Санды және әріпті өрнектер

Ш.Ермағанбетова атындағы №246 орта мектеп.               Ашық сабақ        Пәні:             Математика   Сыныбы:        1  «ә»   Тақырыбы « Санды және әріпті өрнектер.»   Мұғалімі :    Қалжекенова     Тойған                                  Мусахановна                                                            Жалағаш. Сабақтың тақырыбы:  Санды өрнек және әріпті өрнек. Сабақтың мақсаты:1. Әріпті және санды өрнектерді ажырату,өрнектер туралы ұғымдарын  кеңейту. 2. Дамытушылық:  Ойлау қабілеттерін дамыта отырып, математика  біліктерін, ауызша және жазбаша есептеу дағдыларын дамыту, пәнге деген  қызығушылықтарын арттыру, қиялдарын ұштап, білімін шыңдау . 3. Тәрбиелігі: алға қойған мақсатына жетуге, шапшаңдыққа өз беттерінен  тапсырмаларды орындап, нәтижеге жетуге тәрбиелеу . Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта.   Сабақтың типі:  жаңа білім беру. Сабақтың әдісі:  түсіндіру. Сабақтың түрі: аралас. Оқыту формасы:   жеке, топтық, ұжымдық.  Сабақтың барысы : І. Ұйымдастыру.  Оқушыларды түгендеу. Оқушылардың зейінін сабаққа аудару. ІІ. Үй тапсырмасын сұрау: 1-ші слайд    «Кім  жылдам?«ойыны арқылы үй тапсырмасын  сұрау, бекіту. ІІІ. Қіріспе. Венн диаграмма 2-ші слайд.   ІV. Жаңа сабақ: тақырыбын, мақсатын хабарлау. 3-ші слайд. Оқулықпен жұмыс; № 1   6+4   10-7           Бұлар- санды өрнектер. №2 Ойлаған сан мен 4-тің қосындысын жазып көрсете аласың ба?4 пен  ойлаған  санның қосындысын  ше? Ойлаған сан мен 4-тің айырмасын  ше? 4-пен ойлаған санның айырмасын ше? Ойлаған санды “әйнекше”        түрінде  белгілейік. Сонда            +4,    4+     ,          -   4,   4-        . Математикада  белгісіз санның орнына  “әріп” жазылады. Сондақтан“әйнекшені”  а әрпімен  алмастырайық, сонда   а+4, 4+а,  а-4, 4-а  өрнектері   шығады а+4, 4+а, а-4, 4-а. Бұлар-әріпті өрнек.     №3 4-ші  слайд.  Алдымен әріпті өрнекті, содан соң санды өрнектерді ата. 4-а   7-а             а+4      9-4    5+4   9-6 8-а    а-4              3+7   2-2 V.Сергіту   сәті.  VІ. Оқушылардың білімін бекіту. № 4 Есеп   шығар.                                             Алма-6                                            Алма ағашы-6 Отырғызды-2 алма                         Отырғызылды-2  6-2=4                                                       6+2=10  Жауабы: 4 алма ағашы артық      Жауабы:10 алма ағашы. ҮІІ. Сабақты қорытындылау.  Біз не  үйрендік? VІІІ.Бағалау. Үйге тапсырма.
Раздел Математика
Класс -
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Санды және әріпті өрнектерСанды және әріпті өрнектерСанды және әріпті өрнектерСанды және әріпті өрнектерСанды және әріпті өрнектерСанды және әріпті өрнектерСанды және әріпті өрнектерСанды және әріпті өрнектерСанды және әріпті өрнектерСанды және әріпті өрнектерСанды және әріпті өрнектерСанды және әріпті өрнектерСанды және әріпті өрнектерСанды және әріпті өрнектерСанды және әріпті өрнектерШ.Ермағанбетова атындағы №246 орта мектеп.



Ашық сабақ

Пәні: Математика

Сыныбы: 1 «ә»

Тақырыбы « Санды және әріпті өрнектер.»

Мұғалімі : Қалжекенова Тойған Мусахановна



Жалағаш.

Сабақтың тақырыбы: Санды өрнек және әріпті өрнек.

Сабақтың мақсаты:1. Әріпті және санды өрнектерді ажырату,өрнектер туралы ұғымдарын кеңейту.

2. Дамытушылық: Ойлау қабілеттерін дамыта отырып, математика біліктерін, ауызша және жазбаша есептеу дағдыларын дамыту, пәнге деген қызығушылықтарын арттыру, қиялдарын ұштап, білімін шыңдау .

3. Тәрбиелігі: алға қойған мақсатына жетуге, шапшаңдыққа өз беттерінен тапсырмаларды орындап, нәтижеге жетуге тәрбиелеу .

Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта.

Сабақтың типі: жаңа білім беру.

Сабақтың әдісі: түсіндіру.

Сабақтың түрі: аралас.

Оқыту формасы: жеке, топтық, ұжымдық.

Сабақтың барысы :

І. Ұйымдастыру. Оқушыларды түгендеу. Оқушылардың зейінін сабаққа аудару.

ІІ. Үй тапсырмасын сұрау:

1-ші слайд «Кім жылдам?»ойыны арқылы үй тапсырмасын сұрау, бекіту.

ІІІ. Қіріспе. Венн диаграмма 2-ші слайд.

ІV. Жаңа сабақ: тақырыбын, мақсатын хабарлау.

3-ші слайд.

Оқулықпен жұмыс;

№ 1 6+4 10-7 Бұлар- санды өрнектер.

№2

Ойлаған сан мен 4-тің қосындысын жазып көрсете аласың ба?4 пен ойлаған санның қосындысын ше? Ойлаған сан мен 4-тің айырмасын ше?

4-пен ойлаған санның айырмасын ше?

Ойлаған санды "әйнекше" түрінде белгілейік.

Сонда +4, 4+ , - 4, 4- .

Математикада белгісіз санның орнына "әріп" жазылады. Сондақтан"әйнекшені" а әрпімен алмастырайық, сонда а+4, 4+а, а-4, 4-а өрнектері шығады

а+4, 4+а, а-4, 4-а. Бұлар-әріпті өрнек.

№3

4-ші слайд.

Алдымен әріпті өрнекті, содан соң санды өрнектерді ата.

4-а 7-а а+4 9-4 5+4 9-6

8-а а-4 3+7 2-2

V.Сергіту сәті.

VІ. Оқушылардың білімін бекіту.

№ 4 Есеп шығар.

Алма-6 Алма ағашы-6

Отырғызды-2 алма Отырғызылды-2

6-2=4 6+2=10

Жауабы: 4 алма ағашы артық Жауабы:10 алма ағашы.

ҮІІ. Сабақты қорытындылау. Біз не үйрендік?

VІІІ.Бағалау. Үйге тапсырма.

































© 2010-2022