Тақырыбы: «Натурал санның еселігі, сан еселігімен таныстыру, жұп және тақ сандарды қайталау»

Раздел Математика
Класс 5 класс
Тип Конспекты
Автор
Дата
Формат doc
Изображения Есть
For-Teacher.ru - все для учителя
Поделитесь с коллегами:

Пән: математика сынып: 5 күні: __________

Тақырыбы: «Натурал санның еселігі, сан еселігімен таныстыру, жұп және тақ сандарды қайталау»

Мақсаты:

  • Натурал санның еселігі, сан еселігімен таныстыру, жұп және тақ сандарды қайталау;

  • Оқушылардың есте сақтау қабілетін, логикалық ойлау дағдыларын жетілдіру;

  • Оқуылардың өз ойын толық әрі дұрыс жеткізуге, тапқырлыққа тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: қайталау сабағы

Сабақ барысы:

Ұйымдастыру: а) сәлемдесу

ә) оқушыларды түгендеу

б) оқушылар назарын сабаққа аудару

Жаңа сабақ:

  • Натурал сан деп қандай сандарды атаймыз?

  • Жұп сандарға қандай сандар жатады?

  • Тақ сандарға қандай сандар жатады?

  • Еселік сөзін қалай түсінесіндер?

І нұсқа

ІІ нұсқа


  1. Өрнекті ықшамда:

А) 6738+х+834+123

А) 8164 - х + 908

Б) 4 с 1225

В) 25 - а - 404


  1. Амалдарды орында:

А) (85527:17 + 4899) 15

А) (5356:52 + 4822) 16

Б) 28085:137 - 97 *2

Б) (30970:38 - 125*4


  1. Теңдеуді шеш:

А) (х - 86): 204=7548

А) (4118 - х):68=56

Б) 201 х + 11256 = 17487

Б) 49х - 927=935

4. Қоймадағы телевизорлар әр қатарына 125 тен 7 қатар етіп қойылды. Олардың біразын дукендерге алып кеткенде қоймадағы 340 телевизор қалды. Қанша телевизор дүкендерге әкетілді?

4. Ауылдан бір мезгілде қарамақарсы бағытта шыққан екі адамның бірі 4км/сағ жылдамдықпен 3 сағ жүргенде, екінші одан 27 км қашықтықта болды. Екінші адам қандай қашықтық жүрген?

5. Шаршының периметірі64 см. Шаршының ауданына қарағанда ауданы 2 есе кем және ені 4 см, тік төртбұрыштың ұзындығын тап.

5. Шаршының периметірі 24 см. шаршының ауданына қарағанда ауданы 2 есе артық және ұзындығы 12 смтік төртбұрыштың енін тап.

Жаңа сабақты қорыту:

  • Натурал сан деп қандай сандарды атаймыз?

  • Жұп сандарға қандай сандар жатады?

  • Тақ сандарға қандай сандар жатады?

  • Еселік сөзін қалай түсінесіндер?

Бағалау: оқушылар еңбегін бағалау

Үйге тапсырма: № 160, 162, 164






Пән: математика сынып: 6 күні: __________

Тақырыбы: «Бақылау жұмысы»

Мақсаты:

  • Теріс сандарды қосу ұғымымен таныстыру, есеп шығаруды үйрену;

  • Оқушылардың есте сақтау қабілетін, логикалық ойлау дағдыларын жетілдіру;

  • Оқуылардың өз ойын толық әрі дұрыс жеткізуге, тапқырлыққа тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: қайталау сабағы

Сабақ барысы:

Ұйымдастыру: а) сәлемдесу

ә) оқушыларды түгендеу

б) оқушылар назарын сабаққа аудару

Жаңа сабақ:

  • Теріс сан деп қандай сандарды атаймыз?

  • Оң сандар деп қандай сандарды атаймыз?

  • Таңбалар ережесі қандай?

I-нұсқа

  1. Теңдеуді шеш:0,8х+3,5х-0,75=1Тақырыбы: «Натурал санның еселігі, сан еселігімен таныстыру, жұп және тақ сандарды қайталау».

  2. Есепте: 3Тақырыбы: «Натурал санның еселігі, сан еселігімен таныстыру, жұп және тақ сандарды қайталау».

  3. Балықшылардың ұжымдық бірлестігі айлық жоспарын 140%-ке орындағанда белгіленген межеден 60ц балықты артық аулады . Меже бойынша неше центнер балық аулауы керек?

