- Преподавателю
- Математика
- Стереометрия денелері
Стереометрия денелері
Раздел | Математика |
Класс | - |
Тип | Другие методич. материалы |
Автор | Орондог М.О. |
Дата | 18.04.2014 |
Формат | doc |
Изображения | Есть |
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ БІЛІМ МИНСИТРЛІГІ
Көкшетау қаласы, «Ақан сері атындағы мәдениет колледжі» МКҚК
АШЫҚ САБАҚ
Тақырыбы: Стереометрия денелері
Өткізген: Е. Таберхан
КӨКШЕТАУ
Сабақ тақырыбы: Стереометрия денелері.
Сабақтың мақсаты:
-
Оқушылардың стереометрия денелері туралы алған білімдерін бекіту. Геометриялық денелерді айыра алу, аттарын білу, өмірде қолданылуын үйрету;
-
Оқушылардың геометриялық денелер туралы білімін, білік-дағдыларын арттыру;
-
Ұқыптылыққа, әдемілікке, сұлулыққа, ұжымшылдыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Бекіту сабағы
Сабақтың тәсілі: Ойын түрінде
Сабақтың көрнекілігі: Геометриялық денелер, интерактивті тақта, компьютер, флипчарттар, слайдтар.
Сабақтың кезеңдері:
-
Ұйымдастыру кезеңі;
-
Өткен тақырыпты қайталау;
-
Өткен тақырыпты бекіту;
-
Есеп шығару;
-
Үй жұмысы;
-
Қорытынды.
Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі:
- Балалармен амандасу;
- Оқушыларды түгендеу;
Оқушыларды екі топқа бөлемін. Бір топты «Көпжақтар», екінші топты «Айналу денелері» деп ат беремін.
Екі топ өзара білім сайысына түседі. Әр тапсырма орындаған сайын тиісті ұпай беріліп отырады. Сабақ соңында екі топтың ұпайлары есептелініп жеңімпаз топ анықталады.
2. Өткен тақырыпты қайталау:
1-тапсырма:
Интерактивті тақтада планиметрия және стереометрия фигураларын аралас берілген, оларды бөлу керек.
2-тапсырма:
Тақтада берілген көпжақтар және айналу денелерінің аттарын атап, оларды бөлу керек.
3-тапсырма:
Геометриялық денелердің атауын жазып, мысалдар келтір.
4-тапсырма:
Геометриялық денелерді пайдаланып келесі сұрақтарға жауап бер.
3. Өткен тақырыпты бекіту:
Келесі тапсырма: «Ойналық» деп аталады. Екі топ кезекпен ұяшықтарды таңдап деңгейлік тапсырмаларды орындайды. Әр дұрыс тапқан топқа ұяшыққа сәйкес ұпайы беріліп отырады.
Екі топтан екі оқушы шығып геометриялық денелердің өмірде кездесуін слайд арқылы
4. Есеп шығару:
5. Үй жұмысы:
6. Қорытынды.