• Преподавателю
  • Математика
  • Математика пәнінен қысқа мерзімді сабақ жоспары Тригонометриялық функциялардың негізгі қасиеттері y=sinx және y=cosx функцияларының графиктері (10 сынып)

Математика пәнінен қысқа мерзімді сабақ жоспары Тригонометриялық функциялардың негізгі қасиеттері y=sinx және y=cosx функцияларының графиктері (10 сынып)

Раздел Математика
Класс 10 класс
Тип Другие методич. материалы
Автор
Дата
Формат docx
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Сабақтың қысқа мерзімді жоспары.

Аты жөні жұмыс орны

Бірінші деңгейлі мұғалім Игманова У.А

Пәні : алгебра

Сынып: 10А сынып

26.10.2015 ж

Сабақтың тақырыбы:

Тригонометриялық функциялардың негізгі қасиеттері уМатематика пәнінен қысқа мерзімді сабақ жоспары Тригонометриялық функциялардың негізгі қасиеттері y=sinx және y=cosx функцияларының графиктері (10 сынып) және уМатематика пәнінен қысқа мерзімді сабақ жоспары Тригонометриялық функциялардың негізгі қасиеттері y=sinx және y=cosx функцияларының графиктері (10 сынып) функцияларының графиктері

Мақсаты :

(SMART,орта мерзім ж)

Тригонометриялық функциялардың негізгі қасиеттерін түсіндіріп, оларды есеп шығару барысында уМатематика пәнінен қысқа мерзімді сабақ жоспары Тригонометриялық функциялардың негізгі қасиеттері y=sinx және y=cosx функцияларының графиктері (10 сынып) және уМатематика пәнінен қысқа мерзімді сабақ жоспары Тригонометриялық функциялардың негізгі қасиеттері y=sinx және y=cosx функцияларының графиктері (10 сынып) функцияларының қасиеттері мен графиктерінің ерекшеліктерін қолдана білуге бейімдеу.

Күтілетін нәтиже:

(орта мерзім жос/н

уМатематика пәнінен қысқа мерзімді сабақ жоспары Тригонометриялық функциялардың негізгі қасиеттері y=sinx және y=cosx функцияларының графиктері (10 сынып) және уМатематика пәнінен қысқа мерзімді сабақ жоспары Тригонометриялық функциялардың негізгі қасиеттері y=sinx және y=cosx функцияларының графиктері (10 сынып)ункцияларының қасиеттерін график арқылы анықтап, есеп шығару барысында қолдана алады.

Табыс критериі:

Тригонометриялық функциялардың қасиеттерін білу және сын тұрғысынан саралау.

1.Тригонметриялық функциялардың ширектегі таңбасын еске түсіру.

2.Тригонометриялық функциялардың жұп, тақ және периодын қолдана алу.

3. Келтіру формулалар туралы заңдылықтарды білу және қолдану.

4. График арқылы функцияның оң және теріс мәнін анықтау.

5.График арқылы функцияның өсу және кему аралығын анықтау.

6.График арқылы функцияның максимум және минимум нүктелерін білу.

Осы берілген критерилер бойынша оқушыларға толық түсінік беру, тақырыпқа байланыты есептерді шығару және берілген функцияның графигін салу, талдау дағдысын қалыптастыру.

Негізгі идеясы :

Синус және косинус функцияларының қасиеттерін ескере отырып, графикті дұрыс дәл салуға түсінік беру. Негізгі идея 1-7 қасиет бойынша функцияның графигін салу және сол қасиеттерді қолданып есеп шығаруға дағдыландыру.

Тoппeн ынтымaқтaсa жұмыс iстeйдi, өз oйлapын opтaғa сaлaды, сыни oйлayғa үйpeнeдi, тыңдaйды, диалогке түседі, шығapмaшылығын көpсeтeдi, өзiн-өзi peттeйдi, бaғaлayды үйpeнeдi.

Оқулық :

(рекомен МОН РК)

А.Н.Шыныбеков «Атамұра» 2011 ж Алгебра және анализ бастамалары

Сабақтың барысы /мұғалімнің ескертпелері:

Уақыты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурсы

Формативті

(ОдО)

Суммативті (ОО)

7 мин

Білу

Ұйымдастыру: қолайлы орта қалыптастыру.

Оқушыларды топқа бөлу. «синус, косинус»

Диалогтік оқыту арқылы

Үй тапсырмасын сұрақ-жауап әдісі арқылы анықтау. тригонометриялық функциялардың қасиеттеріне шолу жасап, осы мәліметтерді плакатқа салып қорғайды. (3 мин)

1.Қандай функцияларды тиргоно метриялық функциялар д.а

2.Таңдап алған функцияларының Математика пәнінен қысқа мерзімді сабақ жоспары Тригонометриялық функциялардың негізгі қасиеттері y=sinx және y=cosx функцияларының графиктері (10 сынып) ,Математика пәнінен қысқа мерзімді сабақ жоспары Тригонометриялық функциялардың негізгі қасиеттері y=sinx және y=cosx функцияларының графиктері (10 сынып),Математика пәнінен қысқа мерзімді сабақ жоспары Тригонометриялық функциялардың негізгі қасиеттері y=sinx және y=cosx функцияларының графиктері (10 сынып),Математика пәнінен қысқа мерзімді сабақ жоспары Тригонометриялық функциялардың негізгі қасиеттері y=sinx және y=cosx функцияларының графиктері (10 сынып)градустағы мәндерін табыңдар

3.Триг/фун анықталу облысы және мәндер облысы туралы айтып өтіңдер.