  4. АОВ жазыңқы бұрышына ОС сәулесі жүргізілген.Тақырыбы: «Натурал санның еселігі, сан еселігімен таныстыру, жұп және тақ сандарды қайталау»СОВ бұрышының градустық өлшемін тап.

  5. Бөлме ұзындығы 7,5м , ені 4,2м, оның еденін төсеу үшін, ұзындығы 6м,ені оның Тақырыбы: «Натурал санның еселігі, сан еселігімен таныстыру, жұп және тақ сандарды қайталау» -іне тең тақтайдан неше тақтай қажет?

ІI-нұсқа


  1. Теңдеуді шеш:0,5х+2,5х-0,68=1,72.

  2. Есепте: Тақырыбы: «Натурал санның еселігі, сан еселігімен таныстыру, жұп және тақ сандарды қайталау» 4Тақырыбы: «Натурал санның еселігі, сан еселігімен таныстыру, жұп және тақ сандарды қайталау».

  3. Шаруашылық бірлестігі айлық жоспарын 160%-ке орындағанда

белгіленген межеден 15,36ц артық өнім алды . Меже бойынша неше центнер

өнім алуы керек?

  1. ВОС жазыңқы бұрышына ОД сәулесі жүргізілген.Тақырыбы: «Натурал санның еселігі, сан еселігімен таныстыру, жұп және тақ сандарды қайталау»ДОС бұрышының градустық өлшемін тап.


  1. Бөлме ұзындығы 9м , ені 5,4м, оның еденін төсеу үшін, ұзындығы 8,1м, ені оның Тақырыбы: «Натурал санның еселігі, сан еселігімен таныстыру, жұп және тақ сандарды қайталау» - іне тең тақтайдан неше тақтай қажет?

Жаңа сабақты қорыту:

  • Теріс сан деп қандай сандарды атаймыз?

  • Оң сандар деп қандай сандарды атаймыз?

  • Таңбалар ережесі қандай?

Бағалау: оқушылар еңбегін бағалау

Үйге тапсырма: № 439 (2,4); 440 (3); 442, 445







Пән: алгебра сынып: 8 күні: __________

Тақырыбы: «Бақылау жұмысы»

Мақсаты:

  • Квадрат теңдеу ұғымымен танысу, ережесін талдау, теңбе-тең өрнектер ұғцымымен танысу;

  • Оқушылардың есте сақтау қабілетін, логикалық ойлау дағдыларын жетілдіру;

  • Оқуылардың өз ойын толық әрі дұрыс жеткізуге, тапқырлыққа тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақ барысы:

Ұйымдастыру: а) сәлемдесу

ә) оқушыларды түгендеу

б) оқушылар назарын сабаққа аудару

Жаңа сабақ:

  • Сызықты теңдеу дегеніміз не?

  • Квадрат теңдеу дегеніміз не?

  • Үшмүше?

  • Келтірілген квадрат теңдеу дегеніміз не?

  • Толымсыз квадрат теңдеу


1-нұсқа


  1. Өрнекті ықшамдаңдар: Тақырыбы: «Натурал санның еселігі, сан еселігімен таныстыру, жұп және тақ сандарды қайталау» .


  1. Теңдеуді шешіңдер: Тақырыбы: «Натурал санның еселігі, сан еселігімен таныстыру, жұп және тақ сандарды қайталау» .


  1. у = аТақырыбы: «Натурал санның еселігі, сан еселігімен таныстыру, жұп және тақ сандарды қайталау»параболасы А(-2; 8) нүктесінен өтеді. а-ны табыңдар, параболаның теңдеуін жазыңдар .

ТТақырыбы: «Натурал санның еселігі, сан еселігімен таныстыру, жұп және тақ сандарды қайталау»еңдеулер жүйесін шешіңдер: 3х -2у = 5 -2 (х+у),

4(х - у) = -2.

2-нұсқа


  1. Өрнекті ықшамдаңдар: Тақырыбы: «Натурал санның еселігі, сан еселігімен таныстыру, жұп және тақ сандарды қайталау» : Тақырыбы: «Натурал санның еселігі, сан еселігімен таныстыру, жұп және тақ сандарды қайталау» .

  2. Теңдеуді шешіңдер: Тақырыбы: «Натурал санның еселігі, сан еселігімен таныстыру, жұп және тақ сандарды қайталау» .


