Математика пәнінен қысқа мерзімді сабақ жоспары Векторлардың скаляр көбейтіндісі (9 сынып)

Раздел Математика
Класс 9 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Нет
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақтың қысқа мерзімді жоспары. 13.10.2015 жыл Бекітемін:____________


Аты-жөні, жұмыс орны

Сулейменова Гулзада Болатовна

№4 ЖББМ

Пәні: геометрия

Сынып: 9 «Б»

Сабақтың тақырыбы:

Векторлардың скалярлық көбейтіндісі.

Мақсаты:

(SMART, орта мерзімдегі жоспар)

Векторларға амалдар қолдана отырып, скаляр көбейтудің қасиеттерін қолданып есептер шығара білуге дағдылыну және векторлардың сызбаларын бейнелей алу

Күтілетін нәтиже:

(орта мерзімдегі)

-Векторларды скаляр көбейтудің қасиеттерін біледі;

-Векторларды скаляр көбейтуде олардың орналасуындағы бұрыштардың мәнін біледі;

-Векторларды скаляр көбейтуге берілген есептерді шығара алады;

Табыс критериі:

-Векторларды скаляр көбейтудің қасиеттерін біледі;

-Векторларды скаляр көбейтуде олардың орналасуындағы бұрыштардың мәнін біледі;

-Векторларды скаляр көбейтуге берілген есептерді шығара алады;

Негізгі идеясы:

Оқушылар өз беттерімен жаңа материалды меңгерге жағдай жасайды. Білгендерін ортаға салып, ой бөліседі.

Оқулық:

(ҚР ҒБМ ұсынған)

Геометрия. Ә.Н.Шыныбеков

Алматы «Атамұра» 2013

Сабақтың барысы/ мұғалімнің ескертпелері:

Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Формативті (ОүБ)

Суммативті (ОБ)

5 мин

Топқа бөлу

Таратылған кеспе қағаздар арқылы топтарға бөлінеді

5 мин

Кері байланыс

Өткен тақырып бойынша түйген ойлары мен түсінбеген сұрақтарына байланысты пікірлерін айтады, ортаға салып, түсініктерін тереңдетеді

Жақсы

Плакат,

Маркер,

Стикер,

Кеспе қағаздар

10 мин

Сұрақтар қою.

  • Екі вектордың скалярлық көбейтіндісі деп нені айтады?

  • Екі вектор перпендикуляр болуы үшін қандай шарттың орындалуы жеткілікті?

Скалярлық көбейтіндінің қасиеттерін тұжырымдаңдар

Қойылған сұрақтарға жауап береді. Ашық сұрақтарға барлық оқушы қатыстырылады және ортақ дұрыс шешім қабылдауға үйренеді.

Әр оқушының аттарына жазылған тұсына плюс қойылып отырылады.

10 мин

Әр топтың берілген тапсырма бойынша ой бөлісуін ұсыну

Топтан бір-бір оқушы шығып тапсырманы орындайды.

Топтар бір-бірін бағалайды

Кеспе қағаздар

8 мин

Практикалық тапсырма орындайды.

Оқушы тақтаға шығып есеп шығарыды

Топ басшылары бағалап отырады.

5 мин

Білім. Жаңадан қандай білім алдың?

Түсіну. Берілген білімді түсінгеніңді қалай дәлелдейсің?

Қолдану. Алған біліміңді қайда қолданар едің?

Анализ. Алған біліміңнің маңызы не?

Синтез. Алған біліміңді жинақта.

Баға. Өзіне баға бер.

Қабілетті оқушы берілген сұрақтарға толық әрі жылдам жауап бере алады.

Қабілеті төмен оқушы бір сөзбен жауап беруі мүмкін.

Топ басшылар бағалайды.

Жиынтық бағалау

2 мин

Рефлексия

Не сәтті өтті?

Не сәтсіз болды?

Нені дамыта алар едім?

Оқушылар берілген стикерлерге үшеуінің біреуіне жазып тақтаға іледі.

Стикер,



© 2010-2022