- Преподавателю
- Математика
- Коучинг сабақ Белсенді оқытуда қандай тапсырмаларды қолдануға болады?
Коучинг сабақ Белсенді оқытуда қандай тапсырмаларды қолдануға болады?
Раздел | Математика |
Класс | - |
Тип | Конспекты |
Автор | Оспанбекова Г.К. |
Дата | 31.10.2015 |
Формат | docx |
Изображения | Нет |
Оспанбекова Гулназира Курумбаевна
екінші деңгейлі математика пәнінің мұғалімі
«Қожбанбет би атындағы орта мектеп»
мемлекеттік коммуналдық мекемесі
Коучинг сабақ жоспары
-
Тақырыбы:
Топтық жұмыста қолданылатын қандай тапсырма түрлері бар және оларды тәжірибеде қалай қолдануға болады?
Мақсаты:
1.Мұғалімдер топтық жұмысты ұйымдастыруда қолданылатын тапсырмалардың түрлерін біле алады;
2.Тапсырмалардың тәжірибеде қолданылу тәсілін түсінеді;
3.Топтық жұмысты ұйымдастырудағы тапсырмалардың тиімділігін бағалайды.
Оқу нәтижесі:
Топтық жұмыста қолданылатын тапсырмалардың түрлерін біледі.
Оларды тәжірибеде қолдану дағдыларын меңгереді.
Негізгі идеялар:
Тапсырмалар - топта қарым-қатынас жасауды ұйымдастырудың негізгі мүмкіндігі.
Материалдар мен құрал-жабдықтар:
Мәнмәтін нұсқалары, таратпалы тапсырмалар, слаид, магниттер
-
Өткізу барысы:
Этап
Тапсырма
Уақыт
Коучтың іс-әрекеті
Мұғалімнің іс-әрекеті
Тренинг
Жүректен жүрекке
2 мин
Тренингтің барысын түсіндіріп, бастайды.
Коучтың әрекетін жалғастырады.
1. Топқа бөлу
Топқа бөліну
2 мин
Топқа бөліну тәсілін ұсынады.
1-3-ке дейін санақ бойынша топтарға бөлінеді, қызметтерін бөліседі.
2. Тапсырма
«Артықшылықтары мен кемшіліктері»
10 мин
Әр топқа бір тақырып ұсынады
1-топ.Шағын топпен жұмыс
2-топ. Үлкен топпен жұмыс
3-топ. Жұппен жұмыс
Берілген тақырыпты тапсырмаға сәйкес талдап жазады, таныстырады.
3. Бағалау
«Бағдаршам»бағалау
1 мин
Бағалау тәсілін ұсынады.
«Қызыл» -төмен
«Сары»- орташа
«Жасыл»-жақсы
Түстерді бағалаулары бойынша қойып шығады.
4.Тапсырма
Мәнмәтінмен жұмыс
20 мин
Мәнмәтінді топтарға бөліп береді.
Мәтінді талдап, басқа топтарға түсіндіреді.
5.Бағалау
Топтық өзара бағалау
1 мин
Бағалау тәсілін ұсынады.
Бағаларды қойып шығады.
6. Сергіту
Сергіту тренингі
4 мин
Сұрақтарын ұсынады, слаидты пайдаланады.
Жауап нұсқаларын белгілеп отырады.
7.Таныстырылым
Тақырып бойынша түсінік
5 мин
Слаид бойынша түсінік айтады.
Керекті жерлерді түртіп алып отырады.
8.Тапсырма
Сәйкестендіру
8 мин
Тапсырманы таратып, орындау тәсілін түсіндіреді.
Тапсырманы толтырады.
9.Бағалау
Топтық өзара бағалау
2 мин
Тапсырманы бір-біріне ауыстыртып, өзара тексертеді.
Басқа топтың тапсырмасын тексереді.
10.Кері байланыс
«Алақан» рефлексиясы
-
Бас бармақ (не ұнады?)
-
Балан үйрек (жаңа не білдім?)
-
Ортан терек (не жөнінде ойландыңыз?)
-
Шылдыр шүмек (өз қоржыныма не аламын?)
-
Кішкентай бөбек (не білгім келеді?)
5 мин
А4 форматына қолдың суретін салдыру , коучинг тақырыбы жөніндегі ой-пікірлерін анықтау
Сабақ барысына алған ой-пікірлері мен әсерлерін бөліседі.
Дереккөздер:
-
Орақова А.Ш., Жартынова Ж.А., Қойлық Н.О., Корнилова Т.Б., Ким В.Н. «Интерактивті оқыту әдісін қолданып сабақты жоспарлау және басқару», Алматы , 2014.
-
Жекелей жұмыс
Артықшылықтары
Кемшіліктері
Сәйкестендіру
Тапсырмалар
Әрекеттер
-
Жіктеу
А)Пайымдаулардың ақиқат немесе жалған екендігін анықтайды.
-
Дұрыс/дұрыс емес
В) Мәтіндегі оқиға желісіне байланысты пікірін білдіреді.
-
Рөлдік ойын
С) Белгіленген уақыт көлемінде сөйлейді.
-
Сіз қалай ойлайсыз?
Д) Қасиеттеріне байланысты топтастырады.
-
Пікірсайыстар
Е) Сыншы, қорғаушы, талдаушы
-
Ранжирлеу
З) Маңыздылығына қарай орналастыру