасно у протилежні сторони вилетіли два шпаки. Через 0,15 год між ними була відстань 16,6км. Швидкість польоту одного шпака 52,4ки/год. Знайдіть швидкість польоту другого.

Розв'язок.

1 - й спосіб:

1) 52,4 . 0,15 = 7,86 (км) - пролетів перший шпак;

2) 16,5 - 7,86 = 8,64 (км) - пролетів другий шпак;

3) 8,64 : 0,15 = 57,7 (км/год) - швидкість другого.

Відповідь: 57,6км/год.

2 - спосіб:

v км/год; t (год); S (км)

1 - а шп. 52,4км/год за 0,15 год - 52,4 . 0,15

2 - а шп. - х км/год 0,15х

За умовою задачі усі відстані 16,5км.

Рівняння: 52,4 . 0,15 + 0,15х = 16,5.

Самостійне розв'язування задачі

Із одного вулика одночасно вилетіли у протилежні сторони дві бджоли. Через 0,15 год між ними булла відстань 6,3км. Одна летіла із швидкістю 21,6км/год. Знайти швидкість польота другої бджоли.

Відповідь: 20,4км/год.

Перевірка. Два учні розв'язують задачу з другої сторони дошки: один - арифметичним методом, другий - алгебраїчним.

Станція «Угадайка»

На цій станції учнів зустрічає Незнайка. Допоможіть Незнайкові швидко виправити потішні нерівності (у потрібному місці поставити коми).

42 + 17 = 212.

Правильний розв'язок: 4,2 + 17 = 21,2

3 + 108 = 408

Правильний розв'язок: 3 + 1,08 = 4,08.

57 - 4 = 17

Правильний розв'язок: 5,7 - 4 = 1,7

Диктор. У вагонах працюють контролери, пред'явіть кольорові картки, отримані за правильні розв'язки завдань під час мандрівки. Наш потяг повертається на станцію «Шкільна»!

Підсумок підводять по кількості кольорових карток.

- Що ми повторили?

Мандрівка закінчена.


© 2010-2022