4.Тригонометриялық функциялардың әр түрлі ширектердегі таңбаларын атаңдар.

5.Тригонометриялық функциялардың тақ-жұптығы туралы және формуласын жазыңдар. Мысал келтіріңдер.

6.Тригонометриялық функциялардың периодтылығы туралы.

Үйге берілген №121,122,124 есептерді тақтаға жазады.

Тілек айту, сабаққа сәттілік тілеу.

Топқа бөлінеді (таратпа материалдар арқылы)

«Ой қозғау»

Нақты қойылған сұраққа қысқа нұсқа жауап береді.

Топ мүшелерінен бір оқушы берілген фкнциялары туралы 9-сыныпта өткен материалдарды еске түсіріп, плакатқа салып, қорғайды жауап береді.

Жауап берген оқшыны топ басшысы бағалау парағына белгілеп критери бойынша бағалайды.

Үй тапсырмасын әр топтан 2 оқушы тақтаға шығып есепті талдайды

Оқушылардың іс-әрекетін бақылау.

Топ басшысы бағалау парағына бағалайды.

Толық жауап берсе-3 ұпай

Жартылай жауап берсе - 2ұпай

Жауап беруге тырысса-1 ұпай



Дұрыс шығарса-3 ұ

Қате болса-1 ұпай

Қорытынды бағалар сұрақ-жауаптан кейін қойылады.

Кітап, интерактив тік тақта, қосым ша әдебиет

10 минут

Түсіну

Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету

« уМатематика пәнінен қысқа мерзімді сабақ жоспары Тригонометриялық функциялардың негізгі қасиеттері y=sinx және y=cosx функцияларының графиктері (10 сынып) және уМатематика пәнінен қысқа мерзімді сабақ жоспары Тригонометриялық функциялардың негізгі қасиеттері y=sinx және y=cosx функцияларының графиктері (10 сынып) » туралы теориялық мағлуматтарды өздері кітаптан ақпарат жинайды, мазмұнын түсінеді. Оның негізгі мәселесіне көңіл аударады графикті сызу жолдарын қарастырады.

«Топтастыру» Әр топ өздеріне берілген функциялар туралы мәліметтер жинайды тал дап мағынасын ашады. Постердің мазмұны мен әрлеуіне көңіл бөлу, жаңа идеяларды ұсыну, салыстыру . Ой бөліседі пікір алмасады.

Бағалау а) постердің мағыналы болуы. б) ерекше назар аудара тын бөлігі в) есеп шығаруда қолдана тын әдісі

Оқулық, кесте,

Маркер, плакат

10 минут

Қолдану

Оқыту мен оқуда АКТ-ны пайдалану

Іс-тәжірибеде жасау дағдысын қалыптас тыру. Кестені қолданып оқулықтан №206,207,220 есептерді талдау

«Жұптас, ақылдас,бөліс»

Әр топ берілген есептерді

шығарып түсіндіреді

5 минут

Талдау

Оқытуды басқару және көшбасшылық

Тақырып бойынша бір-біріне №1-№2 карточка арқылы есеп шығару

Тақырыпты қорытындылайды

5 минут

Жинақтау

Жаңа тақырып бойынша функциялардың ұқсастығы мен айырмашылығын талдап салыстыру.

Ұқасастығы мен айырмашылығын анықтап салыстырады, ескеру қағазына жазып алады.

Жаңа тақырыптың мазмұнын толық түсіндіріп ашса-3

Жаңа тақырып мазмұнын ашса-2

Ашуға тырысса-1

5минут

бағалау

Топ басшылары бағаларды жинақтап қорытындылайды

Топ мүшелерін бағалау өлшеуіштері бойынша бағалау

Бағалау парағы бойынша

3 минут

Кері рефлексия

Сабақтан алған әсерлері туралы ойларын мен ұсыныстарын стикерге жазады.

Пікір айту, ұсыныс жасау

Бағалау

Топты бағалау, А,В,С оқушыларды бақылау

А оқушыға арналған тапсырманың орындалуы

Сол сияқты В,С оқушының тапсырманы орындауы туралы.

Үйге тапсы рма беру

Графикті зерттеу, 1-2 сұраққа жауап, №203(1-3),209,221(1,2)

Үй тапсырмасына нұсқау беру.



© 2010-2022