  1. у = аТақырыбы: «Натурал санның еселігі, сан еселігімен таныстыру, жұп және тақ сандарды қайталау»параболасы А(2;2) нүктесінен өтеді. а-ны табыңдар, параболаның теңдеуін жазыңдар .


  1. ТТақырыбы: «Натурал санның еселігі, сан еселігімен таныстыру, жұп және тақ сандарды қайталау»еңдеулер жүйесін шешіңдер: 6 = 3 ( х + у),

6 - 5 (х - у) = 8х - 2у .

Жаңа сабақты қорыту:

  • Сызықты теңдеу дегеніміз не?

  • Квадрат теңдеу дегеніміз не?

  • Келтірілген квадрат теңдеу дегеніміз не?

  • Толымсыз квадрат теңдеу

Бағалау: оқушылар еңбегін бағалау

Үйге тапсырма: № 234 (2,4,6); 235 (2,4,6); 237







Пән: алгебра сынып: 9 күні: __________

Тақырыбы: «Бақылау жұмысы»

Мақсаты:

  • Квадрат теңдеу ұғымымен танысу, ережесін талдау, теңбе-тең өрнектер ұғцымымен танысу;

  • Оқушылардың есте сақтау қабілетін, логикалық ойлау дағдыларын жетілдіру;

  • Оқуылардың өз ойын толық әрі дұрыс жеткізуге, тапқырлыққа тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақ барысы:

Ұйымдастыру: а) сәлемдесу

ә) оқушыларды түгендеу

б) оқушылар назарын сабаққа аудару

Жаңа сабақ:

  • Сызықты теңдеу дегеніміз не?

  • Квадрат теңдеу дегеніміз не?

  • Үшмүше?

  • Келтірілген квадрат теңдеу дегеніміз не?

  • Толымсыз квадрат теңдеу


І-нұсқа

  1. Теңдеуді шеш:

Тақырыбы: «Натурал санның еселігі, сан еселігімен таныстыру, жұп және тақ сандарды қайталау»


  1. Теңсіздікті шеш:

4<2(1-x)-3x


  1. Ықшамда:

(Тақырыбы: «Натурал санның еселігі, сан еселігімен таныстыру, жұп және тақ сандарды қайталау»)2 -3(x+y)


  1. Ықшамда:

Тақырыбы: «Натурал санның еселігі, сан еселігімен таныстыру, жұп және тақ сандарды қайталау»


  1. Есепті шығар:

Моторлы қайық өзен ағысымен 54км жүзіп, кейін қайтты. Бұған 7сағ 30мин уақытын жұмсады. Егер ағыс жылдамдығы 3км/сағ болса, қайықтың тынық судағы жылдамдығын тап.

ІІ-нұсқа

  1. Теңдеуді шеш:

Тақырыбы: «Натурал санның еселігі, сан еселігімен таныстыру, жұп және тақ сандарды қайталау»


  1. Теңсіздікті шеш:

Тақырыбы: «Натурал санның еселігі, сан еселігімен таныстыру, жұп және тақ сандарды қайталау»2(1-x) -3(1+x)


  1. Ықшамда:

(2Тақырыбы: «Натурал санның еселігі, сан еселігімен таныстыру, жұп және тақ сандарды қайталау»)(2Тақырыбы: «Натурал санның еселігі, сан еселігімен таныстыру, жұп және тақ сандарды қайталау»)-(2х+1)2

Тақырыбы: «Натурал санның еселігі, сан еселігімен таныстыру, жұп және тақ сандарды қайталау»

  1. Ықшамда:

8ху*Тақырыбы: «Натурал санның еселігі, сан еселігімен таныстыру, жұп және тақ сандарды қайталау»


  1. Есепті шығар:

Велосинедші ара қашықтығы 60 км ауылдан станцияға шығып, күндізгі сағат 12-де келді. Ол жылдамдығын 3км/сағ арттырғанда таңғы сағат 11-де келген болар еді. Велосипедші қандай жылдамдықпен жүрді?

Жаңа сабақты қорыту:

  • Сызықты теңдеу дегеніміз не?

  • Квадрат теңдеу дегеніміз не?

  • Келтірілген квадрат теңдеу дегеніміз не?

  • Толымсыз квадрат теңдеу

Бағалау: оқушылар еңбегін бағалау

Үйге тапсырма: № 234 (2,4,6); 235 (2,4,6); 237


© 2010-2022